Vulkāna pelni sasniegs Latviju (video)

volcano i i

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

vulcano w

Šoreiz meteoroloģijas dienests mūs nevar iepriecināt, jo iespējama pavisam nebijusi dabas parādība.
Latvijas meteoroloģijas dienests ziņo , ka vulkāna pelnu mākonis ceturtdienas naktī vai piektdienas rītā sasniegs arī Baltijas jūru, jo pašlaik reģionā dominē rietumu puses vēji.

Speciālisti gan skaidroja, ka vizuāli Latvijas iedzīvotāji pelnu mākoņus novērot nevarēs.

fdfefed 015Pelni nav tik koncentrēti un virzās uz augšējiem atmosfēras slāņiem. Taču to daļiņas ir bīstamas aviācijai.

Meteoroloģijas dienests prognozē situācijas pasliktināšanos, kas ietekmēs Eiropas gaisa telpu un ievērojami traucēs arī transatlantiskos avioreisus.

Tikmēr Skotijā jau slēgtas Aberdīnas, Edinburgas, Glāzgovas lidostas. Londonas Hītrovas un Getvikas lidostās atcelti vairāk nekā 250 reisi.

Kā ziņots, Vulkāna atkārtota izvirduma dēļ Īslandes varas iestādes trešdien evakuēja aptuveni 800 cilvēkus.

Brismīgi un fascinējoši skaisti ir uguns , ūdens un ledāja apkopojums vulkāna izvirdumā. Video no Eijafjadlajegidla ledāja izvirduma vietas :

Turpinājums notikumam 16.04.2010

Starptautiskajā lidostā “Rīga” atcelti visi reisi no pusnakts līdz 16.aprīļa, plkst.18. !!!“Starptautiskā lidosta “Rīga” strādās, bet lidojumi nenotiks.

Ceturtdien Eiropas debesis pārņēma pelnu mākonis, kura dēļ slēgtas vairākas starptautiskās gaisa telpas un atcelti simtiem lidojumu.

Īslandes vulkāna izvirduma dēļ gaisa satiksme Eiropā varētu būt traucēta divas dienas, ceturtdien paziņoja starptautiskā gaisa navigācijas kompānija “Eurocontrol”.

Kā norādīja “Eurocontrol”, situācijas attīstība būs atkarīga no tā, kā pārvietosies vulkāna pelnu mākonis.

Vislielākais atcelto reisu skaits ir Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai AS “Air Baltic Corporation” (“airBaltic”), vienlaikus reisus atcēlušas arī “Ryanair” un “WizzAir”.
Lielbritānija, Dānija, Norvēģija un Zviedrija slēgušas savu valstu gaisa telpu, jo pelnu mākonis rada draudus lidmašīnu dzinēju darbībai un negatīvi ietekmē redzamību. Gaisa satiksme ievērojami traucēta arī Beļģijā, Francijā, Somijā, Vācijā, Nīderlandē un Spānijā.

Savukārt no Londonas Hītrovas un Getvikas, kā arī citām Lielbritānijas lidostām atcelti vairāk nekā 300 lidojumi, tostarp transatlantiskie reisi.

“Ņemot vērā Meteoroloģijas dienesta ieteikumu, Lielbritānijas Gaisa satiksmes kontroles dienests (NATS) šorīt noteicis ierobežojumus Lielbritānijas gaisa telpā, jo virs Lielbritānijas atrodas Īslandes vulkāna izvirduma radīts pelnu mākonis,” norādīja lidostu operatorfirmas BAA pārstāvis.

Kurzemes debesis šorīt (16.aprīlis) …. Vai tas ir īstais ?

16.aprilis 2010 003

Attention!

The volcanic eruption in Iceland has created a cloud of ash, which has greatly affected the air travel throughout Europe, particularly in the United Kingdom, Norway and Sweden. As a result of the restrictions on air traffic, a number of international flights from RIGA International airport has been cancelled. Please follow the updates and current information on scheduled flights on the RIGA International airport website www.riga-airport.com or call the airport information service at 1187, or contact your airline.

Notikumi pasaules lidostās

Nu sāk iet vaļā galīgi jautri, vulkāns aktivizē savu darbību !!!

Video par pelnu izplatīšonos reģionu, kā redzam Latviju pelni skars nopietni !

PAPILDINU 18.04.2010

Īslandes vulkāna darbības radīto pelnu mākoņi virs Latvijas saglabājas sešu kilometru augstumā; ja vulkāns turpinās darboties un joprojām pūtīs rietumu puses vēji, šāda situācija varētu saglabāties līdz nākamās nedēļas nogalei, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā…

PAPILDINU 20.04.2010

Starptautiskajā lidostā «Rīga» pēc piecu dienu pārtraukuma, ko izraisīja Īslandes vulkānisko pelnu mākoņi, tiek atjaunota gaisa satiksme, portālam «Apollo» pavēstīja lidostas preses pārstāvis Mārtiņš Langrāts. Latvijas gaisa telpā no pulksten 9 tiks pilnībā atcelti ierobežojumi, aģentūrai BNS pavēstīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktora vietnieks un Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks.

Šodien no rīta Rīgā veiksmīgi piezemējusies Ukrainas lidmašīna. Patlaban tiek gaidīts arī «SmartLynx» čartera reiss no Tenerifes. Pulksten 9.22 lidaparāts tuvojas lidostai, liecina informācija …
Ja esi lidojumu izpētes fans …. vari tiešsaitē skatīt kādas lidmašinas ielido izlido …ŠEIT

PAPILDINU 20.04.2010

Britu meteorologi vēstīja, ka Eijafjallajekulla vulkāna izvirdums praktiski beidzies, tomēr vulkanologs Nilss Oskarsons norādījis, ka vulkāns tikai mainījis «taktiku»: tā vietā, lai izmestu pelnus lielā augstumā, tas formē izmešu konusu.

Tāpat vulkanologs sacīja, ka netiek izslēgta blakusesošā Katla vulkāna aktivizēšanās iespēja.

Arī 19. un 17. gadsimtos tā izvirdumi sākās uzreiz pēc tam, kad bija notikuši Eijafjallajekulla izvirdumi. Katla vulkāna izvirdumi bijuši aptuveni 100 reizes spēcīgāki.

volcano www

PAPILDINU 21.04.2010

No starptautiskās lidostas «Rīga» lidojumi uz populārākajiem maršrutiem Skandināvijā un Lielbritānijā vulkānu pelnu dēļ, visticamāk, netiks atsākti,
sacīja Civilās aviācijas aģentūras direktora vietnieks un Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks.

Vienlaikus viņš atzina, ka starptautiskā lidosta «Rīga» lidojumiem ir atvērta un nav pazīmju, ka varētu to slēgt.

Lidostas preses sekretārs Mārtiņš Langrāts skaidroja, ka lidostā joprojām cilvēku nav daudz, jo populārākajos maršrutos – uz Lielbritāniju, Vāciju – joprojām lidot nevar. Reisi ir atsākti uz Dienvideiropas valstīm, piemēram, Turciju, Grieķiju, kā arī Krieviju un NVS valstīm.

«Pat tad, ja šodien Īslandes vulkānā sāktos liels izvirdums, šodien tas situāciju Latvijas gaisa telpā nemainītu. Vērojot mākoņu pārvietošanās dinamiku, prognozes liecinot, ka, vulkānam paliekot mierīgam, rīt pelnu mākonis Latvijas gaisa telpu būs pilnībā pametis,» skaidroja Čerņonoks.

PAPILDINU 26.04.2010

Īslandes vulkānu aktivitātes dēļ pasaulē var sākties plaši plūdi, paziņojis zinātnieks Nikolajs Žarvins, vēsta «Newsru.com». Šo vulkānu aktivitāšu rezultātā apdraudēta būs Sanktpēterburga, Kaļiņingrada, Murmanska un Arhangeļska.

Viņš skaidro, ka plūdus ietekmēs virkne seismisko aktivitāšu un pamodīsies arī snaudošie vulkāni. Ūdens tvaiki celsies 20 līdz 30 kilometru augstumā, kas izsauks tādas lietavas, kādas esot minētas Bībelē.

Cietīšot ne tikai vairākas Krievijas pilsētas, bet arī Ņujorka, Riodežaneiro un Buenosairesa.

Pēc eksperta prognozēm, tas varētu notikt laika periodā no 2030. līdz 2070. gadam.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

9 viedokļi par “Vulkāna pelni sasniegs Latviju (video)

 • .
  .

  Un es nomazgāju auto nagu maucējā statoilā(kas krāpjas) par pieci laši 😉

  Atbildēt
 • .
  .

  Ja tagad, rīt sāksies lietus tad tas jau būs skābes lietus, praktiski cik atceros no ķīmijas H2SO4 mus garantēts. Jādzen auto garažā

  Atbildēt
 • .
  .

  Tālab Maizīti neievēlēja, pelni sabira deputatu ačelēs un kā tu redzēsi kādu pogu spiest. 🙂 🙂 🙂

  Atbildēt
 • .
  .

  Nav jau tik traki, putni zemē nekrīt, un alus garšo tāpat 🙂

  Atbildēt
 • .
  .

  VIELA PĀRDOMĀM … palasīju citus komentārus neta plašumos… un re kur viena doma :
  zeitgeist-saids Pirms 2 stundām un 18 minūtēm

  Labi nepanikotāj tagad atbildi vai esi padomājis ar ko parasta padūmošana atšķiras no spēcīga un ilgstoša izvirduma? Un vai esi padomājis ko tad satur šie vulkāna pelni kas lidinās virs mums? Neiet runa par mēri , bet šādas tādas sēru saturošas vielas noteikti un pats galvenais ko nevar neņemt vērā ir tas ka pamatā putekļiem ir sīki stikliņi. Un tagad padomā vai šie sīkie stikliņi var mūžīgi lidot 10 km augstumā? Nē nevar un viņi nonāks kaut kur uz zemes bet ja tas vulkāns turpinās tā plosīties vēl ilgi tad tādu stikla puteklīšu būs daudz pat ļoti daudz. Un pēdējais vai esi padomājis kā jutīsies tavas plaušas ja tu saelposies šo stiklu? Bet 18 gadsimtā tieši plaušu dēļ arī apmira tas milzu skaits. Un ja padomājam vēl dziļāk tad kļūst skaidrs ka ja tas vulkāns tik spēcīgi plosīsies kaut vienu gadu no vietas tad krahs būs visās jomās jo mākoņu būs tik daudz ka saule pat netiks cauri.

  Atbildēt
 • .
  .

  CAA Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks sacīja, ka ir grūti prognozēt situācijas attīstību, taču, viņaprāt, situācija rīt no rīta var kļūt vēl sliktāka, un tas nozīmē, ka lidojumi tiks atcelti arī visu sestdienu.

  Atbildēt
 • .
  .

  Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) рекомендует европейцам оставаться дома, если пепел от исландского вулкана начнет оседать, потому что вдыхание его частиц может вызвать респираторные проблемы. Об этом сообщает Associated Press. Латвийские медики утверждают, что частицы пепла в данной концентрации не опасны для здоровья. В свою очередь литовские специалисты считают, что во время дождя людям с хроническими респираторными заболеваниями, а также детям стоит подстраховаться.

  Atbildēt
 • .
  .

  vides ministrijas preses sekretārs Gudmundurs Gudmundsons norādīja: «Izvirdums turpinās, un mēs nedomājam, ka pelnu daudzums mainīsies.. Liela ātruma vēji turpinās izplatīt mākoni pāri Eiropai.»

  Atbildēt
 • .
  .

  «Mākonis ir kļuvis liels, un mēs esam pašā tā centrā,» atzina Čerņonoks un piebilda, ka Īslandes vulkāna putekļu mākonis sācis nedaudz virzīties austrumu virzienā, taču vēl sestdien noteikti neatstās Latvijas teritoriju.

  Pesimistiskākās prognozes liecina, ka Latvijas gaisa telpa būs slēgta līdz ceturdienai, 22.aprīlim, klāstīja Čerņonoks. Viņš arī atzīmēja, ka vulkāna izvirdums vēl aizvien turpinās.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *