Bugatti Type 57SC Atlantic, visu laiku dārgākais auto pasaulē

Kas tad ir, dārgākais auto un pie tam pasaulē?

Par Ginesa rekorda cienīgām summām zina daudzi. Parasti tas attiecas uz jauniem un moderniem automobiļiem, kas pretendē uz nosaukumu dārgākais auto. Toties tagad pavisam droši ir parādījies līderis. Vectētiņš no tālā 1936.gada.

Bugatti Type 57SC Atlantic, ir kļuvis par visu laiku dārgāko auto, jo auto tika izsolīts par vairāk nekā 30 miljoniem eiro.  Tādu cenu solīja desmit gadu atpakaļ. Raksta nobeigumā būs šodienas cena!

Tas  ir viens no četriem vispār uzbūvētajiem eksemplāriem un viens no diviem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Lai gan šī summa oficiāli netiek atklāta… eksperti par minējumu ir pārliecināti un to pamato ar faktu, ka pasaules miljardieri meklē jaunas iespējas ieguldīt savu bagātību.

Otrs Bugatti Type 57SC Atlantic atrodas modes mākslinieka Ralfa Lorēna kolekcijā.

Bugatti, kas daudzkārt atzīts par skaistāko auto, kurš radīts pirms otrā pasaules kara, galvenā īpatnība ir alumīnija virsbūves paneļi, kuru savienojuma šuves palikušas labi redzamas.

Lai gan šāds stiprinājums bija nepieciešams tikai prototipiem, ko apšuva ar magnija sakausējuma vai alumīnija sakausējuma dūralumīnija plāksnēm, šuves saglabāja arī sērijveida modeļos kā dizaina elementu.

Bugatti Type 57SC Atlantic turpmāk būs apskatāms amerikāņa Petera Mullina muzejā Kalifornijā (Mullin Automotive Museum).

Saprotams, ka praktisku pārvietošanās vērtību auto jau ir zaudējis. Taču ir pilntiesīgi spējīgs piedalīties satiksmē. Toties miljardieris, kas iegādājies šo auto būves šedevru, diezin vai gribēs pārvietoties ar zema komforta līmeņa auto.

Skaists un mežonīgi dārgs! Dārgākais auto, kam īstenā vieta būt par GLEZNU.

dārgākais auto

dārgākais auto

Bugatti Type 57SC Atlantic. 5

Bugatti Type 57SC Atlantic. 2

Bugatti Type 57SC Atlantic. 3

Kaut arī kolekcionāri visā pasaulē zināja šīs automašīnas atrašanās vietu, īpašnieks, neatlaidīgais doktors Harolds Karrs, atteicās klausīties piedāvājumus to pārdot. Tā vietā 1960. gadā viņš to aizslēdza savā garāžā, lai vairs neredzētu gandrīz 50 gadus.

Toties tagad, auto ir atguvis savu spožumu un grāciju.

Cena tagad, aptuvena, ir četrdesmit miljonu ASV zaļo čaukstošo. Taču! 2022.g izsolē varētu maksāt vairāk nekā 113 miljonus USD.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top