Vispasaules digitālā bibliotēka, WORLD DIGITAL LIBRARY.

WORLD DIGITAL LIBRARY.

No 2009.gada 21.aprīļa savu darbu uzsāka interneta vietne ar nosaukumu, WORLD DIGITAL LIBRARY. Piekrītu, pasen, tomēr ir vērts ar to iepazīties, jo runa galvenokārt iet par vēsturi. Kā vietnē minēts, viņu interneta vietnei ir misija.

Kāda?

 Par velti iepazīstināt vairākās valodās par citu tautu kultūru un vēsturi.

Vietne domāta zinātniekiem , skolotājiem un visiem interesentiem, kas interesējas par citu valstu kultūru.

Vietnē ir iespējams sērfot arī krievu valodā. Latviešu valodas diemžēl nav.

Misija.

Pasaules digitālā bibliotēka (WDL) ir pieejamu internetā bez maksas un  daudzvalodu formātā. Ar nozīmīgu primāro materiālu no  daudzām valstīm un kultūrām visā pasaulē.

Galvenie mērķi WDL ir:

• Veicināt starptautisko un starpkultūru sapratni;
• Izvērst apjomu un dažādas kultūras saturu internetā;
• Nodrošināt resursu pedagogiem, zinātniekiem un vispārējo auditoriju;
• Veidot ietilpība partneru iestādēs samazināt digitālo plaisu starp valstīm.

Starp citu, bibliotēkas veidošana aizņēma četrus Gadus. Latvijai veltītās sadaļas sākas šeit: https://www.loc.gov/collections/world-digital-library/?q=Latvia

Par citām valstīm varbūt ir ciešami, bet Latvija, vēstures griezumā attēlota, kā Krievijas guberņa pieminot visus mums aizmirstos nosaukumus.

-Двинск.

Вид с юго-востока с колокольни военного собора- iet runa par Daugavpili, Dvinsk. Ir arī citi man nezināmi fakti , kas saistīti ar carisko Krieviju par kuriem Latvija izdotajās vēstures grāmatās neesmu manījis.

Kāpēc es vispār pieminu par šo bibliotēku, WORLD DIGITAL LIBRARY? Tāpēc, ka ir apskatīti interesanti vēstures fakti, vēstules, atmiņas un dažādi notikumu izklāsti.

WORLD DIGITAL LIBRARY

Par piemēru, ka tur atradīsi daudz interesantu faktu, kas ilustrēti ar tā laika fotogrāfijām:

Эдуард Крауц (1898—1977 гг.), известный латвийский фотограф и кинематографист, запечатлел ход строительства Кегумской гидроэлектростанции на реке Даугава в центральной Латвии между 1936 и 1940 годами.

На этом снимке, сделанном 28 октября 1937 г., изображено строительство металлической рамы и постоянных опор для моста через реку.

canvas-crop

Domāju, ka tilta siluets tev ir pazīstams. Protams, ja esi visa krieviskā noliedzējs Tev šis tas var nepatikt. Tomēr, grozi kā gribi, tāda ir vēsture.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top