Virtuālie veikali, kā korejieši risina šādu pakalpojuma veidu
Virtuālie veikali, protams, tas nebūt nav jaunums.
Ja vien korejieši nebūtu šim apkalpošanas veidam pielikuši savu “rozīnīti”.
Pasaulē sastopami dažādi tipa veikali, bet korejiešu virtuālie veikali ir īpaši.
To, ka korejieši iet kopsolī ar progresu (Dienvidkoreja), nevienam šaubas nerodas.
Man arī, jo braucu ar korejiešu auto un esmu pārliecinājies, ka kvalitāte ir līmenī (septiņu gadu garantija). Starp citu, neviens ražotājs nedos tādu garantiju. Katram skaidrs, ja nebūs pārliecināts par automobiļa kvalitāti.
Taču šoreiz ies runa par korejiešu jaunu stāstu, virtuālo veikalu.
Rodas pārliecība, ka viņu darba tikumi ir līdzīgi japāņu izslavētajām darba tikuma normām.
Tas nozīmē, ka strādāts tiek daudz un kvalitatīvi. Paliek mazāk laika ikdienas daudzajiem pirkumiem. Korejas supermārketu tīkli ir izdomājuši jaunu veidu, kā atvieglot vienkāršo darba rūķu iepirkšanos.
Metro stacijās un auto ostās tika atvērti virtuālie veikali, kas piedāvā visu plašo supermārketa preču klāstu.
Var rasties jautājums, bet kā tad iepirkties?
Pie katras preces, ko korejietis apskata lielajās virtuālajās vitrīnās ir QR kods, ko vienkārši nofotografē ar viedtālruni. Nauda tiek noņemta automātiski no viedtālruņa konta.
Nu tas vēl nebūtu kosmoss, mūsu bāleliņi arī ar to ir sastapušies. Toties, tālākais ir tā rozīnīte, kas man patīk!
Korejiešu darba rūķis mierīgi var turpināt ceļu uz darba vietu, vai veikt ceļu līdz mājām. Prece tiks pievesta ar kurjera palīdzību taisni norādītajā adresē un precīzi atrunātajā laikā.
Laiku norāda apmaksas brīdī, adrese jau iepriekš ir ievadīta viedtālrunī. Tātad atliek nofotografēt un pielikt laiku. Viss!
Preces cenu kurjera pakalpojumi nesadārdzina. To sedz tas, ka virtuālajiem veikaliem nav jāievēro sanitārās normas, nav reālu pārdevēju un pie veikala nav jāpieved jauni preču kalni.
Ērti un ātri! Ja tā pasapņotu, tad pie mums derētu ieviest šāda servisa līmeni.
Pasaules analītiķi ziņo, ka interneta iepirkšanās ziņā eiropieši nu jau pārliecinoši apsteidz amerikāņus. Arī Krievijā e-komercija tikai vēršas plašumā. Nemaz nerunājot par Ķīnu, Japānu un Dienvidkoreju. Viņi ir veiklāki un izdarīgāki ar saviem virtuālajiem veikaliem.
Dažādas pasaules analītiskās informācijas aģentūras sniedz dažādus datus, taču vidēji ik gadu interneta tirdzniecības tirgus palielinās par 20%.
Labu Dienu!