Vīrs tirāns, pazemotās sievietes rīcība, neatliekamie soļi

Vīrs tirāns.

Neskatoties uz to, ka mūsdienu sabiedrība ir noraidīja patriarhālo sistēmu un sievieti tiek atzīsta par neatkarīgu personu, gadās sastapties ar vīrieti tirānu.

Es kā progresīva sieviete atgādinu visām pazemotām un ietekmētām to, ka mums ir vienādas tiesības ar vīrieti. Tomēr, dažreiz sastopama mājas tirānijas izpausme no vīra puses. Tā ir problēma, kas joprojām ir tikpat aktuāla kā pirms daudziem gadu desmitiem.

Sievietes ne tikai pielaiko upura lomu, bet arī labi pierod, uzskatot sava vīrieša agresīvo uzvedību par normu. Šis uzvedības modelis noved pie postošām sekām.

Tāpēc ir svarīgi laikus atpazīt tirānu, kā atpazīt šādu vīrieti?

Vīrs tirāns, galvenās pazīmes.

Ne vienmēr sieviete no pirmā acu uzmetiena var saskatīt tirāna būtību. Nelielas despotisma izpausmes visbiežāk paliek nepamanītas un tiek uztvertas, kā vīrišķības pazīmes.

Taču, kad tirāns sāk izpausties, sieviete vairs nespēj atrast izeju no šīs situācijas. Lai nenonāktu šādos apstākļos, ir jāzina, uz ko pievērst uzmanību, tiekoties un komunicējot ar vīrieti.

Vīrs, psiholoģisks despots!

Tirāns cenšas nostādīt sievieti atkarīgā stāvoklī. Spilgts piemērs būtu kopdzīves materiālais aspekts. Viņaprāt, sievietei nevajadzētu būt ar savu budžetu. Viņai ir jāatskaitās par katru iztērēto santīmu neatkarīgi no tā, vai naudu ir nopelnījusi viņa personīgi vai vīrs.

Psiholoģiskais despots pieprasa no sievietes pilnīgu atkarību no viņa. Viņš darīs visu iespējamo, lai viņa izvēlētais pilnībā vai daļēji ierobežotu saziņu ar tuviem draugiem, kolēģiem un pat radiem.

Despotisks vīrietis cenšas devalvēt visu, ko dara sieviete. Viņš izsmej viņas uzvedību, apģērba stilu un pat matus. Tajā pašā laikā sievietes aizvainojumam, par šādiem izteikumiem, sekos pārmetumi, kā humora izjūtas trūkums.

Vīrs tirāns

No tāda vīrieša nav vērts gaidīt solījumu izpildi. Viņš viegli dod savu “vīrieša vārdu”, bet tikpat viegli to arī ņem atpakaļ.
Despotisks vīrietis darīs visu iespējamo, lai nenovērtētu sievietes pašcieņu.

Šāds partneris izdara spiedienu uz to, ka viņa sieva ir vajadzīga tikai viņam, un neviens cits pat nedrīkst skatīsies viņas virzienā.
Šādi vīrieši parasti cieš no alkohola, narkotiku atkarības vai ir atkarīgi no visa veida azartspēlēm, kas ir vēl viena despotisma pazīme.

Sievietes, kā neatkarīgas personas, tirānam ir nepieņemama.

Viņš ir pārliecināts, ka sievai jādzīvo sava vīra interesēs. Tas nozīmē, ka neatbalsta pat nenozīmīgus sievietes panākumus. Tas izpaužas visos viņas centienos. Tirāns vīrietis ir greizsirdīgs uz savu sievu. Viņam nav vajadzīgs iemesls, lai to darītu. Iemeslu var izdomāt!

Sievietei, viņaprāt, vajadzētu uzvesties klusi, pieklājīgi un “balsot” par jebko tikai pēc viņa atļaujas.

Vīrs tirāns, uzbrukums.

Šādam vīrietim fiziska spēka pielietošana pret sievu tiek uzskatīta par normu. Viņš spēj grūstīt, sist, spert un nekad neizjust nekādu sirdsapziņas pārmetumu. Lai cik mežonīgi tas izklausītos, bet šādi vīrieši ir ļoti izplatīti. Daudzas sievietes gadiem ilgi dzīvo kopā ar šādiem despotiem.

Kāpēc vīrieši par tādiem kļūst?

Vēlme apspiest sievieti un iegūt pilnīgu varu pār viņu liecina par to, ka vīrietis ir pašos pamatos neapmierināts ar savu dzīvi, viņu neapmierina pozīcija, ko ieņem sabiedrībā.

Nespēja izpausties un deklarēt sevi citās jomās noved pie vēlmes iegūt pilnīgu varu ģimenes iekšienē. Tas ir iemesls, kāpēc vīrietis ir kļuvis par mājas despotu. Neapmierinātība ar sevi noved pie agresijas uzkrāšanās un agri vai vēlu pārvēršas despotiskā uzvedībā.

Vai var novērst despotismu?

Kā zināms, jebkuras nopietnas problēmas attīstību ir vieglāk novērst, nekā mēģināt to atrisināt. Ko darīt, ja vīrs ir tirāns? Vai ir iespējams kaut kā situāciju labot vai tomēr labāk savu dzīvi ar šādu cilvēku nesaistīt?

UN TOMĒR!

Jums jāuzliek savam partnerim daži ierobežojumi, kuru pārkāpšana novedīs pie šķiršanās. Arī prasmīga manipulācija ar partneri var nospēlēt par labu sievietei. Tirāns ir vīrietis, kurš meklē pilnīgu varu pār savu sievieti.

Parādiet viņam savu vājumu, bet neļaujiet viņam to izmantot. Kad vīrietis izrāda agresīvu uzvedību, nemēģiniet viņu ignorēt. Palaižot “gar ausīm” pirmās tirānijas izpausmes. Ja bez redzama iemesla vīrs rīko “dusmu lēkmes” un mēģina nodot savu ideju ar fiziska spēka palīdzību.

Tad tas var nozīmēt tikai vienu, jūsu vīrs ir morāls tirāns.

Šajā gadījumā sniedzu tikai vienu padomu – labāk nekavējoties atteikties no šādas alianses. Šādas attiecības nekļūs labākas, bet iespējams, ka pasliktināsies.

Vīrs tirāns, kā tikt prom no tāda cilvēka?

Nemēģiniet mainīt šādu vīrieti. Šī ideja ir bezjēdzīga, jo despotisms ir tās neatņemama sastāvdaļa. Nepieļaujiet vardarbību pret sevi. Sievietei, kura dzīvo kopā ar valdonīgu vīrieti, būs jāiemācās cīnīties un aizstāvēt savu viedokli.

Vīrs tirāns

Nesekojiet savam vīram. Šāds vīrietis centīsies ierobežot sievietes kontaktus ar tuviem radiniekiem. Tas ir nepieņemami! Vietējiem cilvēkiem ir jābūt katra cilvēka dzīvē.

Sievietei, kura dzīvo kopā ar mājas tirānu, ir jāzina sociālo dienestu un palīdzības centru skaits no vardarbības ģimenē cietušām sievietēm. Īpaši sarežģītās situācijās tas palīdzēs glābt viņas dzīvību.

Kā tikt prom no tirāna?

Šķiršanās no vīra tirāna ir pirmais un, iespējams, vispareizākais padoms, ko sieviete dzirdēs no manis. Tomēr, neskatoties uz to, ka šīs attiecības ir vienkārši nepanesamas, to pārtraukšana var nebūt tik vienkārša, kā šķiet pirmajā mirklī.

Ir svarīgi ne tikai būt pārliecinātam par savu lēmumu, bet arī rīkoties konsekventi, domāt prātīgi un pienācīgi sagatavoties šķiršanās brīdim.

Pirmkārt, sievietei ir jāmīl sevi.

Ja viņai tas izdosies, tad viņai kļūs skaidrs, cik bezjēdzīgi ir turpināt šīs attiecības. Sievietei būs ne tikai jāsaprot, bet arī jāsamierinās ar to, ka viņa nav nekas vairāk kā objekts savam vīram, pret kuru viņš neizjūt nekādas siltas un godbijīgas jūtas.

Ko darīt vispirms, ja sieviete nolemj pamest savu tirānu un despotu vīru? Pirmais padoms ir spert praktiskus soļus. Jums vajadzētu atrast piemērotu mājokli, jau iepriekš šķiršanās brīža.

No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka šis solis nav tik grūts, bet tā tas nav. Sievietei, kas cieš no mājas tirānijas, var būt ļoti grūti rīkoties. Dažos gadījumos var būt nepieciešama pat psihoanalītiķa palīdzība.

Nākamais solis ir attiecību atjaunošana ar mīļajiem. Radi un draugi varēs ne tikai atbalstīt šajā grūtajā periodā, bet arī palīdzēt atjaunot spēkus. Visgrūtākais posms ir šķiršanās no despotiska vīrieša.

Svarīgi saprast, ka gadījumā, ja viņš attiecībā pret sievu pielieto fizisku spēku, tad par aiziešanu nav vērts runāt tieši. Labāk sakravāt mantas un doties prom, kamēr vīra nav mājās. Tas palīdzēs novērst milzīgu skandālu, kas var beigties ar sitienu.

Daudziem vardarbības ģimenē upuriem pēc šķiršanās rodas jautājums, ko darīt, ja despots pārliecina viņus atgriezties?

Mans sievišķais ieteikums – neticiet!

Šie cilvēki nekļūst labāki. Tirānija ir viņu personības neatņemama sastāvdaļa, un viņi nevar mainīties no vārda- NEKAD! Galvenais par šo problēmu neklusēt! Slēpjot vīra agresīvo uzvedību, sieviete riskē ne tikai ar fizisko un psiholoģisko veselību, bet arī dzīvību.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top