Vīrietis pēc piecdesmit, veselības svarīgākie aspekti

Vīrietis pēc piecdesmit.

Vīrieši, kas vecāki par 50 gadiem, var būt tikpat veseli un aktīvi, kā jaunāki indivīdi, kas valkā bikses. Tas nebūt nav joks, ka pēc piecdesmit viss ir garām. Nē “veči”, dzīve tikai sākas!

Vīrietis pēc piecdesmit, rīkojies.

Tas var prasīt nedaudz vairāk pūļu, taču, pareizi ēdot, regulāri vingrojot un veicot regulāras veselības pārbaudes, jūs varat saglabāt ne tikai spēku, bet arī varēšanu. Domāju, ka zini kam…

Kādas ir galvenās veselīga dzīvesveida vadlīnijas vīriešiem vecumā no 50 gadiem un uz augšu? Svarīgākās vadlīnijas veselīgam dzīvesveidam pēc 50 gadu vecuma ir vienādas vīriešiem un sievietēm. Laikam mazliet pārsteidzu, bet tā tas ir!

Iegaumē svarīgāko, jebkurā vecumā.

1. Ēdiet veselīgu uzturu.
2. Saglabājiet veselīgu svaru.
3. Guliet no 7 līdz 8 stundām.
4. Esi fiziski aktīvs.
5. Nesmēķējiet.

Saņemiet un sekojiet līdzi vakcinācijām, tostarp ikgadējai vakcinācijai pret gripu un pārējām vakcinācijām ko iesaka jūsu ģimenes ārsts. Šo vadlīniju ievērošana var palīdzēt vīriešiem novecot labā veselībā un samazināt daudzu tādu slimību risku, kas biežāk sastopamas gados vecākiem vīriešiem.

Piemēram, sirds slimības, augsts asinsspiediens un diabēts.

Pat vīrieši, kuri līdz šim nav ievērojuši šīs vadlīnijas, var gūt labumu no veselīgām izmaiņām. Nekad nav par vēlu sākt izdarīt labas izvēles.

Vīrietis pēc piecdesmit, uzturs.

Kas ir veselīgs uzturs vīriešiem pēc 50 gadiem un kāpēc tas ir svarīgi? Veselīgs uzturs var palīdzēt vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem, samazināt sirds slimību, 2. tipa diabēta, aptaukošanās un dažu vēža veidu risku.

Vīrietis pēc piecdesmit

Augļi, dārzeņi, graudaugi un piena produkti bez taukiem vai ar zemu tauku saturu, tā ir veselīga izvēle. Liesa gaļa, mājputnu gaļa, zivis, pupiņas, olas un rieksti arī ir labs olbaltumvielu avots. Sirds veselībai un svara kontrolei ir svarīgi ēst pārtiku, kurā ir maz piesātināto tauku, transtaukskābju, holesterīna, sāls un pievienoto cukuru.

Cik daudz un kāda veida aktivitātes ir piemērotas vīriešiem pēc 50 gadu vecuma?

Vīrietis pēc piecdesmit, aktivitātes.

Vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem, fiziskās aktivitātes ir labākais veids, kā uzlabot sirds veselību, muskuļu spēku, lokanību un līdzsvaru. Fiziskā aktivitāte palīdz samazināt dažu slimību, tostarp demences, risku.

Aerobika vai vienkārši vingrinājumi liek sirdij sūknēt un izmanto lielas muskuļu grupas. Pastaigas, riteņbraukšana un peldēšana vai aerobikas vingrinājumi ir apsveicami.

Vīriešiem, kuri nav bijuši aktīvi, pirms vingrojumu programmas uzsākšanas jākonsultējas ar savu ārstu un jāizvēlas aktivitātes, kas viņiem patīk, lai palielinātu izredzes gūt panākumus.

Slimību kontroles un profilakses centri iesaka 150 minūtes vidēji intensitātes aerobos vingrinājumus (ātrās pastaigas) nedēļā un muskuļus stiprinošas aktivitātes divas vai vairākas dienas nedēļā.

Vai smēķēšanas atmešana pēc 50 gadu vecuma ietekmē vīrieša veselību?

Atmest smēķēšanu nekad nav par vēlu. Tiklīdz smēķētājs atmet smēķēšanu, ķermenis sāk dziedēt smēķēšanas radītos bojājumus.

Smēķētāji, kuri ātri atmet smēķēšanu, pamana, ka viņiem ir vieglāk elpot, viņiem ir vairāk enerģijas, zūd “smēķētāja klepus”, viņiem ir labāka garšas un smaržas sajūta.

Ilgstošai veselībai, smēķēšanas atmešana samazina sirdslēkmes, insulta un augsta asinsspiediena risku — slimības, kas biežāk sastopamas vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem, nekā jaunākiem vīriešiem.

Smēķēšanas atmešana var palīdzēt vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem, justies labāk, būt aktīvākiem ar ģimeni un draugiem un baudīt savu otro dzīves pusi labākas veselības stāvoklī.

Vīrietis pēc piecdesmit, veselības pārbaudes.

Skrīnings ir tests, kurā tiek meklētas slimības agrīnā stadijā, pirms parādās simptomi. Kādi skrīningi vīrietim jāveic un cik bieži ir daļēji atkarīgi no viņa ģimenes veselības vēstures, personīgās veselības vēstures un dzīvesveida paradumiem.

Asinsspiediens.

Augsts asinsspiediens palielina sirdslēkmes, insulta un citu slimību risku. Asinsspiediena pārbaude ir vienkārša, nesāpīga, neinvazīva skrīninga pārbaude, ko var veikt ārsta kabinetā. Asinsspiediens jāpārbauda vismaz reizi divos gados, sākot no 20 gadu vecuma.

Holesterīns.

Augsts holesterīna līmenis palielina sirds slimību un insulta risku. Lai noteiktu holesterīna līmeni, tiek izmantota asins analīze.
Ikvienam, kas vecāks par 20 gadiem un kam nav sirds slimību, holesterīna testu ieteicams veikt ik pēc četriem līdz sešiem gadiem.
Cilvēkiem ar zināmu sirds slimību vai noteiktiem citiem stāvokļiem var būt nepieciešams biežāk pārbaudīt holesterīna līmeni.

Prostatas vēzis.

Vienkārša asins analīze, ko sauc par PSA (prostatas specifiskā antigēna) testu, var atklāt agrīnu prostatas vēzi.
Visiem vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem, konsultēties ar savu ārstu par PSA testu un izprast testa riskus un ieguvumus. Starp citu, Afroamerikāņu vīriešiem ir lielāks risks nekā baltajiem vīriešiem saslimt ar prostatas vēzi jaunākā vecumā.

Resnās zarnas vēzis.

Visiem vīriešiem vajadzētu veikt resnās zarnas vēža skrīningu, sākot no 45 gadu vecuma līdz 75 gadu vecumam. Ir pieejami vairāki skrīninga veidi, lai atrastu polipus resnajā zarnā, kas var attīstīties resnās zarnas vēzis. Vīriešiem, kuru ģimenes anamnēzē ir bijis resnās zarnas vēzis, jārunā ar savu ārstu par skrīningu jaunākā vecumā.

Vīrietis pēc piecdesmit, seksuālā veselība?

Vairāki zinātniski pētījumi liecina, ka tādas hroniskas slimības kā diabēts, augsts asinsspiediens un sirds slimības ietekmē vīrieša spēju veikt seksuālo dzīvi.

Jo smagāka ir slimība, jo smagāka ir erektilā disfunkcija. Vīriešiem, kas vecāki par 50 gadiem un kuriem ir seksuāla rakstura problēmas, jākonsultējas ar savu ārstu, lai noskaidrotu, vai problēmas izraisa veselības stāvoklis.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top