Vīriešu veselība, reproduktīvas problēmas nav retums

Vīriešu veselība.

Lielākajā daļā valstu un kultūru bērnu radīšana un audzināšana ir sievietes atbildība. Tāpēc sabiedrībā mātes statusam tiek pievērsta lielāka uzmanība nekā tēvam. Ja ir problēmas ar ieņemšanu, pirmā tiek pārbaudīta sieviete.

Taču vīrieša reproduktīvā veselība lielā mērā ietekmē arī veselīgu bērnu piedzimšanu. Svarīgi, ka vīrieša turpmākā līdzdalība bērnu aprūpē un audzināšanā rada komfortablu un labvēlīgu atmosfēru ģimenē.

Joprojām nav precīzi zināms, kas tieši ietekmē vīrieša psiholoģisko gatavību kļūt par tēvu un kādi mehānismi ir atbildīgi par tēva sajūtas veidošanos.

Vīriešu veselība, tas ir svarīgi!

Tikai 40% gadījumu grūtniecība ir atkarīga no sievietes un nenotiek viņas neauglības dēļ. 45% gadījumu iemesls ir zemā vīriešu auglība, un vēl 15% gadījumu nespēja ieņemt bērnu ir saistīta ar abu partneru problēmām.

Tāpēc, plānojot grūtniecību, ir jāiziet pārbaude ne tikai sievietei, bet arī vīrietim.

Vīrieša veselība, problēmas.

Daudziem vīriešiem vispār nepatīk ārsti, nemaz nerunājot par reproduktīvās veselības speciālistiem. Pie urologa dodas tikai tad, ja ir sūdzības un problēmas. Visbiežāk iemesls slēpjas bailēs. Vieni baidās no sāpēm, citi kautrējas izģērbties, kāds reģistratūrā jūtas neomulīgi, skaidrojot savas ierašanās iemeslu.

Tajā pašā laikā veselīgu bērnu piedzimšanai ir nepieciešama spēcīga reproduktīvā veselība, kas jāpārbauda, ​​jāuztur un jāuzrauga visu mūžu.

Vīriešu veselību ietekmē šādi faktori:

 • ģenētika;
 • ekoloģija;
 • dzīvesveids;
 • uzturs;
 • stress;
 • darba raksturs;
 • psiholoģiskais stāvoklis;
 • komforts ģimenē;
 • slikti ieradumi.

Vīriešu veselība, kas ir auglība?

Auglība ir organisma spēja ieņemt pēcnācējus. Jo augstāka ir auglība, jo lielāka iespēja kļūt par vecāku, protams, ja arī partneris ir vesels. Dabiskas ieņemšanas norma ar regulāru dzimumdzīvi bez kontracepcijas, ja nezini tad noma ir 2-12 mēnešu periods.

Vīriešu veselība

Pēc gada bez grūtniecības ārsti iesaka veikt pārbaudi, un pēc 2 gadiem viņi sāk runāt par neauglību.

Tas ir svarīgi!

Viens no vīriešu neauglības cēloņiem var būt hronisks reproduktīvās sistēmas iekaisuma process, kas radies infekcijas dēļ. Tāpēc savlaicīga vizīte pie urologa ir tik svarīga vīrieša veselībai un viņa nākamajiem bērniem.

Faktori, kas ietekmē vīriešu auglību.

[newsletter_lock]

Pirmkārt, protams, tas ir dzīvesveids un iedzimtība, ietekmē arī hroniskas slimības, smags darbs un vecums. Pēc ekspertu domām, vīrieša auglība samazinās pēc 35 gadu vecuma.

Tēviem, kas vecāki par 40 gadiem, dažreiz ir bērni ar invaliditāti.

Tas ir saistīts ar faktu, ka laika gaitā vīriešu reproduktīvajā sistēmā notiek izmaiņas. Testosterona, galvenā vīriešu hormona, ražošana samazinās. Spermas kvalitāte pasliktinās. Bet, ja vīrietis piekopj pareizu un aktīvu dzīvesveidu, rūpējas par savu veselību, viņa auglība var ilgt līdz 80 gadiem un pat ilgāk.

Tēva loma ģimenes dzīvē.

Kļūt par tēvu nenozīmē tikai sievietes apaugļošanu, bet arī gatavību piedalīties sava bērna dzīvē, rūpēties par viņu un rūpēties par viņu, pēc tam izglītot un atbalstīt. “Tēvība”, atļaušos tā nosaukt tēvu kuram ir svarīga sociālā loma. Lai cik tas skumji nebūtu, tēva lomai ģimenē sabiedrībā ir pievērsta maz uzmanības.

Taču šī tendence ar laiku sāk mainīties. Arvien biežāk tiek aktualizēta tēma par apzinātu vecāku stāvokli. Vīrieši sāka domāt: ko nozīmē būt labam tētim? Patiesībā ideāls tētis neeksistē.

Galvenais ir tēva līdzdalība ģimenes un viņa bērnu dzīvē. Būt apzinātam tēvam nozīmē sniegt drošību – finansiālu un fizisku, rūpēties, sargāt, atbalstīt.

Tēvs rāda piemēru saviem dēliem un kļūst par topošā partnera prototipu savām meitām. Zēni kopēs viņa uzvedību, un meitenes nākotnē pievērsīs uzmanību vīriešiem, kuri izskatās kā tētis.

Tāpēc bērnu nākotne lielā mērā ir atkarīga no tēva personības un lomas ģimenē. Protams, atmosfēra mājā un attiecības ar sievu ir atkarīgas no tā, cik daudz vīrietis piedalās ģimenes dzīvē.

[/newsletter_lock]

Nākotnes ģimenes politika.

Neskatoties uz to, ka kopš 2020. gada bērnu un ģimeņu atbalsta budžets valstī ir palielinājies, būtiskus uzlabojumus neredzam. Tas liek domāt, ka pasākumi ir jāizstrādā ne tikai materiāli.

Nav iespējams sasniegt savu mērķi, nepaļaujoties uz tradicionālajām vērtībām. Par vienu no šīm vērtībām jākļūst daudzu bērnu radīšanai. Bez idejas par daudzbērnu ģimenes vērtību nevar pastāvēt neviena tauta. Nejauši uzvirmoja doma par Latvijas jauno prezidentu, nu tas tā, varbūt pat pieminēju nevietā.

Latviešu vīrieši un sievietes par to der padomāt!

Ja aktualizējam jautājumu par dzimstības palielināšanu, jādomā arī par vīriešu populāciju. Ja kas, viņu tomēr ir mazāk nekā sieviešu. Vērtību veidošanas un izglītība ir galvenais. Mums ir vajadzīgs pozitīvs ģimenes cilvēka, tēva, vīra, dēla tēls.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Vīriešu veselība, reproduktīvas problēmas nav retums”

 1. Ģints H saka:

  Par Rinkēviču trāpīgi pieminēts, kā var būt tautas lielais pārstāvis, bez ideāliem par pareizu ģimeni. Absurds!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top