Viesizrāde HENRIJS VIII “Karaliskais gambīts”.

Liepājas Latviešu biedrības namā19. maijā plkst. 19.00

Liepājas Latviešu biedrības namā tiks izspēlēta nopietna komēdija 2 cēlienos – izrāde Henrijs VIII “Karaliskais gambīts”.
Izrāde stāsta par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII Tjūdoru. Henriju VIII spēlēs populārais aktieris Andris Bērziņš, savukārt, Henrija sievu lomās iejutīsies spožās aktrises – Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Silāre un Ruta Vītiņa.

Režisors Voldemārs Šoriņš stāsta:
„Luga, kas ir par karali un sešām sievietēm viņa dzīvē – par vēsturiskām personām un notikumiem, būtībā iztirzā daudzas mūsdienīgas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas.

Neskatoties uz to, tajā ir gan smiekli, gan asaras, gan kaislības un erotika. Lēmumi, kas maina valstu un cilvēku likteņus, tiek pieņemti karaļa gultā….

Izrāde ir atjaunota, lai papildinātu Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubilejas pasākumus un atbilstīgi pilīm karalis un viņa karalienes ir tērptas vēsturiski krāšņos tērpos.”.

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957. gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur.

Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā… pirms vairāk nekā 10 gadiem.

Biļešu iepriekšpārdošana LLBN un Biļešu Servisa kasēs.

 

 

Izrāde par skandalozo 16.gs. angļu monarhu „HENRIJS VIII, Karaliskais gambīts”, kas bija paredzēta Liepājas Latviešu biedrības namā 19. maijā plkst.19:00

pārcelta uz  2011. gada 21.oktobrī plkst.19:00!

Iegādātās biļetes derīgas uz izrādi oktobrī vai nododamas Liepājas Latviešu biedrības nama kasēs.

Izrādes organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Biļetes www.bilesuserviss.lv un
Liepājas Latviešu biedrības nama kasē, Rožu laukums 5/6, Liepāja
Biļešu cenas Ls 3 – 5.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top