Vienkāršā aritmētika Latvijā.

Izlasīju delfos Uģia Gruntmaņa rakstu par lielo nevienlīdzību algās parastajiem mirstīgajiem un Šleserveidīgajiem.

Ir ko pārdomāt, vai tiešām esam paši nabagākie no nabagākajiem?

Latvijā 120 000 iedzīvotāju atzīti par nabadzīgiem (tātad saņem mazāk par 90 latiem mēnesī), veselības aprūpei maksājam 3,4% un turpinām to samazināt, augstākajai izglītībai un zinātnei 0,74% un 0,64%, un turpinām samazināt.

Tik mazas pensijas kā Latvijā nav ne Igaunijā, ne Lietuvā, vairāk medicīnai, izglītībai un zinātnei velta pat Rumānija un Bulgārija.
Tajā pat laikā, Šlesera kungs stingri mūs visus brīdina un pieprasa, ka Valsts uzņēmumu vadītājiem algas nevar samazināt.
ASV finansu sistēmas vadītāji, ministrs Gaitners (Geithner ) un Centrālās bankas vadītājs Bernenki (Bernanke), kas atrodas pie pasaules lielākās ekonomikas stūres, saņem 8200 latu mēnesī un nedraud atkāpties.

ASV senatori (to ir pavisam 50) saņem 5741 latu mēnesī. Kanādas premjerministra alga ir 10 362 lati, Toronto (iedzīvotāju skaits pieci miljoni) pilsētas mēram – 5189 lati, ārstam Kanādā vidēji 5083 lati, skolotājam 2018 lati, bet medmāsai 1828 lati mēnesī.

Latvijā brīvostas pārvaldnieka alga 13 222 lati, lidostas „Rīga” prezidenta alga 9431 lats, „Latvenergo” vadītāja alga 8550 lati, Rīgas (iedzīvotāju skaits 718 tūkstoši) mēra alga 8324 lati, „Latvijas Dzelzceļa” vadītāja alga 7944 lati, liekas utopija, bet diemžēl ir realitāte.

Klāt šiem uzņēmumu vadītājiem “gāzi grīdā” laikos blakus nosēdināti cilvēki bez atbilstošas izglītības un ar algām, kas daudzreiz pārsniedz ne tikai pašu uzņēmumu vadītāju, bet arī ārstu, inženieru un juristu algas, saskaitot kopā … nerunājot par medmāsām, skolotājiem un sanitāriem, kas turpina grūto un nenovērtēto darbu, saņemot 379 un 253 latus …tagad ari šīs algas tiek samazinātas.

KĀPĒC tā notiek un tikai pie mums ?

Tāpēc, ka zagļi lielajos amatos netiek sēdināti cietumā. Tāpēc, ka netriecam pie visiem velniem šādu kaitniecisku valdību.
Tāpēc, ka Šleserveidīgie tandēmā ar koalīcijas partneriem, ir radījuši šo drausmīgo ekonomisko situāciju. Un kā nu nē…jo netika veidoti valsts uzkrājumi laikā, kad ekonomika auga milzīgā ātrumā.

Netika ieviesta ienākumu deklarēšana visiem iedzīvotājiem, kas būtiski samazinātu politiskās un ekonomiskās korupcijas risku un padarītu politisko sistēmu caurspīdīgāku.

Netika ieviests peļņas nodoklis tiem, kas pērk un pārdod ar peļņu dzīvokļus, mājas un zemes, tādējādi radot iedzīvotāju slāni, kuri kļuva pārtikuši, ne santīmu nemaksājot valsts nodokļos.

Netika ieviests pakāpeniskais ienākumu nodoklis, kāds ir gandrīz visās valstīs, lai ienākumu nodoklis būtu mazāks tiem, kas pelna mazāk, un lielāks tiem, kas pelna vairāk.

Vai tas ir normāli, ka Rīgas domē ir 60 deputāti.

Salīdzinājumam, ASV pilsētā Dallasā (četri miljoni iedzīvotāju) pilsētas domē ir 14 deputāti (viens no katra pilsētas rajona), Londonā (septiņi miljoni iedzīvotāju) domē ir 25 deputāti.

Par mūsu saeimu pat runāt negribas. Ja salīdzina iedzīvotāju skaitu valstī ar tautas priekšstāvju skaita attiecību, esam pirmajā vietā pasaulē.

Man liekas arī Latvietim pietiek ciest un regulāri palikt jaņos.. Vienīgā problēma, kad nāks ‘Lāčplēsis’ un visus šos ‘Šleserveidīgos’ noslīcinās Daugavā.

vieniga-ceriba

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top