Video reģistrators, VDI tieksme neglīti piepelnīties uz tautas rēķina

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Video reģistrators.

Autovadītāji to izmanto, kā pierādījumu strīdīgās avāriju situācijās, izrādās, ir jāreģistrē.

To ir izdomājuši garlaicības māktie ierēdņi no Valsts datu inspekcijas(VDI), pamatojot šo prasību ar personas datu aizsardzības likumu.

Jo “godīgi”, viņi grib naudu un ne mazo, pat vairāk nekā maksā šāds lētā gala video reģistrators.

Reģistrācija pēc VDI ieskatiem ir 30 eiro fiziskām personām un 57 eiro juridiskām personām. Iemesls – fizisku personu datu aizsardzības likums.

Sakšu ar prātojumu, kāda ir atšķirība starp mobilo telefonu, fotoaparātu, video kameru un video reģistratoru?

Nekādu!

Ar tiem vienlīdzīgi labi var veikt video uzņemšanas procedūru. Pēc VDI ieskatiem visus telefonus, video kameras būs jāreģistrē, lai varētu sākt pelnīt, kā AKKA/LAA, jo par nereģistrētu novērošanas ierīču lietošanu pienākas administratīvais sods.

Kā VDI savu uzmākšanos tautai pamato?

Viņi ir izdomājuši, ka Ir jānodala, vai tā ir videonovērošana un tiek novērots kaut kas vai parastā filmēšana.  Ja mērķis ir filmēt konkrētu notikumu, tā lūk būs filmēšana. Jā, ļoti dziļš domu lidojums VDI  sasmakojošos kabinetu dziļumos.

Tālāk jau loģiskāks konstatējums, ja attiecīgi mērķis ir ilgstoši ko novērot un arī konstatēt kādu pārkāpumu, tā jau ir novērošana.

Es vakar arī veicu novērošanu, ilgi skatījos Tv, kur deputāti klaji meloja. 😉

Kronis visam ir veicamie pasākumi, ja VDI konstatē, ka tiek veikta novērošana bez reģistrācijas, inspekcijai ir tiesības sodīt.

Viens no komentāriem par šo tēmu no TVNET:

Gadījās Rīgā redzēt kādu jauku skatu: iet pāri par gājēju pāreju 2 jaunieši. Pēkšņi viens pagrūž otru un tas tenterēdams “nejauši” krītot uzkrīt uz stāvošas automašīnas dzinēja pārsega un makten kliedz , ka viņam” uzbraukts”.
Nu tūlīt 4 ziņkārīgie, kas apstiprināja, ka “esot uzbraukts”. Acīm redzot , šo divu ākstu palīgi.

Policijai viņi spēcīgi centās ieskaidrot savu versiju. Kad piegāju pie policistiem un teicu lai paskatās manu video reģistratora ierakstu, tad mudīgi šie 4 un tas kas grūda uz auto, pazuda tāda ātrumā, ka diez vai velns varētu šos noķert.

Naudas pelnītāji!!!!!!

Ja nebūtu video reģistratora , tad noteikti cilvēks maksātu šos prasītos 150 eiro. Atkal vajag kādai organizācijai nopelnīt, lai varētu pabarot kādu bariņu no “tautas”. Tāpēc atkal jāizgudro, ko, kā un kur uzlikt kārtējo nodokli.

Video reģistrators un tagad pavisam nopietni!

Video reģistrators nav novērošanas ierīce, viņš ieraksta noteiktu darbību, piemēram, manu braucienu uz darbu un ja nav notikumu, tad pārraksta vecos video, nekur nesaglabājot. Tikpat labi tad jau nedrīkst arī fotografēt vai filmēt uz ielas.

video reģistrators

Secinājums

Video reģistrators: VDI saka, ka tas ir videonovērošanas ierīce, un paredzēts novērošanai. Tātad, reģistrēt jāskrien un maksāt naudiņas. Pilsoņi un policija, savukārt, uzskata, ka speciāla novērošana netiek veikta, bet filmēšanai ir gadījuma raksturs.

Pie tam abas valsts institūcijas labi zina – fotografēt un filmēt Latvijā pilsoņi DRĪKST.

Rodas iespaids, ka Valsts datu inspekcija nodarbojas ar izspiešanu organizētā grupā!

Eiropas Savienības tiesa 2014.gada 11.decembra spriedumā lietā C-212/13, norāda, ka tādas kameras sistēmas izmantošana, ar kuru tiek veikts personu vizuālais ieraksts var būt izskatīts, kā personas datu aizsardzības likumam (dažos gadījumos) atbilstoši.

Video reģistrators neveic vizuālu personas ierakstu. Tiek veikts satiksmes video ieraksts veicot braucienu no punkta A uz punktu B. Un neko vairāk.

Jā, par YouTube!

Ieliekot video ar pārkāpumu tiek veikts sabiedriski labs darbs. Daudzi tā nokaunināti atturēsies turpmāk pārkāpt satiksmes noteikumus.

Varu piebilst, ka arī šajos gadījumos nav pārkāpti personas datu aizsardzības likumi, jo fiziski persona nav filmēta.

Vienkārši, es ar citiem ceļotājiem, tūristiem dalos ar pilsētas ainavām no savas dzīvesvietas, apkārtnes visiem pieejamā video servisā.

Vai arī teiksim tā, uzņemu dokumentālu filmu par sava auto izdoto izpūtēja skaņu un arī ar to dalos YouTube. Pagaidām, fotografēt un filmēt Latvijā- pilsoņi DRĪKST.

Lai gan VDI domā citādi!

NOŽĒLOJAMI!

2018. gada 25. maijā visā Eiropas Savienībā sāka piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Jāatceras, ka regulas noteikumus nepiemēro tādai personas datu apstrādei, kas nav saistīta ar profesionālu vai komerciālu darbību.

Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības neattiecas arī uz tādu datu apstrādi, ko fiziskās personas veic, izmantojot automatizētas datu ieraksta ierīces ceļu satiksmē, personiskajām vai mājsaimniecības vajadzībām.

Taču ceļu satiksmē iegūtos ierakstus aizliegts izpaust citām personām un institūcijām, izņemot gadījumus, kad ir konstatējams kāds no datu regulā noteiktajiem datu apstrādes pamatiem.

Piemēram, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, videoreģistratora ierakstu būtu pieļaujams izmantot savu leģitīmo interešu aizstāvībai. Ja tiek konstatēti klaji likuma pārkāpumi, kas var izraisīt ceļu satiksmes negadījumus.

Labu Dienu!

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Video reģistrators, VDI tieksme neglīti piepelnīties uz tautas rēķina

  • .
    .

    Datu valsts inspekcija nule paklusām nākusi klajā ar jaunu ierosmi – oficiālu atzinumu, ka pašvaldībām ir aizliegts publiskot to sēžu laikā filmētos videomateriālus.

    Inspekcijas jaunā direktore Daiga Avdejanova ir galīgi sagājusi sviestā (padumja)

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *