Veselīgs miegs, tā kvalitāte atkarīga no daudziem faktoriem

Veselīgs miegs.

Miegs ir pilns ar daudziem noslēpumiem, kas zinātniekiem vēl būtu jāatrisina. Ir vispārpieņemts, ka miega laikā cilvēks atrodas atslābinātā stāvoklī.  Ja kas, miegs nepieciešams lai varētu iegūt enerģiju nākamajai dienai.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Taču zinātnieki pierāda pretējo faktu, nu ne gluži pretējo, bet gan daudz komplicētāku skaidrojumu.

Veselīgs miegs un notiekošie procesi.

Skaidrs, ka miega valstībā notiek procesi, kurus cilvēks var neapzināties, jo ir miega fāzes, REM miegs un NREM miegs. NREM miega laikā acs āboli kustas lēni. Varu tevi pārsteigt ar ziņu, ka miegam ir vairākas stadijas: miegainība, viegls miegs, vidēji dziļš miegs, dziļš miegs.

REM miegs, (rapid eye movement = ātras acu kustības).

Šī fāze ir raksturīga ar biežu acs ābolu kustību. Pilnīga muskuļu relaksācija tiek apvienota ar smadzeņu darbību. Smadzeņu darbs notiek visu diennakti, vienlaikus apstrādājot informāciju, kas saņemta no maņām, jo ​​īpaši no dzirdes orgāna.

Interesanti tas, ka ožas orgāni šajā laikā ir miera stāvoklī, tāpēc cilvēkam, kurš atrodas miega stāvoklī ir grūti sajust smakas. Praktiski mēs nejūtam nekādas smakas un tas nemaz nav tik labi, jo nejutīsi dūmu smaku vai gāzes noplūdes briesmas.

Sapņu klātbūtne.

Cilvēki sapņo melnbalti un krāsaini. Līdz šim sapņošanas process tiek pētīts diezgan virspusēji. Saskaņā ar statistiku, katrs otrais cilvēks, kas atrodas miega procesā, redz 4-6 sapņus naktī.

Veselīgs miegs

Ir zināms, ka miega laikā cilvēka smadzenes atrodas aktīvā fāzē. Ir pierādīts, ka guļošie cilvēki pāriet no vienas fāzes uz otru, pat vairākas reizes pamostoties. Starp citu, īsas pamošanās nav iespējams atcerēties.

Veselīgs miegs un ķermeņa relaksācija miega laikā.

Ķermeņa relaksācija notiek savādāk, nekā jūs domājat. Organismā notiekošie procesi palēninās. Ķermeņa temperatūra pazeminās par vienu grādu. Miega laikā, pazemināta ķermeņa temperatūra ir apmēram 2-3 stundas. Ja kas, tad asinsspiediens pazeminās par 3-5 mmHg.

Samazinās kaloriju patēriņš, jo miega laikā taču neēdam. Cilvēka elpošana kļūst lēna. Tāpēc brīžiem šķiet, ka cilvēkam ir problēmas ar veselību. Atceries un iegaumē, ka ķermeņa muskuļi nonāk tonusā tikai pēc veselīga miega.

Veselīgs miegs, ķermeņa darbaholiķi sapnī.

Neskatoties uz pilnīgu cilvēka ķermeņa relaksāciju guļot ir procesi, kas neaptur savu darbību pat cilvēkam esot miega stāvoklī. Šajā laikā cilvēka endokrīnā sistēma ir aktīvajā fāzē.

Notiek hormonu ražošana, kas stimulē šūnu augšanu un atjaunošanos. Pateicoties hormonam, ko sauc par somatotropīnu, notiek kaulu un muskuļu aizsardzības procesi un atjaunošana.

Hormons melatonīns ir atbildīgs par tādu sistēmu pareizu darbību, kā endokrīno sistēmu, imūnsistēmu un nervu sistēmu. Farmaceiti pievieno šo hormonu nakts krēmiem, lai novērstu ādas novecošanu. Tomēr, cilvēkam labāk ir iegūt dabisko melatonīnu, nevis mākslīgi saražoto hormonu.

Neregulārs miegs, miega trūkums var izraisīt darbības traucējumus organismā, kas novedīs pie slimībām: neirozes, psihozes, depresijas, onkoloģijas.

Zinātnieku veiktais eksperiments, kurā tika uzņemti cilvēki ar pastāvīgu miega trūkumu, atklāja faktu, ka netika ražotas antivielas, kas būtu atbildīgas par ķermeņa aizsardzību.

Informācijas apstrāde, gatavošanās turpmākajām darbībām – tas ir tas, ko smadzenes dara, atrodoties miega stāvoklī. Spilgts piemērs tam, ka smadzenes strādā sapnī, ir Mendeļejeva piemērs, kurš sapņoja par periodiskajā sistēmā iekļautajiem ķīmiskajiem elementiem. Vai nu tā ir bijis, kas to zina, bet tā runā.

Veselīgs miegs un cilvēka sapņi.

Tie ir saistīts ar daudziem noslēpumiem. Miega laikā organismā notiekošos procesus var izskaidrot, taču ir brīži, kurus nevar tā vienkārši izvērtēt.

Pēc zinātnieku domām, miegs cilvēkam ir svarīgs, tas ļauj piesātināt ķermeni ar pozitīviem brīžiem. Katra cilvēka vajadzība pēc miega ir atšķirīga, taču visvērtīgāk ir gulēt 7-8 stundas diennaktī.

Mazāk, kā 5 stundas vai vairāk, kā 10 stundas miega tiek uzskatīti par neveselīgu miegu. Skolas vecuma bērniem un pusaudžiem vidēji ir vajadzīgas aptuveni 9,5 stundas miega naktī.

Veselīgs miegs, bīstami mīti par miegu.

Ticēt dažiem ar miegu saistītiem stereotipiem ir ne tikai bezjēdzīgi, bet arī bīstami. Nesen žurnālā “Sleep Health” tika publicēts Ņujorkas universitātes zinātnieku pētījums, kas kliedēja izplatītākos mītus par miegu.

Mīts par to, ka pietiek ar piecām stundām miega.

Zināms, ka bijusī Lielbritānijas premjerministre Mārgareta Tečere gulēja ne vairāk kā piecas stundas dienā. Sekojot dzelzs lēdijas piemēram, daudzi cilvēki upurē labu atpūtu. Protams, tas notiek par dažu stundu pievienošanu darbam. Tas ir ļoti bīstami veselībai, norāda Ņujorkas universitātes pētījums.

Ir pārliecinoši pierādījumi, ka miega trūkums (5 stundas vai mazāk) izraisa nelabvēlīgas izmaiņas organismā. Runa ir par iespējamu sirds un asinsvadu sistēmas slimību attīstību, tai skaitā infarktu un insultu, kā arī būtisku dzīves ilguma samazināšanos.

Lai izvairītos no šādām sekām, nakts miegam, kā jau rakstīju, vajadzētu ilgt no 7 līdz 8 stundām.

Veselīgs miegs un mīts par to, ka alkohols palīdz aizmigt.

Šis apgalvojums būtībā ir nepareizs, uzskata zinātnieki. Nav svarīgi, par ko ir runa – par glāzi vīna, malku viskija vai pudeli alus.
Alkohols vissliktākajā veidā ietekmē miega kvalitāti. Alkoholiskie dzērieni izraisa REM miega traucējumus, kas ietekmē atmiņu un mācīšanos.

Turklāt alkoholam ir diurētiska iedarbība, un tas liek jums celties nakts vidū, lai dotos uz vannas istabu, zini taču kāpēc.  Zināms un par to pat nav vērts strīdēties, ka neregulārs miegs organismam ir tikpat kaitīgs kā tā trūkums.

Veselīgs miegs un televizors, izplatīts mīts.

Patiešām, daudzi cilvēki dod priekšroku iemigt, klausoties televizora skaņu. Taču ārsti mudina no šī ieraduma atteikties. Pēc ārstu domām, televizora skatīšanās pirms gulētiešanas – un jo īpaši vakara ziņas – neveicina organisma relaksāciju.

Stresa pārpilnas ainas, ko redzat televizora ekrānā var izraisīt bezmiegu. Iznākums ir paredzams, jūs varat aizmirst par labu atpūtu. Vēl viens faktors, kas neatbalsta televizora, viedtālruņa vai klēpjdatora lietošanu pirms gulētiešanas, ir ekrāna gaismas kaitīgā ietekme.

Zinātniski pierādīts, ka šis starojuma diapazons nomāc melatonīna hormona ražošanas procesu, tas tieši ietekmē mūsu miega kvalitāti.

Mīts,  Jums jāpaliek gultā ja nevarat aizmigt.

Ja esat jau saskaitījis visas Jaunzēlandes aitas ( to, starp citu, ir aptuveni 28 miljoni) un joprojām nevarat pilnvērtīgi gulēt, tad ir laiks celties. Ja tu “guli” nomodā stundām ilgi, tad tava gulta kļūst saistīta, vistiešākā veidā, ar bezmiegu. Nevajag sevi spīdzināt! Labāk piecelieties, mainiet vidi un atrodiet kādu vienmuļu nodarbi – piemēram, sakārto darba galdu.

Normāli ir ja tu iemiedz ātri bez ilgām bezmiega problēmām. Veselam cilvēkam ir nepieciešamas aptuveni 15 minūtes, lai aizmigtu, norāda ārsti.

Veselīgs miegs un pamošanās atlikšana.

Atzīstiet, ka arī jūs to darāt. Kārdinājums pagulēt vēl piecas minūtes ir spēcīga vēlme, taču arī no tās būs jāatsakās. Pēc ārstu domām, jums no gultas jāceļas nekavējoties, pat nemēģinot vēl nedaudz pasnaust.

Krākšana nav kaitīga veselībai.

Krākšana, protams, ir nekaitīga, ja vien krākšana nav miega apnojas sindroms. Ar šo traucējumu rīkles sienas sašaurinās, kas izraisa īslaicīgu elpošanas pārtraukšanu. Cilvēkiem ar miega apnoju biežāk attīstās hipertensija, sirds ritma traucējumi un palielinās sirdslēkmes un insulta risks.

Jo skaļāka ir krākšanas skaņa, jo bīstamāka tā ir!

Ja jums ir miega traucējumi vai dienas laikā jūtaties neparasti noguris – apmeklējiet ārstu. Lielāko daļu miega traucējumu var efektīvi ārstēt. Vari palasīt par miega tēmu skaidrojošus un jokainu rakstu ar humora piesitienu.

Labu miegu un saldus sapņus!

Protams, arī labu dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *