Veselīgs miegs, tā kvalitāte atkarīga no daudziem faktoriem

Veselīgs miegs.

Miegs ir pilns ar daudziem noslēpumiem, kas zinātniekiem vēl būtu jāatrisina. Ir vispārpieņemts, ka miega laikā cilvēks atrodas atslābinātā stāvoklī.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Tas nepieciešams lai varētu iegūt enerģiju nākamajai dienai. Taču zinātnieki pierāda pretējo faktu, nu ne gluži pretējo, bet gan daudz komplicētāku skaidrojumu.

Veselīgs miegs un notiekošie procesi.

Skaidrs, ka miega valstībā notiek procesi, kurus cilvēks var neapzināties.

Miega fāzes, REM miegs un NREM miegs.

NREM miega laikā acs āboli kustas lēni. Miegam ir vairākas stadijas: miegainība, viegls miegs, vidēji dziļš miegs, dziļš miegs.

Otrā fāze ir REM miegs, (rapid eye movement = ātras acu kustības).

Šī fāze ir raksturīga ar biežu acs ābolu kustību pilnīga muskuļu relaksācija tiek apvienota ar smadzeņu darbību.

Smadzeņu darbs notiek visu diennakti, vienlaikus apstrādājot informāciju, kas saņemta no maņām, jo ​​īpaši no dzirdes orgāna.

Tā kā ožas orgāni šajā laikā ir miera stāvoklī. Tāpēc cilvēkam, kurš atrodas miega stāvoklī, ir grūti sajust smakas.

Otrās fāzes raksturīga iezīme ir sapņu klātbūtne.

Cilvēki sapņo melnbalti un krāsaini. Līdz šim sapņošanas process tikai tiek pētīts. Saskaņā ar statistiku, katrs otrais cilvēks, kas atrodas miega procesā, redz 4-6 sapņus naktī.

Veselīgs miegs

Ir zināms, ka miega laikā cilvēka smadzenes atrodas aktīvā fāzē. Ir pierādīts, ka guļošie cilvēki pāriet no vienas fāzes uz otru, pat vairākas reizes pamostoties. Starp citu, īsas pamošanās nav iespējams atcerēties.

Veselīgs miegs un ķermeņa relaksācija miega laikā.

Ķermeņa relaksācija notiek savādāk, nekā jūs domājat. Organismā notiekošie procesi palēninās. Ķermeņa temperatūra pazeminās par vienu grādu.

Miega laikā, zemāka ķermeņa temperatūra ir apmēram 2-3 stundas. Ja kas, tad asinsspiediens pazeminās par 3-5 mmHg.

Tāpat samazinās kaloriju patēriņš, jo miega laikā taču neēdam. Cilvēka elpošana kļūst lēna. Tāpēc brīžiem šķiet, ka cilvēkam ir problēmas ar veselību. Ķermeņa muskuļi nonāk tonusā tikai pēc miega.

Ķermeņa darbaholisms sapnī.

Neskatoties uz pilnīgu cilvēka ķermeņa relaksāciju sapnī, ir procesi, kas neaptur savu darbību pat cilvēka miega stāvoklī. Šajā laikā cilvēka endokrīnā sistēma ir aktīvajā fāzē.

Notiek hormonu ražošana, kas stimulē šūnu augšanu un atjaunošanos. Pateicoties hormonam, ko sauc par somatotropīnu, notiek kaulu un muskuļu aizsardzība un atjaunošana.

Hormons, piemēram, melatonīns, ir atbildīgs par tādu sistēmu pareizu darbību kā endokrīno sistēmu, imūnsistēmu un nervu sistēmu.

Farmaceiti pievieno šo hormonu nakts krēmiem, lai novērstu ādas novecošanu. Tomēr, cilvēkam labāk ir iegūt dabisko melatonīnu, nevis mākslīgo hormonu.

Neregulārs miegs, miega trūkums var izraisīt darbības traucējumus organismā, kas novedīs pie slimībām: neirozes, psihozes, depresijas, onkoloģijas.

Zinātnieku veiktais eksperiments, kurā tika uzņemti cilvēki ar pastāvīgu miega trūkumu, atklāja faktu, ka netika ražotas antivielas, kas būtu atbildīgas par ķermeņa aizsardzību.

Informācijas apstrāde, gatavošanās turpmākajām darbībām – tas ir tas, ko smadzenes dara, atrodoties miega stāvoklī.

Spilgts piemērs tam, ka smadzenes strādā sapnī, ir Mendeļejeva piemērs, kurš sapņoja par periodiskajā sistēmā iekļautajiem ķīmiskajiem elementiem. Vai nu tā ir bijis, kas to zina, bet tā runā.

Veselīgs miegs un cilvēka sapņi.

Tie ir saistīts ar daudziem noslēpumiem. Miega laikā organismā notiekošos procesus var izskaidrot, taču ir brīži, kurus nevar tā vienkārši izskaidrot.

Pēc zinātnieku domām, miegs cilvēkam ir svarīgs, tas ļauj piesātināt ķermeni ar pozitīviem brīžiem. Katra cilvēka vajadzība pēc miega ir atšķirīga, taču visvērtīgāk ir gulēt 7-8 stundas diennaktī.

Mazāk, kā 6 stundas vai vairāk, kā 10 stundas miega tiek uzskatītīti par neveselīgu miegu. Skolas vecuma bērniem un pusaudžiem vidēji ir vajadzīgas aptuveni 9,5 stundas miega naktī.

Ja jums ir miega traucējumi vai dienas laikā jūtaties neparasti noguris – apmeklējiet ārstu. Lielāko daļu miega traucējumu var efektīvi ārstēt.

Vari palasīt par miega tēmu skaidrojošus un jokainu rakstu ar humora piesitienu.

Labu miegu un saldus sapņus!

Protams, arī labu dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *