Veselīgs dzīvesveids, mērķis turpmākajam dzīves posmam

Veselīgs dzīvesveids.

Jēdziens ietver veselu kompleksu sastāvdaļu. Tā nav tikai diēta vai vingrinājumi. Veselīgs dzīvesveids ir dzīves stils, kura mērķis ir atjaunot un uzlabot visu ķermeni. Protams, ka svarīgi atmest sliktos ieradumus. Kā to panākt, domāju katrs par to ir aizdomājies.

Veselīgs dzīvesveids, kā ikdienas rutīna.

Uzreiz jāpaskaidro, kurā ir vieta gan kārtīgai atpūtai, gan produktīvam darbam, gan fiziskajām aktivitātēm. Veselīgs dzīvesveids ļauj īstenot daudzas ieceres un idejas.  Cilvēki, kas to ievēro, ir dzīvesprieka, veselības, spēka un enerģijas pilni.

Laba veselība un laba imunitāte, kas iegūta, ievērojot veselīgas dzīves  principus, ļaus jums baudīt dzīvi daudzus gadus un gūt no tās maksimālu prieku. Apskatīsim, kas ir veselīgs dzīvesveids, es pat teiktu dzīves stils, kādus pamatprincipus un sastāvdaļas tas ietver.

Veselīga dzīvesveida priekšrocības.

Daudzu pētījumu dati liecina, ka cilvēka veselība jebkurā vecumā ir vairāk nekā 50% atkarīga no dzīvesveida. Citi faktori, kas ietekmē ķermeņa stāvokli ir atkarīgi no vides un iedzimtības, protams, arī no veselības aprūpes līmeņa.

Veselīga dzīvesveida saglabāšana ir labas veselības atslēga jebkurā vecumā.

Eksperti identificē daudzas tā priekšrocības, atbildot uz jautājumu, kā veselīgs dzīvesveids ir noderīgs.

*stiprināt imunitāti un samazināt saslimstību ar vīrusu un infekcijas slimībām;
*aktīvas ilgmūžības sasniegšana un spēju un mobilitātes saglabāšana arī vecumdienās;
*samazinot hronisku slimību attīstības risku, palielinot remisijas perioda ilgumu;
*atbrīvoties no sliktā garastāvokļa, depresijas un stresa;
*aktīva līdzdalība sabiedriskajās un ģimenes aktivitātēs;
*iespēju arī vecumdienās darīt to, kas patīk;
*katru dienu piecelties un justies spēka un enerģijas pilns;
*rādīt pareizo piemēru radiniekiem un bērniem;
*ir skaists ķermenis un skaidra āda bez pinnēm un grumbām;
*vecuma palielināšanās, kad organismā parādās pirmās ar vecumu saistītās izmaiņas;
*sajūta, ka viss ir iespējams un sasniedzams.

Veselīgs dzīvesveids

Tas nav viss pozitīvo rezultātu saraksts.

Ne viens vien cilvēks, kurš pie šādas sistēmas noturējies ilgāk par 1-2 mēnešiem, nekad nav nožēlojis reiz pieņemtu lēmumu un iepazīšanos ar veselīgu dzīvesveidu.

Veselīga dzīvesveida sastāvdaļas.

Veselīgs dzīvesveids ietver daudz dažādu sastāvdaļu, kas ietekmē visas cilvēka dzīves sfēras. To ievērošana palīdzēs uzlabot veselību un pievienot spēku visai ģimenei.

Eksperti identificē šādas galvenās veselīga dzīvesveida sastāvdaļas:

*sports;
*pilnīga atpūta;
*sabalansēta diēta;
*imunitātes stiprināšana;
*personīgās higiēnas noteikumu ievērošana;
*slikto ieradumu noraidīšana;
*labs emocionālais un garīgais stāvoklis.

Parunāsim vairāk par katru no tiem.

Tas palīdzēs jums iegūt priekšstatu par to, kas ir veselīgs dzīvesveids un tā sastāvdaļas, kas jums jādara, lai pēc iespējas ilgāk paliktu možs, vesels, skaists un jauns.

Sabalansēta diēta.

Mēs visi zinām, ka pārtikai ir milzīga ietekme uz cilvēku. Un daudz kas ir atkarīgs no tā, ko iekļaujam savā uzturā, kā to gatavojam un ēdam. Cilvēks, kura uzturs ir sabalansēts, necieš no vitamīnu un minerālvielu deficīta, liekā svara un diskomforta vēderā.

Turklāt, pārejot uz sabalansētu uzturu, normalizējas visu orgānu un sistēmu darbs, uzlabojas veselība, parādās vieglums. Šeit ir galvenie ieteikumi veselīgam dzīvesveidam un uzturam, ko sniedz eksperti.

Uzturam jābūt daudzveidīgam, tajā jāiekļauj piena un gaļas produkti, svaigi dārzeņi, augļi, ogas un garšaugi, pākšaugi un graudi, jūras veltes un zivis.

Veselīga dzīvesveida principi veicina atteikšanos no ātrās ēdināšanas, smalkmaizītēm un pārmērīgu saldumu patēriņu, baltmaizes, konditorejas izstrādājumu aizstāšanu ar rudzu un kliju maizi.

Veselīgs dzīvesveids

Pietiekama šķidruma uzņemšana.

Vidēji pieaugušam cilvēkam norma ir 2 litri tīra ūdens dienā normālā laikā un 3 litri karstā ūdens dienā. Svarīgi ir atteikties no kaitīgiem dzērieniem:  tējas ar nedabiskām piedevām un aromātiem, saldie dzērieni, alkohola, kokteiļiem ar krāsvielām un garšas pastiprinātājiem.

Tīru ūdeni ieteicams dzert 20-30 minūtes pirms ēšanas vai stundu pēc ēšanas.

Ikdienas uztura kaloriju saturs nedrīkst pārsniegt normu. Lai zaudētu svaru, ieteicams šo skaitli samazināt par 500-600 kcal dienā. Diētas ikdienas kaloriju saturs katram ir atšķirīgs, un tas jāaprēķina individuāli. Vidēji šis rādītājs pieaugušajam ir 2200-2600 kcal.

Liela nozīme ir arī diētai.

Aizmirstiet par pārēšanos naktī vai pastāvīgām uzkodām hamburgeru un sviestmaižu veidā. Sāciet ievērot ikdienas rutīnu, kurā ēdat brokastis, pusdienas, pusdienas, pēcpusdienas tēju un vakariņas aptuveni vienā un tajā pašā laikā.  Brokastīs un pusdienās patērējiet visvairāk kaloriju.

Ēdiet visu ēdienu lēnām un rūpīgi sakošļājiet. Tātad jūs ātrāk saņemat sāta sajūtu, baudiet ēdienu, tā visas uzturvielas tiek labāk uzsūktas organismā.

Neēd skrienot. Ēdot izslēdz televizoru, skaties prom no datora, telefonu noliec malā.

Vienmēr lietojiet svaigu pārtiku. Labāk vairākas reizes aiziet uz veikalu vai tirgu, nekā mēģināt gatavot vairāk uz vairākām dienām vai pat uz nedēļu. Meklējiet kaut ko jaunu, pievienojiet savam ierastajam uzturam gatavošanas prieku. Tici vai netici, ēdiens garšos labāk.

Skaisti uzklājiet galdu, izrotā pat visvienkāršāko ēdienu, lai ēdienu gribētos ēst jau to novērtējot vizuāli. Īpaši šie veselīga dzīvesveida noteikumi labi darbojas bērnībā.

Ir arī jāuzrauga produktu saderība. Piemēram, divas proteīna maltītes vienlaikus nedrīkst lietot, jo tas pasliktinās barības vielu uzsūkšanās procesu.

Svarīgi!

Atcerieties, ka dzīvesveida maiņa vienmēr ir liels stress ķermenim. Lai izvairītos no negatīvām sekām uz veselību un emocionālo stāvokli, pamazām ieviesiet savā ģimenē veselīga dzīvesveida noteikumus.

Piemēram, vispirms samaziniet neveselīgu pārtiku un izdomājiet veselīgas un garšīgas alternatīvas. Pēc tam pamazām atsakieties no visa kaitīgā uzturā un nekad neatgriezieties pie šādas pārtikas.

Pēc mēneša redzēsi, ka tava ģimene un veselīgs dzīvesveids sadraudzēsies.  Vēl ne tik sen baudītā krējuma kūka, kas konditorejā šķita pievilcīga, vairs tevi neinteresēs. Apmēram tā es saskatu pārēju uz pareizu un veselīgu dzīves stilu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top