Kalorijas.

Veidi kā neko īpašu nedarot gūt labumu…

Pagājušā nedēļa bija briesmīga. Kopš esmu sācis skriet, tik maz nebiju vienas nedēļas laikā skrējis. Attaisnojumi dažādi, karstais ūdens, liels noslogojums darbos, sievas atvaļinājums un visādas tādas lietas, kuras īstam skrējējam būtu pie pakaļas.

Izrādās, ka ir daudz un dažādas lietas kuras pašam nemaz nezinot tērē kalorijas, kuras es neiztērēju skrienot.

Gulēšana. Izrādās ka modinātāja pogas nospiešana un vēl stundiņu pagulēšana tev atņemt 75 kalorijas. Divas stundas ilgāk guli un vari iedzert alus pudeli.

Lasīšana. Ļaudis lasiet, lasiet un lasiet. Stundu lasiet un 85 kalorijas kā nebijušas. Grāmatas dārgas – iestāšanās bibliotēkā man maksāja daudz

Runāšana pa telefonu. Lattelekom Mājas komplekts un cik dzirdēju arī daži mobilo telefonu tarifi dod iespēju runāt bez maksas, bet katra stunda tev iztērēs 85 kalorijas.

Un ja vēl tu esi tik nervozs, ka runāšanas laikā stāvi kājās, staigā vai plēs matus, tad lasi zemāk un uzzināsi cik tas efektīvi ir.

Rakstīšana. Ja man šī raksta rakstīšana aizņems divas stundas, tad es būšu nopelnījis iespēju iedzert uz jūsu veselību „sto gramm” un man par to nekas nebūs, jo rakstīšana stundā tērē 85 kalorijas un minētā deva šņabja ieliek ribās 160 kalorijas.

Stāvēšana. Brauc ar sabiedrisko transportu un patīk lasīt? Stunda sastrēgumā = 96 + 85.

Stāvi visur kur iespējams un tu katru stundu patērēsi 96 kalorijas to darot.

Nedaudz garāka darba diena veikalā aiz kases un viens stundas skrējiens jau kabatā.

Priekšspēle. Lūk tāpēc sievietes tā uzsver priekšspēles nozīmi. Par katru stundu viņas patērē 118 kalorijas (ja būtu 81 kg smagas), bet zini, džekiem jau tas pats notiek katras stundas laikā. Tantriskais sekss ir līdzvērtīgs kārtigai fitness nodarbībai.

Mācības. Ne tikai gudrāks, apķērīgāks, pieredzējušās paliksi lasot mācību grāmatas, bet piepūlot smadzenes tu katru stundu tērēsi 150 kalorijas. Ja tev garšo viss kārtīgi noliets ar majonēzi, tad četras stundas risini augstākās matemātikas uzdevumus un droši.

Braukšana. Esi redzējis kādu resnu Formula 1 pilotu? Viņiem amata apraksts jau atņem šādu iespēju, jo katra stunda pie stūres jau parastam mirstīgam atņem 172 kalorijas. Ar 300km/h lielu ātrumu braucot visu laiku līkumojot varētu būt vēl efektīvāk nekā priekšspēle stāvot kājās un runājot pa telefonu.

Gludinot. Drēbju ražotāji ir perdeļi. Izdomā audumus kuri nav jāgludina, jo tad cilvēki to nedarīs, 182 kalorijas stundā netērēs, paliks resni, vajadzēs vairāk drēbes bikšu ražošanā un attiecīgi perdeļiem lielāks noiets un peļna.

Mazgājot traukus. Cīnaties ģimenē kurš pēc vakariņām mazgās traukus. Piesakies, gan mīļoto iepriecināsi, gan par mierīgāku miegu sev parūpēsies, jo ja stundu mazgāsi traukus (mazums, trīs ēdieni, pieci bērni, suns un vecmāmiņa) un sadedzināsi 182 kalorijas. Mazāk būs miegā jādedzina.

Iepirkšanās. Parūpējaties lai jūsu mīļotās šo nekad neuzzina. No veikala ārā nedabūsiet. Es pirms pāris nedēļām stundu skrēju pa mežu meklējot punktus orientēšanās sacensībās un iztērēju 600 kalorijas. Trīs stundas veikalā ir līdzvērtīgs efekts. 192 kalorijas/stundā.

Zobu mazgāšana. Visu dienu jau zobus nemazgāsi, bet efekts ir baigs. 203 kalorijas katru stundu kuras laikā tiek mazgāti zobi. Svaiga elpa, balti zobi un mazais fatburnings.

Bumbas spārdīšana. Smieklīgi, bet zobu mazgāšana un futbola bumbas spārdīšana dod vienu to pašu kaloriju patērēšanas ziņā.

Ēst gatavošana. Ai, ai, ai cik es tagad palieku apmierināts ar sevi. Negribēšu skriet, gatavošu ēst. 214 kalorijas tērējās to darot. Diemžēl viss ko sūri grūti sīpolus griežot notērē, viņus apēdot dabū atpakaļ. Un vēl visas tās pagaršošanas. Mānīgs lielums.

Kopjot māju. Esi nesmuks, vientuļš vai riebjas sekss – kārto māju. Gandrīz divas reizes vairāk kalorijas ies zudumā to darot, nekā tur ņemoties ar meitenēm. 236 kalorijas un tīra māja.

Viegla vingrošana. Izmēģini ko interesantu. Pilates stundas laikā tiek galā ar 300 kalorijām. Vienkāršas kustības, muskuļu pastaipīšana. Tev attīstīsies koordinācija, uzlabosies lokanība, iemācīsies kustēties skaisti un lokani. Un atceries 300 kalorijas katru stundu.

Trenera darbs. Gudrais dara, muļķis māca citus. Es svīstu, mocos, skrienu desmit kilometrus, bet šis trīs stundas patrenkā sīkos basketbola laukumā un dabū to pašu. Par sīko trenkāšanu dod 321 kalorijas stundā. Biezpiena sieriņš šokolādes glazūrā.

Spēlēšanās ar bērniem. Netiec galā ar desmit sportistiem iesācējiem. Taisi savus bērnus un spēlējies ar viņiem. Bērnībā nebija rotaļu dzelzceļš. Lielā iespēja tādu iegādāties, nomesties četrāpus un iepriecināt savus bērnus un pie reizes nedaudz pasvīst spēlējoties ar viņiem. Tās pašas trenera kalorijas stundā iet zudumā spēlējoties ar bērniem.

Staipīšanās. No rītiem staipies. Stundu jau tev nesanāks to darīt, bet staipies cik vari. Arī pirms gulēt iešanas pastaipies. Darbā staipies, uz poda staipies. Visur staipies. Un ja tu dienā savāksi stundu staipīšanos, tad zini, nevajag bērnus, nevajag basketbola komandu, bet 321 kalorija būs kā nebijusi.

Duša. Laikam duša ne tikai tevi baltu padara, bet arī tievina. Aizskalo kalorijas un dušojoties iztērē 343 kalorijas. Bet atceries ka karstais ūdens Rīgā varētu būt par 200% dārgāks. Prasi Vigantam, lai viņš tev izrēķina cik tad šīs 343 kalorijas tev izmaksās. Lētāk sanāks gulēt.

Dejošana. Klausies Broka radio un dejo. Un neesi malā sēdētājs klubos, viesībās un ballītēs. Stundu dejas tev atņems 482 kalorijas. Sasodīts, es te skrienu viens, bet ņemot kādu meiteni un vedot viņu uz dejām mēs pa diviem dabūsim to pašu.

Mēbeļu pārkārtošana. Stumdi skapi no vienas istabas uz otru un 535 kalorijas stundā. Gultas, galdus un plauktus stumdot tas pats. Atbrīvo savu dzīves telpu no veciem krāmiem vai arī izmanto skapi kā lielisku mājas trenažieri.

Trepes. Staigā pa trepēm, uz augšu uz leju, vienalga. 654 kalorijas. Kā Olte, ietaupīsi elektrību un uztaisīsi sev reālu treniņu. Jo augstāks stāvs, jo labāk, jo vairāk pakāpienu, jo vairāk. Gribi zināt cik tad īsti iztērēsi kalorijas ar savām trepēm – izmato Stairway to Health kalkulatoru.

Fakti:

*) visas minētās kalorijas ir priekš 81 kilogramus smagas miesas;

*) man viens stundu garš skrējiens atņem ap 1000 kalorijām;

*) lai nodrošinātu 188 centimetrus garu, 81 kilogramu smagu un 30 gadus vecu vīrieti ar ķermeņa pamatfunkcijām, tādām kā elpošana un gremošana, vajag uzņemt 1912 kalorijas;

*) ja ar tādiem pašiem parametriem džeks ir datoriķis un nodarbojas tikai ar sēdēšanu, braukšanu, gatavošanu un strādāšanu ar datoru, tad vajag uzņemt 2485 kalorijas;

*) ja es spēlētu golfu, tirgotu elektroniku un spēlētos ar bērniem, tad man jau vajadzētu uzņemt 2868 kalorijas;

*) bet tā kā es gan pie datora sēžu, gan dažreiz golfu un pēlējos ar bērniem, kā arī vairākas reizes nedēļā skrienu, tad man jāuzņem ir 3500 kalorijas;

*) ēdienu un dzērienu kalorijas ņemtas no portāla par ceļu uz ideālo svaru.

Tas par kalorijām…

Tuvojas vasara un līdz ar to daudzas jo daudzas apņemšanās Jaunajā gadā un pārējos gados sākt jaunu skaistu dzīvi.

Viena no lielajām lietām, ko daudzi uzsāks ir sava svara korekcija. Zināms, ka ikdienas dzīvē mēs lietojam vairāk vai mazāk neveselīgu pārtiku, jo bieži vien neatliek laika pēc darba pašiem pagatavot mājas ēdienus.

Tādējādi (Tu un es ) esam pārlādēti ar nevajadzīgām šlakvielām, ciešam no liekā svara, pastāvīgi jūtamies noguruši un depresīvi.

VAI nav iemesls satraukties ?

Palīdzēt notievēt var sabalansēta diēta (grūti), sportošana (slinkums), patīkams darbs (ideāli, bet reti sastopama ekstra),

kā arī bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji (liekas labi), kas domāti svara samazināšanai un tamlīdzīgas viltīgi iesmērētas( reklāma) skaistas zāļu kārbiņas, kas it kā atjauno cilvēka organismu, palīdz nomest liekos kilogramus utt….

Tikai uzmanīgi, jo ASV (The U.S. Food and Drug Administration) ir publicējis kaitīgo uztura bagātinātāju, kas domāti svara korekcijai sarakstu.

Uzmanību!

Sarakstā minētie brīnumlīdzekļi tevi var novest kapā ar visiem liekajiem kilogramiem, jo satur nevajadzīgus un pat kaitīgus komponentus.

Purgens un alergēnie savienojumi, kas ir pielietoti piedāvātajos brīnumlīdzekļos, pārspīlētās devās, neko labu nesola.

The U.S. Food and Drug Administration, brīdina nelietot šos līdzekļus tievēšanai un ja ir mājas aptiekā …. nu zini ko darīt.

( parasti apzinīgi pilsoņi nederīgus ar notecējušiem termiņiem medikamentus nodod aptiekās, kur tos tālāk centralizēti iznīcina)

LŪK SARAKSTIŅŠ :

Fatloss Slimming
2 Day Diet
3x Slimming Power
Japan Lingzhi 24 Hours Diet
5x Imelda Perfect Slimming
3 Day Diet
7 Day Herbal Slim
8 Factor Diet
7 Diet Day/Night Formula
999 Fitness Essence
Extrim Plus
GMP
Imelda Perfect Slim
Lida DaiDaihua
Miaozi Slim Capsules
Perfect Slim
Perfect Slim 5x
Phyto Shape
ProSlim Plus
Royal Slimming Formula
Slim 3 in 1
Slim Express 360
Slimtech
Somotrim
Superslim
TripleSlim
Zhen de Shou
Venom Hyperdrive 3.0

 

Un tagad atkal par…

Tauku šūnas spēj palielināties sestkārt!

Uzņemot vairāk kaloriju nekā sadedzini, tauku šūnas ķermenī uzpūšas un sāk vairoties. Pieauguša cilvēka ķermenī ir 40 līdz pat 100 miljardi “taukainu” šūnu.

Tās sāk veidoties organismā vēl pirms dzimšanas. Sasniedzot 16 gadu vecumu, ķermeņa tauku šūnas pilnībā nobriest. No šā brīža viss ir atkarīgs no mūsu dzīvesveida un pareiza uztura.

Tauki ir ķermeņa „degviela”. Ja ķermenis to uzreiz neizmanto, tad tā tiek noglabāta vēlākam laikam. Ja lietosi kalorijām bagātu uzturu, bet pietiekami nevingrosi, organisms, nespēdams sadedzināt liekās kalorijas, uzkrās tās tavā ķermenī kā taukus. Tauku šūnas vairosies un piebriedīs, kas arī padarīs tevi resnu.

Tauku šūnas izdala papildu estrogēnu

Liekie kilogrami pasliktina ne tikai tavas fiziskās spējas un ārējo izskatu, bet arī ietekmē hormonu līdzsvaru organismā. Sievišķais hormons estrogēns ir taukus uzglabājošs un atrodams arī vīriešu organismā. Palielinoties tauku daudzumam, pieaug arī estrogēna daudzums. Tas savukārt ir saistīts ar vairākām slimībām un veselības problēmām.

Arī estrogēns ir nepieciešams vīrieša ķermenī, jo regulē dzimumdziņu, uzlabo smadzeņu darbību (īpaši atmiņu) un arī aizsargā sirdi. Kad tā ir par daudz, testosterona daudzums samazinās. Šis process ietekmē cilvēka mundrumu, muskuļu darbību, seksuālo spēju, kā arī atsevišķos gadījumos palielina priekšdziedzeri. Citiem vārdiem sakot, estrogēna līmeņa paaugstināšanās ir bīstama vīrieša organisma stabilitātei un veselībai.

Ja zaudēsi svaru, tauku šūnas sarausies, bet nepazudīs

Nav šaubu, ka pamatīgais tauku šūnu daudzums ķermenī var izklausīties visnotaļ baismīgi. Labās ziņas – pat ja šīs šūnas ir dubultojušas, vingrojot un ieturot diētu, ir iespējams tās atkal samazināt un uzlabot figūru. Lai arī šūnu daudzums nesamazinās, to darbība kļūst daudz neaktīvāka. Tas nozīmē, ja nenoturēsies un apēdīsi kārtējo čipsu paku, tad šī vielmaiņa atkal aktivizēsies un šūnu izmērs palielināsies.
Cilvēks, kas nekad nav pieņēmies svarā, daudz vieglāk spēs to kontrolēt un saglabāt slaido līniju. Savukārt, ja šūnas vienreiz jau ir izpletušās, tās ir ļoti viegli atkal iedarbināt un attiecīgi pieņemties svarā.

Taukaudi piesaista šūnas, kas veicina iekaisumus

Taukaudi piesaista organisma imūnsistēmas šūnas (makrofāgus), un tas veicina dažādus iekaisumus ķermenī. Ja esi aptaukojies, ķermeņa reakcija ir līdzīga, kā notiek, kad saaukstējamies vai iegriežam pirkstā.
Ķermenis, konstatējot pārlieku tauku daudzumu, izdala šūnas, kas cīnās ar nevēlamajiem taukiem mūsu organismā. Tas nozīmē, ka imūnsistēma tos uztver kā vīrusus un draudus ķermenim.

Tauku šūnas dažādās ķermeņa daļās uzvedas atšķirīgi

Vīriešiem tauki visbiežāk rada problēmas tieši ķermeņa vidusdaļā. Vēdera tauki var ietekmēt holesterīna daudzumu, asinsspiedienu, kā arī cukura daudzumu asinīs. Tie visbiežāk mēdz būt paslēpti daudz dziļāk ķermenī, salīdzinot ar gurnu vai augšstilbu taukiem, kas uzkrājas uzreiz zem ādas.

Vēdera tauku šūnas ir daudz aktīvākas un ietekmē arī ķermeņa vielmaiņu. Tās izdala skābes, kas var izraisīt koronāro artēriju slimības, trieku un pat vēzi. Īpašos gadījumos tās var ietekmēt arī aknu darbību.

Nodarīsi ļaunumu arī tad, ja neuzņemsi pietiekami tauku

Ja liegsi savam ķermenim vajadzīgo tauku daudzumu, ietekmēsi tā dabisko vitamīnu pārstrādāšanas procesu un holesterīna līmeņa regulēšanu.

Kā jau iepriekš minējām, tauki ir neatņemama organisma darbības sastāvdaļa un ir nepieciešami enerģijas, kā arī vitamīnu pārstrādei. A, D, E un K vitamīna nepietiekamība neļauj pienācīgi absorbēt kalciju un ražot ķermenim nepieciešamos hormonus.

Jau minēto vitamīnu trūkums organismā var izraisīt redzes traucējumus, rahītu, mazasinību un iekšēju asiņošanu. Līdz ar nespēju absorbēt nepieciešamo kalcija daudzumu kauli kļūst vāji un trausli.

Cik daudz nav par daudz

Tauku kalorijām no to kopējā dienā uzņemtā daudzuma vajadzētu veidot 30%. Lai arī kā, tauki nav mūsu ienaidnieks. Tauki ir vajadzīgi, lai mēs būtu enerģijas pilni, nodrošinātu ķermeni ar vajadzīgajiem vitamīniem un ziemā nenosaltu, staigājot pa ledu.

Turpmāk savā ēdienkartē izvēlies taukus, kas darītu vairāk laba tavam organismam, piemēram, olīveļļu, riekstus un treknas zivis! Protams, vajadzētu aizmirst par eļļā vārītiem vai uz pannas ceptiem produktiem, kā arī saldajiem cukurūdeņiem.

Centies izvairīties no jau apstrādātiem produktiem!

Izvēlies svaigu gaļu un svaigus dārzeņus! Pienu dzert nekad nav par daudz.

 

3 Atziņas “Nomest kalorijas, izmantojam vispārpieejamos veidus”

 1. inga saka:

  lenu strada internets

 2. laimisk saka:

  Interneta ātrums ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem :
  1. Jāpārliecinās par to, ka nav palaistas kādas programas kas varētu izmantot tīkla resursus, ieteicams pirms pārbaudes pārstartēt datoru.
  2. Populārākie web resursi interneta ātruma mērīšanai:

  http://net.apollo.lv/meter.php

  http://www.speedtest.net/

  http://www.dc.lv/tikla-atrums/

  Izmantojot šo tīkla ātruma testu Jūs varat noteikt sava Interneta pieslēguma pieejamo datu plūsmas ātrumu līdz DatorCentra centrālajam sakaru mezglam (serveru parkam).

  Lai iegūtu korektu mērījumu, nepieciešams brīvs sakaru kanāls, t.i. nedrīkst paralēli strādāt Interneta pieslēgumu slogojošas programmas, piemēram, Interneta radio, TV, DC++ u.c. datu plūsmu veidojošas aplikācijas.

  3. Populārākās mērvienības, kādās izsaka interneta pieslēguma ātrumu, ir:
  kilobiti sekundē (Kb/s)
  kilobaiti sekundē (KB/s), 1 kilobaits = 8 kilobiti
  megabiti sekundē (Mb/s), 1 megabits = 1024 kilobiti
  4. Novēlu visiem labu interneta ātrumu….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *