Pilnas aptiekas ar homeopātijas preparātiem, saucošas reklāmas un visādu labumu solījums, visu to var attiecināt uz Homeopātijas bezrecepšu zālēm.

Kas tad īsti ir Homeopātija un ar ko… to uzkož ?

Homeopātija pastāv kopš 18. gadsimta. Tās pamatlicējs ir Samuels Hānemanis (1755-1843).
Nācis no Meisenes porcelāna apgleznotāju ģimenes, izstudējis medicīnu Leipcigā un Vīnē, viņš uzsāka lauku ārsta darbu, bet jutās nelaimīgs, redzot, ka medicīna cilvēkiem ne vien nes labumu, bet arī nodara pāri.

Tolaik cieņā bija tādas metodes kā asiņu nolaišana vai caurejas zāļu lietošana, lai attīrītu ķermeni. Hānemanim tās nebija pieņemamas, un viņš nodevās pētījumiem, lai atrastu citas ārstēšanas metodes. Viņš formulēja savu principu – ārstēt līdzīgu ar līdzīgu. Kas ir Homeopātija ?
Tāpat Hānemanis sniedza saviem pacientiem ieteikumus par uzturu, fizisko slodzi, higiēnu. Homeopātijas vārds rakstos pirmoreiz parādījās 1807. gadā. Kopš tā laika homeopātija allaž pastāvējusi līdzās citiem medicīnas virzieniem.

Homeopātijā līdzīgs tiek ārstēts ar līdzīgu, proti, tā balstās uz principu, ka ārstniecības līdzeklis lielā devā izraisa tos pašus slimības simptomus, kurus mazā devā ārstē.
Homeopātija izmanto ļoti mazas zāļu devas. Homeopātija uzskata, ka organisms ir pašregulējoša sistēma, kas ar daudz ko var tikt galā patstāvīgi, un homeopātijas uzdevums ir stimulēt šos pašaizsardzības spēkus, noturēt organismā harmonisku stāvokli un slimības gadījumā to atjaunot.

Homeopātija nav ārstēšana ar augu tējām, kā cilvēki reizēm maldīgi uzskata.

Lai gan aptuveni divas trešdaļas homeopātu līdzekļu ir gatavoti no augu valsts izejvielām, tās nav tējas.
Augi tiek sagatavoti pēc homeopātiskās farmakopejas priekšrakstiem.
No svaigiem augiem gatavo spirta esences, tālāk šīs esences atšķaida, iegūstot homeopātiskos atšķaidījumus, un no tiem pagatavo preparātus.

Citi zāļu ieguves avoti ir no dzīvnieku valsts: bites, čūskas, zirnekļi, dažādi jūras iemītnieki. Vēl viena izejvielu grupa nāk no minerālu pasaules:

metāli, nemetāli, sāļi, skābes, dažādi ķīmiski savienojumi, kas tiek homeopātiski apstrādāti.

Latvijā ar homeopātiju drīkst nodarboties tikai ārstniecības personas, kam ir augstākā medicīniskā izglītība un ārsta homeopāta sertifikāts. Homeopātijai nav sakara ar tautas dziedniecībumisticismu, tā ir skaidra un precīza medicīnas nozare.

Homeopātisko zāļu iedarbība nav balstīta uz ticību. Ja tās ir pareizi izraudzītas, tad iedarbojas arī uz skeptiski noskaņotiem cilvēkiem, tāpat arī ir efektīvas zīdaiņiem un dzīvniekiem.

Homeopātijai raksturīga individuāla pieeja katram pacientam.
Notiek rūpīga, vispusīga izmeklēšana, lai ievāktu vajadzīgos datus. Katram ir sava iedzimtība, miesasbūve, gremošanas, elpošanas un nervu sistēmas īpatnības, kā arī raksturs – tas viss tiek ņemts vērā.

Ja nevaļa liedz apmeklēt homeopātu, var palīdzēt kompleksie homeopātiskie preparāti, ražoti rūpnieciski vai gatavoti homeopātiskajā aptiekā.
Tie veidoti ar aprēķinu, lai palīdzētu iespējami lielākam cilvēku skaitam ar dažādām sūdzībām, dažādu slimības raksturu, un tos var nopirkt, balstoties uz farmaceita ieteikumu.

Kompleksā homeopātija palīdz ātrāk tikt vaļā no slimības simptomiem, piemēram, no iesnām vai klepus, bet tikai ārsts var noteikt, kāpēc cilvēks bieži saaukstējas, kāpēc ir slikta imunitāte un citi traucējumi.

Tīri praktisks padoms, Homeopātija palīdzēs stabilizēt, uzlabot, bet nopietnos gadījumos jāgriežas pie ārsta, jo bezrecepšu zāles ir bezrecepšu un tikai kombinējot vai veidojot individuālu ārstniecības kursu būs rezultāts.
 

 

Ir viedokļi:

 1. Viesturs says:

  Šeit var iepazīties ar materiāliem par homeopātiju:

  http://www.maminugrupa.lv/kratuvite/Homeopatija.doc

  Esiet uzmanīgi, kā rokās jūs uzticat savu veselību, vai pat dzīvību!

 2. Homeopātija-gemmoterapija says:

  Latvijā beidzot ir parādijusies medekamentu līnija Plant Extrakt, kas pārstāv gemmoterapiju.
  Gemmoterapijā izmanto pumpurus, jaunos dzinumus un saknītes.
  Šīs augu daļas maisījumos ar spirtu, ūdeni un glicerīnu, kalpo šķīdumu pagatavošanai, kuros k oncentrētas galvenās augu aktīvās vielas – macerāti.
  To īpašības atkarīgas no auga, no kura tie ir iegūti – upenes dod enerģiju, egle cīnās ar klepu, vilkābele palīdz sirdij utt. Bez tam daudziem produktiem ko izmanto gemmoterapijā ie vienotas īpašības – diurētiska, drenējoša (organisma izvadfunkcijas), detoksikācijas iedarbība.
  Ārstniecība ar pumpuru preparātiem ir atsevišķa terapeitiska metode, kas balstās uz fitoterapijas un homeopātijas principiem. Šīs metodes pamatā ir izmatoti to augu daļu ekstrakti, kas atrodas augšanas procesā, kas savākti svaigā veidā – jaunie dzinumi, saknītes, sakņu un lakstu iekšējā virskārta, pumpuri. Šīs augu daļas satur visvairāk skābes (augšanas hormoni, ģenētiskā informācija), vitamīnus, minerālus un citas aktīvās vielas.
  Ārstniecība ar jaunajiem pumpuriem – ir dabas embrio – šūnu (audu) terapija. Augu embrioni satur visa topošā auga spēku.

  Sīkāk aprakstīts www. gemmoterapija.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

astoņpatsmit − 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.