Vakcinēties-jā-nē
Kam ieteicams apsvērt vakcinēšanos?
Cenšoties rast kādu kopsaucēju starp totālās vakcinēšanās propagandētājiem un pilnīgiem vai daļējiem vakcīnas noliedzējiem, jāatzīst, ka abām pusēm ir sava argumentācija, ar kuru vērts iepazīties, pirms izdarīt galīgo izvēli.
Katrā ziņā ar nosacījumu, ka saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas prognozēm gadskārtējā vakcīnā iekļautie vīrusu antigēni atbilst vidē cirkulējošām mutācijām, vakcīna pirmām kārtām varētu palīdzēt bērniem un pieaugušajiem, kuriem fonā jau ir kādas hroniskas slimības: hroniskais bronhīts, bronhiālā astma, cukura diabēts, hroniskas sirds un aknu slimības, imūndeficīta sindroms.
Vakcīna varētu palīdzēt arī ķīmijterapiju un steroīdu terapiju saņemošajiem cilvēkiem. Šādiem pacientiem saslimšana ar gripu var būt krietni smagāka un sekas daudz komplicētākas.
Otrkārt, tie varētu būt alerģiski bērni no divu gadu vecuma un varbūt arī tie, kuriem tieši šajā vīrusu laikā jāsāk iet bērnudārzā. Gan tiem, kas vakcinējušies, bet vēl jo vairāk tiem, kas to nedarīs, noderēs jau izsenis zināmie visiem pieejamie profilaktiskie līdzekļi organisma pretošanās spēju stiprināšanai:
Pilnvērtīgs, ar vitamīniem bagātināts uzturs, no kura pēc iespējas izslēgts rafinētais cukurs; dabīgo imunitātes stiprinātāju (dzērvenes, mellenes, olīvkoku lapu ekstrakts), tai skaitā fitoncīdiem bagātu dārzeņu un augu (ķiploku, sīpolu, diļļu u. c.) lietošana; sabalansēts darba un atpūtas režīms; izvairīšanās no nevajadzīga stresa, kā arī fiziskie vingrinājumi un atrašanās svaigā gaisā.
Paraksties uz KLlproject.lv jaunumiem, spied uz Ikonas
Atstāj vienu, bet labāk divus komentārus