Marihuāna.

 Kas tad ir Marihuāna?

Pirmām kārtām tīri tehnisks augs. Kaņepju šķiedras ir garas, un tās izmanto tauvu, virvju izgatavošanai, kā arī paklāju aušanā.

No sēklām iegūst eļļu, ko lieto industrijā. Rūpnieciskā Cannabis sativa izmantošana tiek plānota kā trešās pasaules valstu, kurās tā aug, iespēja ekonomikas attīstībai.

Piemēram, Tasmānijā ir ieceres audzēt Cannabis sativa papīra ražošanai. Kaut arī papīra ražošanai derīgā kaņepju šķirne satur ļoti maz D1 tetrahidrokannabinola (D1 -THC). Tā ir galvenā narkotiskā viela kaņepēs, tomēr šis projekts ir sastapies ar lokālo varas iestāžu pretestību.

Interesanti atzīmēt, ka Cannabis sativa tika audzēta dažādām rūpnieciskām vajadzībām jau tūkstošiem gadu ilgi, bet tikai ap 1960-jiem sākās tās ievešana nelegālajā Rietumvalstu narkotiku tirgū. Tad arī sākās marihuānas negatīvo efektu reģistrācija un klīniskie pētījumi.

Marihuāna – (kanabiss, anaša, “zālīte”, gandža u.c.) ir narkotisks preparāts, ko gatavo no izžāvētām kaņepju (Cannabis sativa, Cannabis indica) virszemes daļām (it sevišķi ziediem).

Tas ir samalts/nesamalts kaņepju ziedu(lapu, kātu) maisījums, kas satur 70 zināmas un vēl daudz neatklātas psihoaktīvas vielas (kanabioīdus), no kurām spēcīgākās un ar vislielāko medicinisko effektu ir tetrahidrokanabinols (THC)un kanabidols (CBD).

Marihuāna ir viena no visplašāk lietotām narkotikām.gaišas, zaļi brūnas, sasmalcinātas lapas un ziedoša kaņepes augšdaļa. Šo narkotiku smēķē, sajaucot ar tabaku.

Jāsāk ar medecīnisku atzinumu :

Smēķējot THC pēc 10 līdz 30 sekundēm caur plaušām nonāk arteriālajās asinīs un ar tām smadzenēs un nervu šūnu membrānu receptoros, tos saistot un izjaucot šūnu normālu funkcionēšanu.


Maksimālā koncentrācija asinīs parādās pēc 60 līdz 70 minūtēm , tad THC koncentrācija asinis samērā ātri samazinās nākošās stundas laikā, sajūtas var turpināties līdz 6 stundām.

THC ļoti labi šķīst taukaudos, tāpēc tā sadalīšanās produkti (metabolīti) ilgstoši saglabājas taukšūnās, kuru ir daudz mūsu smadzenēs un dziedzeros. Taukos THC var atrast pat pēc 2 līdz 3 nedēļām, bet sistemātiskiem marihuānas smēķētājiem THC var atrast pat pēc vairākiem mēnešiem.

 

Tādejādi THC ir spējīgs ilgstoši iespaidot cilvēka psihi.

Nav pamatota marihuānas pielietošana medicīnā, jo tās iedarbību ir spējīgi aizvietot daudz efektīvāki un nekaitīgāki ārstniecības līdzekļi. (Starptautiskā konference Ņujorkas Medicīnas universitātē 1998.gada 10.-21.marts. Čārlza Motta fonda atbalsts).

Par marihuānu Latvijas prese TVnet

Marihuāna veselībai ir mazāk kaitīga nekā alkohols vai tabaka, liecina izplatīts Lielbritānijas labdarības organizācijas ziņojums, kurā aicināts “nopietni pārdomāt” narkotiku politiku.

Beklija fonds, kurā ietilpst augsti stāvoši akadēmiķi, pavēstīja, ka marihuānas aizliegšanai nav bijis ietekmes uz tās piegādi un aizliegums lietotājus pārvērš noziedzniekos.

“Lai arī marihuānai var būt negatīva ietekme uz veselību, tostarp garīgo veselību, relatīvā kaitējuma izteiksmē tā ir ievērojami mazāk kaitīga nekā alkohols un tabaka,” teikts fonda Globālās marihuānas komisijas ziņojumā.

Lielbritānijas valdība cenšas panākt, lai marihuāna tiktu no pašlaik mazāk nopietnās kategorijas “C” tiktu pārkvalificēta par “B” kategorijas narkotiku.
Varasiestādes ir nobažījušās par ļoti spēcīgā marihuānas paveida “skunk” pieaugošo izplatību, kurš tiek saistīts ar garīgās veselības problēmām.

Aptuveni 80% konfiscētās marihuānas ir šī paveida. Beklija fonds apgalvo, ka visā pasaulē ar marihuānas lietošanu ir saistītas tikai divas nāves, kamēr alkohols un tabaka nogalina 150 000 cilvēku tikai Lielbritānijā vien.

“Daudzi ar marihuānu saistītie ļaunumi ceļas no pašas aizliegšanas, it īpaši sociālais kaitējums, ko rada arests un ieslodzījums,” norāda fonds. “Tikai regulēts tirgus var labāk aizsargāt jauniešus no vēl iedarbīgākām marihuānas formām.”
Marihuāna iepriekšējā premjerministra Tonija Blēra valdīšana slaikā tika pazemināta par “C” kategorijas narkotiku, taču līdzšinējais premjerministrs Gordons Brauns pēc nākšanas pie varas pagājušajā jūnijā paziņoja par šīs politikas pārskatīšanu.

“C” kategorijā ietilpst arī trankvilizatori un anaboliskie steroīdi. Tas nozīmē to, ka par 17 gadiem vecāka persona, kas pieķerta smēķējot vai pie kuras atrasts neliels daudzums marihuānas vai hašiša, tiek apturēta un pārmeklēta, taču ne obligāti arestēta vai sodīta.

Kā… sadzīvo citās zemēs ar marihuānu

Amsterdamu apmeklējošiem tūristiem ir iespēja novērtēt marihuānas (“travka”, “anaša”, “smail”) augsto kvalitāti, kuru brīvi piedāvā simtiem “Coffeeshops”. Pēc oficiāliem datiem, Hollandē 2002. gadā bija 782 tā saucāmo “legālo” “Coffeeshops”.
Sākot no 2010.gada līdzņemšanai pārdod tikai vietējiem …

Liberālās politikas un selekcijas darbu rezultātā kļuva iespējama tetrahidrokanabinola (THC) procentuālā palielināšana ziedpumpuros. Augstas kvalitātes marihuānas THC-kristālu liela satura dēļ tie izskatās pavisam sniegbalti (snow-white). Ar šo Hollandes marihuāna ir pāšlaik atzīta kvalitātes rādītāju ziņā par labāko pasaulē.

Tai laikā, kad Hollandē piegādājamās marihuānas kvalitāte arvien uzlabojas, cenas, kā par brīnumu, nepacēlās, bet nedaudz pat kritās.
Nīderlande ieņem pasaulē pirmo vietu kvalitatīvu kaņepju sēklu audzēšanas ziņā. Snow-white.nl var Jums pašreiz piedāvāt labāko augu sēklas: “Snow-white” (pazīstams arī kā “White Widow”).

Tīri no bioloģiskā aspekta.

Cannabis ir divmāju augs, kuram vīrišķie un sievišķie ziedi ir uz atsevišķiem augiem. Lapām ir vienšūnas matiņi ar platu pamatu un tievu galu. Platajā pamatā ir kalcija karbonāta cistveida ieslēgumi.

Lapām un tieviem zariņiem ir arī dziedzermatiņi, kas sekretē gumijvielas, kuras ir bagātas ar kannabinoīdiem. Cannabis sativa nav tikai viena šķirne, bet gadiem ilgi kultivējot, ir izveidotas simtiem dažādu šķirņu. Abu dzimumu augi producē gumijvielas, bet sievišķie tomēr vairāk.

Karstā un sausā klimatā no kaņepēm iztek tik daudz gumijvielu, ka augs izskatās pārklāts ar rasu. Gumijvielas satur grupu C 21 savienojumu, kurus sauc par kannabinoīdiem. No tiem D1 -THC ir ar halucinogēnām īpašībām. Kopumā ir aprakstīti 60 kannabinoīdi, bet daži no tiem ir atrasti ļoti mazās koncentrācijās un nav pilnībā raksturoti.

Tieši D1-THC dēļ Indijas kaņepes interesē nelegālo narkotiku tirgus darboņus. Ir vairāki paņēmieni kā iegūst narkotiku jēlizejvielu. Viens no tiem ir, kad drogas savācējs uzvelk ādas kombinezonu un iet caur ziedošu sievišķo Cannabis augu plantāciju. Gumijvielas pielīp pie drēbēm, un vēlāk tās ar nazi nokasa.

Otrs iegūšanas veids ir, kad nopļauj kaņepju ziedošās galotnes, un tās dauza pret betona sienu. Gumijvielas un dziedzerīšu pulveris pielīp pie sienas, un to pēc tam nokasa. Savāktie dziedzermatiņi veido brūnu masu ar īpatnēju smaku.

Eiropā to sauc par hašišu, bet Indijā par churrus. Savāc arī pašas ziedošās augu galotnītes. Tās ir pazīstamas ASV un pie mums ar nosaukumu marihuāna, bet Indijā tās sauc – ganja, Ziemeļāfrikā – kief, Dienvid un Austrumāfrikā par dagga.

D1-THC saturs drogā ir ļoti dažāds. Tas ir atkarīgs no kaņepju šķirnes un uzglabāšanas ilguma. Drogu uzglabājot D1-THC pārvēršas par kannabinolu. Labas kvalitātes hašišā ir 4-10 % D1-THC, bet marihuānā 0.1-2.7 %.

Marihuānu parasti lieto cigarešu veidā, bet hašišu smēķējot pīpi. Gatavo arī hašiša eļļu, kas ir ziedošu kaņepju galotnīšu eļļas ekstrakts un satur ap 30-40 % D1-THC . Smēķējot cilvēks uzņem ap 20 % no drogā esošā D1-THC. Lietojot per os iedarbība ir vājāka kā smēķējot.
Daudzās valstīs marihuānas un hašiša lietošana ir aizliegta.  Tas protams neliedz dalīties pieredzē par tās audzēšanu tīri tehniskiem mērķiem – vīt virves. 🙂

Par sliktajām īpašībām .

Marihuānas smēķēšana ir kaitīga cilvēkam. Novēro rīkles, mutes, mēles, elpošanas trakta un smadzeņu audzēju gados jauniem marihuānas smēķētājiem pat 19-38 gadu veciem.

Cilvēkiem, kas smēķē tabaku un lieto daudz alkohola tāda tipa audzēji parādās 60 gadu vecumā. Marihuānā ir lielāks karcinogēna benzopirēna daudzums kā tabakā. Smēķēšana grūtniecības laikā ir bīstama auglim. Risks jaundzimušam bērnam saslimt ar leikēmiju pieaug 10 reizes.

Marihuāna ir toksiska visām sugām un izsauc augļa attīstības traucējumus zivīm, putniem, grauzējiem, trušiem, suņiem un pērtiķiem. 1980-os gados tika publicēti dati par cilvēku jaundzimušo mazo svaru, uzvedības anomālijām un balss izmaiņām. 1987.

Jamaikā zinātnieki, reģistrējot marihuānu smēķējošu māšu jaundzimušo bērnu raudāšanu, atklāja, ka šiem bērniem ir augstāka balss frekvence kā normāliem jaundzimušajiem. Pie tam visiem šiem bērniem bija mazāks galvas apkārtmērs kā normāliem jaundzimušajiem.

Visiem marihuānas smēķētājiem pasliktinās atmiņa. Īstermiņa atmiņas pasliktināšanās turpinās pat 6 nedēļas pēc marihuānas cigaretes izsmēķēšanas. Tas ir tāpēc, ka D1-THC saistās pie receptoriem hipokampā, smadzeņu struktūrā, kas saņem informāciju atmiņas konsolidācijas laikā un kodē telpiskos un laika stimulus un atbildes uz tiem. D1-THC atmiņas pasliktināšanas ietekmi saista ar tā inhibējošo efektu arī uz acetilholīna apriti.

Izmantojot pozitronu emisijas tomogrāfiju cilvēkiem noteica, ka D1-THC ietekmē arī glukozes metabolismu smadzenēs uz vairākām stundām. Marihuānas smēķētājiem nedrīkstētu uzticēt apieties ar komplicētām mašīnām, lidmašīnām, vilcieniem, vadīt automašīnu, utt.

Lai pierādītu marihuānas negatīvo ietekmi uz koncentrēšanās spēju un uzmanību, eksperimentos tika izmantotas kompjūterspēles, kurās eksperimenta dalībniekiem vajadzēja “lidot”.

Tie cilvēki, kas bija lietojuši marihuānu, vēl pēc 24 stundām nevarēja vadīt datorā lidmašīnu. Ir aprakstīts, ka 1983.g. Ņūdžersijā avarējošās lidmašīnas pilotam post mortem smadzeņu analīzēs tika atrasts D1-THC, kas varēja būt avārijas cēlonis, jo pilots nevarēja nosēdināt lidmašīnu uz lidostas skrejceļa.

1987.g. vilciens līnijā Vašingtona Ņujorka avarēja, jo vilciena vadītājs nereaģēja uz sarkano signālu. Arī viņam atklāja D1-THC zīmes asinīs un orgānos. 1985.g.

ASV eksperti, analizējot 4000 satiksmes negadījumu, secināja, ka 12.8 % vainīgo, kas izraisīja automašīnu sadursmes, bija lietojuši marihuānu, 12.5 % alkoholu un 8.5 % – kokaīnu .

cannabis_bud1

Labu Dienu!

9 komentāri par “Marihuāna.

 • .
  Saite

  “Kaut arī papīra ražošanai derīgā kaņepju šķirne satur ļoti maz D1 tetrahidrokannabinola (D1 -THC), kas ir galvenā narkotiskā viela kaņepēs, tomēr šis projekts ir sastapies ar lokālo varas iestāžu pretestību” Vai tad ne Delta 9 tetrahidrokanabinols (D9 THC)?

 • .
  Saite

  KO Teikt manta laba, ja tā dziļāk ievelk 🙂

 • .
  Saite

  Pilnīgi piekrītu ka Marihuāna nodara daudzreiz mazāku kaitējumu cilvēkam nekā alkohols vai tabaka…

  Protams no Marihuānas var iegūt atkarību, tas ir nenoliedzami taču no alkohola vai tabakas tas ir tāpat…

  Bet visi tie šausmu stāsti skolās no skolotājiem, mājās no senčiem utt.. par to, ka visi narkomāni ir sākuši ar “zālīti” un tad pārgājuši uz šņaukšanu un duršanos ir pilnīgi absurdi…Tad jau sanāk, ka man tagad būtu jāguļ kādā renstelē ar šļirci rokās…:D
  Pats smēķēju marihuānu jau gandrīz 3 gadus, bet vēl joprojām neesmu izjutis ne mazāko vēlēšanos mēģināt ne ripiņas, ne šņaukt kaut ko vai vēl trakāk durties…Protams, ja tu būsi degradēta padibene kādas ir 30% jauniešu tad protams no sākuma pamēģināsi zāli pēc tam ripas un sazin ko vēl ne…Un tad sākas zagšana un viss pārējais…

  Onkuļi kas sēž saeimā, varbūt vajadzētu padomāt par marihuānas legalizāciju, varbūt izvilksiet LV no krīzes…Palūkojieties kā dzīvo ļaudis NL… Vaitad viņi protestē par to, ka cannabis ir pie viņiem legalizēts, vaitad tur ir daudz vairāk narkomānu[kuri rij ripas un špricējas] nekā latvijā…
  Un nebļaujiet ka marihuāna ir slikta pirms paši neesat pamēģinājuši…

  Peace…;)
  One love…

 • .
  Saite

  laba manta . bet gribu pajautat vai kads man uz e pastu nevar atsutit kadas bildes par grow box ierikosanu. Es nezinu kadas lampas vajaga un kadam siltumam jabut. es jau mejginaju audzet bet ka izdikst ta parreizi nobeidzas… palidziet … krize… mans e pasts lion3864@inbox.lv

 • .
  Saite

  Raksts ir domāts izglītojošiem mērķiem, un nekādi nav pamudinājums pāšam ar to nodarboties, jo audzēšana ir krimināli sodāma. Vai TEV to vajag- cietumu ?

 • .
  Saite

  smokeeeee

 • .
  Saite

  Apnicis pirkt zāli no dīlera? Izaudzē pats! Tas ir daudz vienkāršāk nekā Tev tas šķiet un audzējot pašam, grams Tev izmaksās 0,5Ls līdz 2Ls, kamēr parasti uz ielas vari dabūt par 10Ls gramā un kvalitāte arī ir slikta.
  Es pats arī audzēju un visu nepieciešamo sapirku http://www.sensigrow.lv, tur ir pilnībā viss nepieciešamais. Ja nezini, ar ko sākt, droši jautā viņiem pa epastu, iemācīs Tev audzēt kā profiņam :).

 • .
  Saite

  Kalifornijas štatā novembrī notiks referendums par marihuānas legalizāciju, trešdien paziņoja štata valsts sekretāre Debra Bouena, vēsta “Associated Press”. Pašlaik Kalifornija ir viens no 15 ASV štatiem, kur ir atļauta marihuānas lietošana medicīniskiem mērķiem, taču balsojums novembrī var to padarīt par pirmo štatu, kur to atļauts lietot rekreācijas nolūkiem.

  Bouena apstiprināja, ka legalizācijas piekritēji savākuši vairāk nekā 433 971 referenduma ierosināšanai nepieciešamo vēlētāju parakstu. Kā raksta avīze “San Jose Mercury News”, pavisam savākti teju 700 000 parakstu, no kuriem vairāk nekā 520 000 atzīti par derīgiem.

  Ierosinātā reforma atļaus personām no 21 gada glabāt unci (28 gramus) marihuānas, kā arī to audzēt ierobežotos daudzumos. Saglabāsies aizliegums lietot marihuānu publiski un bērnu klātbūtnē. Turklāt marihuāna būs aizliegta mācību iestāžu teritorijā un nedrīkstēs tās iedarbībā sēsties pie stūres. Jautājums par marihuānas tirgošanas atļaušanu un tās aplikšanu ar nodokļiem būs jālemj vietējā līmeņa administrācijai.

  LATVIJĀ REFERENDUMU PAR LEGALIZĀCIJU !

 • .
  Saite

  Worldwide Marijuana Travel Guide, Marijuana Prices, Spots & Legalization Status
  Curently covering 1136 cities. New cities and cities updates every day!
  http://www.webehigh.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.