Veļas mašīna, daudzi to sauc par labo kalponīti.
Veļas mazgājamā mašīna ir ievērojami atvieglojusi dzīvi ikvienam, kopš sākās to masveida ražošana tālajā 1907 gadā. Ja kas, tad vikipēdijā to sauc daudz īsāk, konkrēti veļasmašīna.
Es to saukšu tradicionāli, vai vienkārši veļas mazgājamā mašīna. Tā ir mašīna, kas mazgā veļu un gultasveļu. Veļas mašīna lielākoties saista ar parikti, kas izmanto ūdeni, nevis kā ķīmiskajā tīrītavā, kurā izmanto alternatīvus tīrīšanas šķidrumus.
Tagad šis “sīkrīks” ir kļuvis par mūsu interjera neatņemamu sastāvdaļu dzīvoklī vai privātmājā. Šobrīd visas veļas mašīnas ekonomiski un rūpīgi patērē elektroenerģiju un ūdeni. Pat ekonomē mazgāšanas līdzekļus, kā arī ir droši pasargātas no ūdens noplūdēm.
Saprotams, ka ir nepatīkami, ja veļas mašīna sāk nepildīt visas tai paredzētas funkcijas. Tomēr ir diena, kad kaut kas noiet greizi. Jūsu veļas mašīna sabojājas. Pavisam un galīgi. Lai tas nenotiktu, Tev jāievēro daži vienkārši priekšnosacījumi.
Veļas mašīna un pārslodze.
Katrai veļas mašīnai ir norādīts maksimālais veļas svars, ko drīkst ievietot cilindrā drošai mazgāšanai (4,5, 6 utt. kg.).
Ja šie standarti netiks ievēroti, mašīna sāks spēcīgāk vibrēt, palielināsies veļas mazgājamās mašīnas mehānismu slodze. Tas palielinās tās nolietojumu un veicinās deformāciju un dažādus bojājumus.
Ražotājs ir aprēķinājis noteiktu slodzi uz sastāvdaļām, tāpēc pārslodze ar veļu neliecina par labu tās ilgmūžīgumam.
Drēbju mazgāšanu, ja veļas mašīna ir pārslogota.
Ūdens un mazgāšanas līdzekļi nevarēs iekļūt veļas šķiedrās, lai veiktu atbilstošu mazgāšanu. Jūsu veļa būs pārmērīgi sablietēta.
Piemēram, aptuvenais veļas svars.
Zeķes ~ 50 grami, T-krekls ~ 150 grami, šorti ~ 200 grami, krekls ~ 250 grami, kleita ~ 300 grami, bikses ~ 500 grami, liels dvielis ~ 600 grami, galdauts ~ 650 grami.
Pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa.
Milzīgs mazgāšanas līdzekļa daudzums nepadarīs jūsu veļu tīrāku. Labākai mazgāšanai jāievēro pareizās mazgāšanas līdzekļa proporcijas. Katram netīruma veidam un veļas daudzumam.
Fakts ir tāds, ka liels putu daudzums apgrūtinās veļas mazgājamās mašīnas izžūšanu un veicinās pelējuma parādīšanos. Kā arī nepatīkamu smaku parādīšanos tās iekšpusē. Turklāt, daudz putu nepalīdzēs labāk mazgāt veļu.
Pārbaudiet kabatas.
Šī ir vēl viena diezgan populāra kļūda. Ja, mazgājot drēbes, atstājat kabatā smagas atslēgas vai citus metāla priekšmetus. Mazgāšanas cikla laikā pastāv iespēja sabojāt veļas mazgājamās mašīnas loga aizsargstiklu, to saskrāpēt vai salauzt.
Papīrs vai citi kabatā atstāti mazi priekšmeti mazgāšanas laikā var sabrukt un aizsprostot veļas mazgājamās mašīnas filtrus vai pat kanalizācijas sistēmu.
Pēc mazgāšanas.
Tātad, veļas mazgājamā mašīna ir pabeigusi mazgāšanu, jūs izņēmāt veļu un aizcirtāt lūkas vāku.
Nepareizi!
Fakts ir tāds, ka pēc veļas mazgāšanas iekšpusē ir lieliska augsne mikroorganismiem un pelējuma sēnītēm. Pēc mazgāšanas, noteikti izvelkat mazgāšanas līdzekļa atvilktni līdz galam. Atveriet lūku, pēc iespējas plašāk un noslaukiet to.
Noslaukiet blīvējuma gumiju no atlikušā ūdens. Šajā stāvoklī pagaidiet, līdz veļas mašīna izžūst, tas ietaupīs jūs no nepatīkamām smakām un pelējuma.
Instrukcijas.
Noteikti izlasiet norādījumus par pareizu veļas mašīnas uzstādīšanu. Diemžēl daži cilvēki sāk lietot veļas mazgājamo mašīnu bez iepazīšanās ar instrukciju.
Ja veļas mazgājamā mašīna nav līmenī. Tas var novest pie mehānismu paātrinātas bojāšanās, jau pirmās mazgāšanas laikā. Instrukcija arī parādīs, kā tīrīt veļas mazgājamās mašīnas sūkņa korpusu, kurā var savākties dažādi mazi gruži.
Instrukcija ir nepieciešama arī tad, ja tiek izmantoti dažādi mazgāšanas režīmi. Vai ievietotās veļas daudzums un mazgāšanas līdzekļu īpatnība. Tas palīdzēs iegūt vislabāko iespējamo mazgāšanas efektu, kā arī pagarinās veļas mazgājamās mašīnas kalpošanas laiku.
Ūdens mīkstinātāji.
Cietais ūdens veicina kaļķakmens nogulšņu veidošanos uz veļas mazgājamās mašīnas sildelementa, kas var izraisīt tā iznīcināšanu. Kaļķakmens uz sildelementa samazina tā efektivitāti.
Labāk ir izmantot īpašus mazgāšanas līdzekļus ar ūdens mīkstinātājiem vai atsevišķus ūdens mīkstinātājus
Mazgāšanas līdzekļu izmantošana roku mazgāšanai.
Mazgāšanai, veļas mašīnā, nekad neizmantojiet roku mazgāšanas līdzekļus. Tie rada lielu daudzumu putu, kas var sabojāt veļas mašīnu. Tas ir saistīts ar faktu, ka bagātīgas putas nokļūs visās mašīnas sastāvdaļās un traucēs tās pareizai darbībai.
Saudzēsim savu kalponīti!
Labu Dienu!