Veiksmes stāsts, fagotists/kontrafagotists Anrijs Ivanovskis

 

 

Anrijs Ivanovskis.

Liepājas Simfoniskā orķestra fagotists/kontrafagotists Anrijs Ivanovskis ir iekļuvis interneta servisa “YouTube” simfoniskajā orķestrī.

Viņš ir starp tiem 90 mūziķiem no 30 pasaules valstīm, kas 15.aprīlī dosies uz Ņujorku, lai piedalītos meistarklasēs pie pasaules slaveniem orķestra mūziķiem un debitētu interneta simfonijā, ko radījis komponists no Ķīnas Tans Duns (Tan Dun).

Priecīgo vēsti redakcijai paziņoja Anrija brālis Mārtiņš Ivanovskis, kurš ļoti lepojas ar brāļa veiksmi un uzskata, kas tas būs lielisks ieraksts Anrija mūziķa karjerā.

Viņaprāt, šis eksperiments reizē ir veiksmīgs vietnes youtube.com popularizēšanas veids tieši starp jauniešiem.

Un to viņi ir panākuši ar laba burkāna – galvenās balvas – palīdzību.

Bet kāpēc gan ne… ja balva ir tik vērtīga? Pārliecināts Mārtiņš.

Lai iekļūtu neparastajā orķestrī, mūziķiem no visas pasaules bija iespēja piedalīties konkursā, youtube.com ievietojot video, kurā ierakstīta piecas minūtes gara jebkura klasiskās mūzikas instrumenta partija, ko īpaši šim konkursam sacerējis komponists Tans Duns.

Kopumā konkursā bija pieteikušies vairāk nekā trīs tūkstoši interesentu, no kuriem sākotnēji tika atlasīti 200 finālisti. Atlasi veica profesionāli mūziķi no Londonas, Sanfrancisko, Honkongas, Berlīnes un Ņujorkas simfoniskajiem un filharmonijas orķestriem.

Taču gala 90 uzvarētājus noteica interneta klausītāji, nobalsojot www.youtube.com.

Par konkursu Anrijs uzzinājis interneta adresē musicalchairs.info.

“Sākotnēji neuztvēru to nopietni, bet pēdējā brīdī ierakstīju video un nosūtīju konkursam: gan obligāto skaņdarbu, gan orķestra grūtību video. Biju ļoti pārsteigts, kad uzzināju, ka esmu iekļuvis finālā un, vēl vairāk, ka došos spēlēt uz Carnegie Hall Ņujorkā,” atminējās Anrijs.

“Līdz šim uzskatīju, ka tādas lietas notiek tikai sapņos vai televizora ekrānā,” pastāstot par savu veiksmi, talantīgais mūziķis sarunā ar “Kurzemes Vārdu” joprojām nespēja rimties.

Sevišķi viņu iepriecina četru dienu dalība meistarklasēs un iespēja strādāt ar slaveno Sanfrancisko Simfoniskā orķestra galveno diriģentu Maiklu Tilsonu Tomasu. “Esmu patiešām ļoti priecīgs un laimīgs par šo iespēju. Domāju, ka iegūšu nenovērtējamus iespaidus, zināšanas un kontaktus,” domā Anrijs. Viņš izsaka pateicību visiem, kas balsoja un palīdzēja sasniegt šo uzvaru.

Atverot youtube.com mājaslapu, kur aplūkojami visi finālisti, video rullīša stūrītī redzams, ka Anrijs pārstāv nevis Latviju, bet Zviedriju.

Jautāts, kāpēc tā, viņš atbild, ka tas nav bijis speciāli. “Vienkārši, kad pieteicos konkursā, atrados Zviedrijā, un, daudz nepiedomājot, ierakstīju šo valsti.

Esmu sazinājies ar konkursa organizatoriem un ceru, ka drīzumā parādīsies informācija, ka pārstāvu arī Latviju,” paskaidroja Anrijs. Fragments no Ligita Kupčus, raksta laikrakstā “Kurzemes Vārds

Anrijs Ivanovskis

Ignas Mazvila ( Lithuania, Sweden) and Anrijs Ivanovskis ( Latvia, Denmark) live from 45.international German – Scandinavian music week.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top