Vecā Arhitektūra Liepājā, interesantāko objektu apskats

Vecā Arhitektūra Liepājā.

Ja godīgi, tā ir cieši saistīta ar pašvaldības dzīvojamo māju fondu. Tāpēc ar Liepājas domes lēmumu, tās iekļautas vēsturiski un arhitektoniski vērtīgāko ēku un ēku kompleksu sarakstā.

Ir arī tādas dzīvojamās mājas, kas kopš 2001. gada 26. marta atzītas par valsts nozīmes pieminekļiem. Arhitektūra par kuru ir jāstāsta un jāsaglabā nākotnes paaudzēm, kā mūsu laikmeta spoguli.

Arhitektūra Liepājā.

Pievērsiet uzmanību fotogrāfijās iemūžinātajām dzīvojamajām mājām, kas ir vizuāli pievilcīgas.  Ar skaistiem arhitektūras elementiem. Bez šaubām, vecā arhitektūra Liepājā noteikti būtu saglabājama, kā nozīmīgs kultūrvēsturisks mantojums.

Ja redzi kādu ievērības cienīgu mājas elementu vai māju, raksti un sūti fotogrāfiju uz no šo e-mail adresi.

piteraspekti@gmail.com

Veidosim Liepājas ievērojamāko māju katalogu kopīgi.

Iespējams, ka mūsu veidotais māju attēlu mazais katalogs noderēs šo māju saglabāšanas pasākumos. Ceru uz atsaucību! Jā, tā varbūt ir nostaļģija, bet laba.

Varu piebilst.

Senākās koka ēkas pilsētā saglabājušās vēl no 17. gadsimta. Izcils piemērs tam ir Kungu iela, kas 17. gadsimtā bija pilsētas galvenā iela.

Kungu ielā 24 un tās iekšpagalmā saglabājies unikāls ēku komplekss. Ievērojamākā ēka bija pazīstama kā Hoijeres kundzes viesnīca, kur 1697. gadā uzturējies Krievijas cars Pēteris I. Pašlaik ēkā notiek atjaunošanas darbi, lai tajā taptu interjera muzejs.

Arhitektūra Liepājā
Arhitektūra Liepājā
Arhitektūra Liepājā
Arhitektūra Liepājā

Arhitektūra Liepājā ir un būs liepājnieku mīlēts lepnums!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top