Vasaras laiks vai obligātā pulksteņu grozīšana, nepatīkama procedūra

Vasaras laiks.

Precīzāk, pārejas periods un pulksteņu grozīšanas bums. Nekas īpašs tas nebūtu, tomēr, vasaras laiks asociējas ar siltumu dabā un ja izsakās liriski ar siltumu sirdī. Pat nezinu, jāsapriecinās vai arī steigšus jāmeklē piemērota garderobe.

Tā pulksteņu grozīšana, pēc daudzu speciālistu izteikumiem, nemaz tik laba neesot. Izjauc Jūsu organisma dabīgo, bioloģisko laika ritumu, ko šādas pārmaiņas ietekmē.

Toties, ilgāk būs gaišā dienas puse un tas atsver pārējās neērtības.

Ne jau mēs vienīgie!

Pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji.

Latvijā TAS tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4:00.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien 27.martā pulksten 3 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu

UZ PRIEKŠU!

vasaras laiks

Starp citu!

Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama.

Pagaidām bez sekmēm!

Eiropas Savienība ir viens liels bremžu komplekss, bez mugurkaula un varēšanas.

Tā kā Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts.  Joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība!

Vasaras pulkstenis Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Līdz ar to vasaras laiks būs spēkā līdz 2022. gada 31. oktobrim. Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā.

Marta pēdējā svētdienā plkst.3 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – vienu stundu atpakaļ.

STULBUMS!

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Veiksmīgu pāreju!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.