Valsts Prezidenta vizītes atskaņas Liepājā (arestē žurnālistus).

Pēc Valsts Prezidenta Zatlera k-ga vizītes Liepājā 9. novembrī jāsecina, ka Prezidenta klātbūtne vismaz žurnālistiem var tikai sabojāt svētku prieku.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Tas, ka iepriekš akreditāciju pieteikušajiem žurnālistiem pietrūka preses kartes, bija tikai nenozīmīgs sīkums. Arī tas ir sīkums, ka izpildīt prasību par ierašanos pusstundu agrāk pat, ja žurnālistiem būtu propellers kā Karlsonam, nebūtu viņu spēkos, ja gribēja sekot līdzi visai vizītes gaitai.
Taču tas, kas notika Liepājas muzejā, pārspēja jebkad agrāk pieredzēto, bet pieredzēts ir pietiekami: iepriekšējo divu gadu laikā Liepājā viesojies gan Viņa majestāte Beļģijas karalis un karaliene, gan Viņas Majestāte Nīderlandes karaliene, gan Latvijas Prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Vispirms jau žurnālisti tika iestumti vienā ekspozīcijas zāles kaktā, strikti nodalot no pārējie muzeja viesiem, lai gan arī žurnālisti ar tieši tādiem pašiem ielūgumiem bija aicināti uz muzeju, kā pārējie viesi.

Tiklīdz sākās iepazīstināšana ar izstādi „Liepāja — Latvijas galvaspilsēta”, kas bija vispiemērotākais brīdis fotografēšanai, žurnālisti, dūšīgam tēvainim viņus stumjot un grūžot tika izvadīti no zāles ārā. Sadzīti citā telpā, kur bija paredzēts preses brīfings, gaidījām, kad varēsim iztaujāt Preizdentu par šobrīd valstī aktuāliem notikumiem.

Taču tas masu mediju pārstāvjiem bija liegts — jautāt drīkstēja vienīgi par svētku norisi. Bez tam Prezidenta sabiedrisko attiecību dienesta speciāliste Maija Celmiņa deva stingrus norādījumus, ka “priekšroka ir reģionālajai presei”, pie kuras nez kādēļ tika pieskaitīta „Radio SWH” Liepājas biroja pārstāve.

Neviens cits no reģionālajiem korespondentiem šo godu neizpelnījās. Kad savādais preses brīfings beidzās, sekoja nākamais pārsteigums: žurnālisti praktiski tika „arestēti” — zāles durvīs iestājās tas pats dūšīgais tēvainis un paziņoja, ka neviens no tās neizies, kamēr Prezidents ar svītu nebūs muzeju atstājis.

Turpat aiz tēvaiņa muguras drūzmējās pārējie viesi un muzeja zāļu uzraugi, kas ar interesi vēroja stīvēšanos pie durvīm. Tas, ka žurnālistiem bija jāsteidzas pildīt savus darba pienākumus un jāpagūst uz svētku nākamo norises vietu, protams, neuztrauca ne Prezidentu, ne viņa brutālos sargus.
Sarmīte Pujēna,
Laikraksta “Latvijas Avīze” žurnāliste

111108 grusta zurnalistu2

c2vjamdusjtnnf7d2
2605c3k8hdswwgwp1

gjq144fwoqdwoi3z1
lcd3vj24sacadij3
na5h2r8zparelj6m

p2qpzrgl3pm58bvt
ttgseg706k0g45pb

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *