„Valsts bankrotē,” sacīja Dombrovskis.

dombrovski
Valdis Zatlers šodien sasauktā preses brīfingā paziņoja, ka par premjerministra amata kandidātu nominē Valdi Dombrovski (JL).
“Šī būs jauna valdība, šī būs jauna koalīcija. Viss sāksies no baltas lapas,” sacīja Zatlers.

Pats Dombrovskis nav noskaņots optimistiski. Aptuvenā summa, par kuru iet runa, ir budžeta deficīta samazināšana par 700 miljoniem latu tuvāko mēnešu laikā,” uzsvēra premjera amata kandidāts.

Viņš kritizēja iepriekšējo koalīciju un Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības darbu, jo tā neesot darījusi neko, lai pildītu vienošanos ar Starptautisko Valūtas fondu, kas paredz līdz marta beigām pieņemt budžeta grozījumus.

Ja budžeta grozījumi netiks pieņemti un budžeta deficīts netiks samazināts, nākamā starptautiskā aizdevuma daļa Latvijai netiks piešķirta un Valsts kasē vairs nebūšot līdzekļu. “Mans uzdevums nav vienot partijas ap mani, mans uzdevums ir vienot partijas ap šiem budžeta grozījumiem,” sacīja Dombrovskis, uzsverot, ka sāks gatavot priekšlikumus šiem minētajiem budžeta grozījumiem, taču, pēc viņa domām, paralēli tas esot jādara arī tehniski strādājošajai Godmaņa valdībai, kurai patlaban neesot piešķirts “divu nedēļu apmaksāts atvaļinājums”.

Viens no kandidātiem finanšu ministra amatam gan esot Einars Repše (JL). Saskaņā ar Dombrovska piedāvājumu valdībā būtu 14 ministrijas, jo tiktu pārdalītas Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas un E-lietu sekretariāta funkcijas. Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas funkcijas tiks sadalītas starp Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Tieslietu ministriju, bet E-lietu sekretariāta funkcijas tiks nodotas Satiksmes ministrijai. Dombrovska izveidotais Ministru kabinets jāapstiprina Saeimai. (Nebūs jau laika, jāatpūšas Lieldienu atvaļinājumā )

Dombrovska mājas lapa ŠEIT

07-02-07_dombrovskis_24new

6a00d8341d417153ef01127910af9d28a4

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top