Valdis Zatlers ierodas Maskavā (video)

Šodien 19.decembrī notika Valsts prezidenta Valda Zatlera, Lilitas Zatleres un Latvijas delegācijas oficiālā sagaidīšanas ceremonija vizītes ietvaros Krievijā, kas notiek no 19. līdz 22.decembrim.

Maskava Latvijas delegāciju sagaidīja ar sniegputeni un aukstiem laika apstākļiem. Vnukovas lidostā Zatleru sagaidīja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvji. Pēc Krievijas gaisa un jūras karaspēku orķestra izpildītām abu valstu himnām Latvijas delegācija devās uz Krievijas galvaspilsētas centru

Zatlera vizīte Maskavā un Sanktpēterburgā ilgs četras dienas.Valsts prezidentu Krievijā pavada aptuveni 190 cilvēku liela delegācija, no kuriem 120 ir uzņēmēju pārstāvji.

Tā ir Latvijas vēsturē lielākā prezidenta vizītes delegācija. Valsts prezidenta delegācijā iekļauti ekonomikas ministrs Artis Kampars, vides ministrs Raimonds Vējonis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, iekšlietu ministre Linda Mūrniece un satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Tāpat uz Krieviju devušies Rīgas mērs Nils Ušakovs , Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, prezidenta ārštata padomnieks Vasilijs Meļņiks, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, Liepājas mērs Uldis Sesks, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, Cēsu mērs Gints Šķenders un Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs.

No uzņēmēju vidus visplašāk pārstāvēta transporta un loģistikas nozare. Vizītē devušies pārstāvji arī no finanšu sektora, kokapstrādes, būvniecības, mašīnbūves, metālaptrādes, enerģētikas, informācijas tehnoloģiju, pārtikas ražotāju, konsultāciju, izglītības, tūrisma, ķīmijas, farmācijas, poligrāfijas un citām nozarēm.

Vizītē tiks spriests par četriem lieliem sarunu blokiem, no kuriem pirmais būs politiskais dialogs, kurā abas valstis paziņos par kopīgas Vēsturnieku komisijas izveidošanu.
Otrais bloks būs ekonomika, kurā tiks spriests par auto un dzelzceļa infrastruktūras attīstību, Latvijas uzņēmēju eksportjaudas palielināšanu un savstarpējo tirdzniecību, autotransporta rindu problēmas risināšanu uz Latvijas-Krievijas robežas un par sadarbības uzlabošanu tūrisma jomā.

Trešais sarunu bloks būs NATO un Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju.

PAPILDINU 20.12.2010

Valsts prezidents kopš svētdienas uzturas oficiālā vizītē Krievijā, kur viņa plānotas tikšanās ar kaimiņvalsts augstākajām amatpersonām. Pirmdien Zatlers tikās ar prezidentu Dmitriju Medvedevu, pārrunājot daudzus aktuālus abu valstu attiecību jautājumus, tostarp par vēstures notikumu traktējumu un Krievijas tautiešu situāciju Latvijā.

Vizītes ietvaros pirmdien parakstīti deviņi nozīmīgi Latvijas un Krievijas līgumi, tai skaitā par sociālo nodrošinājumu, nodokļu dubulto neaplikšanu un citi.

Valsts prezidentu vizītē pavada aptuveni 190 cilvēku liela delegācija, tai skaitā 120 uzņēmēju pārstāvji, un tā ir Latvijas vēsturē lielākā prezidenta vizītes delegācija. Paralēli vizītei Krievijā notiek arī Latvijas – Krievijas biznesa forums un citi pasākumi.

Rada izbrīnu Krievijas preses un TV… pilnīgs inertums atspoguļojot Latvijas pirmo personu vizīti Maskavā.
Pareizāk teikt….vizīte netiek pieminēta pat ‘pēdējās’ lapās (gandrīz nemaz)

Papildinu 21.12.2010

Īpašu uzmanību piesaista Labklājības ministrijas dokuments.

Tas sevī ietver vienošanos starp Latvijas Republikas Labklājības ministriju un Krievijas Federācijas Veselības aizsardzības un sociālās attīstības ministriju par kārtību, kādā piemērojams Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgums par sadarbību sociālā drošības jomā, kurš paredz, ka katru gadu aptuveni 10 miljoni lati tiek izmaksāti padomju laika imigrantiem – pensionāriem, kuri dzīvo un uzturas Latvijā.

Savukārt Krievijā dzīvojošajiem padomju pensionāriem Latvija izmaksās nepilnus 200’000Ls gadā. Vai tā vietā Latvijai nevajadzēja pieņemt lēmumu, ka padomju pensionāri var saņemt tikai samaksu vai nu no Latvijas vai nu no Krievijas?

Tajā pašā laikā Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs arī norādīja, ka vizītes laikā tiks pārrunātas iespējas ieviest bezvīzu režīmu starp Krieviju un Eiropas Savienību.

Protams, Latvijai nav tāda ietekme Eiropas Savienībā, lai vienatnē panāktu vīzu režīma atcelšanu, bet man nav saprotama prezidenta kancelejas pozīcija – lobēt vīzu atcelšanu. Vai tas tiešām ir Latvijas, Baltijas un Austrumeiropas interesēs? Vai tikai atcelt vīzu režīmu?

Vizīte Krievijā, protams, ir nozīmīgs notikums, taču nozīmība, ļoti iespējams Latvijai būs ar treknu mīnuss zīmi.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Valdis Zatlers ierodas Maskavā (video)”

  1. produkts saka:

    Mulsinoši un intriģējoši ir Krievijas puses izvēlētais vizītes laiks. Tieši pirms Ziemassvētkiem – kā tāda dāvana. Varbūt tas ir atalgojums par… labu uzvešanos?
    Jā, sagaidītāju gan bija maz, ja faktiski nemaz

  2. faks saka:

    akadēmiķis Mihails Deljagins norādījis, ka ar Zatleru būtu jātiekas «atbilstoša līmeņa valsts amatpersonām – kādam no Ārlietu ministrijas vadītāju vietniekiem». Viņš izteicis neizpratni par «nepamatoto iecietību», ko «pret līdzīgu valstiņu vadītājiem izrāda Krievijas politikas līderi.»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top