Vajadzīgie un neērtie….

Šobrīd valstī reģistrēti 139 000 bezdarbnieku, no kuriem 62 000 cilvēku ir beidzies bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņš un kuriem šobrīd nav nekādu iztikas līdzekļu, līdz gada beigām kopumā reģistrēsies 170 000 bezdarbnieku, attiecīgi pieaugs arī cilvēku skaits bez iztikas līdzekļiem.

Labklājības ministrija prognozē, ka bezdarbnieku skaits gada beigās sasniegs pat 200 000 cilvēku.

Ko dara ‘neērtie’ Latvieši ?

Brauc prom no Latvijas, kurā viņi jūtas nevajadzīgs slogs valdošajai šķirai… Šā gada pirmajos astoņos mēnešos 2472 Latvijas valsts piederīgajiem izsniegti jauni Īrijas individuālie publisko pakalpojumu numuri, liecina Īrijas Sociālo un ģimenes lietu ministrijas dati.
Ierodoties strādāt Īrijā, minētā numura saņemšana ir priekšnoteikums, lai legāli strādātu, saņemtu sociālos pabalstus un pensiju.
Jāatzīmē, ka izsniegto numuru skaits neatspoguļo datus par uz Īriju aizbraukušajiem vai strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem, jo numuri automātiski tiek piešķirti Īrijā dzimušajiem bērniem un tos var saņemt arī bērni, kas devušies kopā ar vecākiem uz Īriju, tie neietver nelegāli nodarbinātos, kā arī datus par cilvēkiem, kas ir atgriezušies mājās vai ir devušies strādāt uz kādu citu valsti.

Toties neērtajiem palicējiem rožaini sapņi nerādās, jo par vecāku neveiksmīgajām kredītsaistībām var nākties maksāt arī bērniem. Turklāt jau no pirmajiem dzīves gadiem. Likums šādu praksi nepieļauj, taču nereti tiek izmantota cilvēku nezināšana.

2100

Acīmredzot arī bankām ir vienalga, ar cik likumīgām metodēm tiek piedzīti parādi. Ir gadījumi, kad bezdarbniekam atvelk 80% no viņa pabalsta, kas arī ir pretlikumīgi, un tikai pēc juristu iejaukšanās nauda tiek atskaitīta atpakaļ. Un ko tad resnais gals, ko droši varam uzskatīt par dižķibeles vaininiekiem ?

Par spīti aizliegumam pagājušā gada nogalē valsts pārvaldē prēmijās un materiālajai stimulēšanai izmaksāts 1,051 miljons latu, secināms no valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vēstules premjeram Valdim Dombrovskim un ģenerālprokuroram Jānim Maizītim.
Viena Valsts un divu šķiru iedzīvotāji. Vajadzīgie un neērtie….

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top