Vairas un viņas vīra Imanta “VVF Consulting” darbība Liepājā.

Bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un viņas vīra Imanta Freiberga uzņēmums “VVF Consulting” Liepājai izstrādājis ieteikumus, kā pašvaldībai novērtēt attīstības plāna 2008.–2014. gadam ieviešanas gaitu, un sniedza padomus pilsētas mārketingā.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Tas izraisīja plašas diskusijas gan Liepājas pilsētā, gan valsts mērogā. Ko pašvaldība vēlējās sagaidīt no konsultantfirmas un vai mērķis ir sasniegts?
Liepājā  …negaidīja, ka  saistoties ar eksprezidentes firmu, pilsēta neviļus nonāks politisko diskusiju krustugunīs, jo oponenti skrupulozi un kritiski seko jebkuram bijušās prezidentes solim. Dažādi viedokļi par V.Vīķes-Freibergas firmas devumu virmo arī Liepājā pašā.

201008 pilsetas skats2

Taču kopumā… liepājniekus diezin vai interesē politiķu aizkulišu spēlītes, bet gan, ko pilsētai var sniegt sadarbība ar bijušo prezidenti. Tāpēc, neiedziļinoties skandālos, laikraksts pētīja faktus un izzināja viedokļus, aptaujājot projekta izstrādē iesaistītos pilsētas dažādu struktūru pārstāvjus.

Pusgada laikā, izstrādājot analīzi, V.Vīķe-Freiberga apmeklējusi daudzas Liepājas iestādes, tikusies ar dažādu jomu pārstāvjiem. Vairums no aptaujātajiem atzina: tas bijis saspringts darbs, kurā iesaistītie vēlējušies kopīgiem spēkiem sasniegt pilsētai labāko rezultātu, tāpēc sāpot sirds par politisko aizkulišu spēlīšu rezultātā izvērsto nepelnīto noniecinošo kampaņu.

Liepājas Onkoloģiskās klīnikas vadītāja, Pilsētas domes deputāte Anna Krilova: “Diskusijas bija ļoti aktuālas un auglīgas, īpaši pievērsāmies vēža izplatības problēmai un tam, kā šo slimību ierobežot, pētījām, kādi faktori Liepājā to var ietekmēt, analizējām Černobiļas pieredzi utt.

V.Vīķei-Freibergai ir svarīga pieredze, kā šajā jomā strādā citās valstīs, daudz ieteikumu, katrā gadījumā Kanādas pieredzi mēs noteikti varam ieviest arī šeit.
Bet vissvarīgākās man šķiet atziņas, pie kā darba gaitā nonācām, pētot mecenātisma popularizēšanas iespējas, jo pasaulē ir laba pieredze, ko mēs varam pārņemt.

Ne jau vienmēr mecenātisms un labdarība ir mērāmi naudā. Kāpēc arī mūsu vietējie miljonāri nevarētu tāpat kā citur attīstītajās valstīs ziedot kaut nedaudz laika un nākt pie slimajiem bērniem viņiem kaut vai vakara pasaciņu izlasīt pirms gulētiešanas?

Kopumā vērtējot sadarbību ar V.Vīķi-Freibergu, varu teikt, ka tā bija ļoti auglīga.”

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks: “Vaira Vīķe-Freiberga nav tikai bijusī Latvijas prezidente. Viņa joprojām ir sabiedriski aktīva un ne tikai mūsu valstī, bet kā viedokļu līderis atzīta starptautiskā līmenī.

Viņas zināšanas par pasaules politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem, skats no malas uz mūsu darba prioritātēm, pieredze un padomi darbam ar sabiedrību bija mūsu sarunu galvenais jautājums, interesanta un noderīga bija pieredze par citu pasaules valstu pilsētu aktivitātēm.

Ja pēc šīs sadarbības eksprezidentes personā būsim ieguvuši Liepājai starptautisko lobiju – cilvēku, kuram ir iespējas visaugstākajos līmeņos pieminēt mūsu pilsētas iespējas, tad atgriezeniskā saikne šai sadarbībai nav izmērāma naudā.”

No Sarmītes Pelcmanes publikāciajs. http://www.liepajniekiem.lv

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Vairas un viņas vīra Imanta “VVF Consulting” darbība Liepājā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *