Vairāk defensīvs nekā ofensīvs raksturs.

00p3y4ka1
Sestdien, astotajā dienā pēc gaisa triecienu sākuma, kuru mērķis bija apturēt kaujinieku raķešu un mīnmetēju uguni pret Izraēlas dienvidu rajoniem, Izraēla ieveda “Hamas” kontrolētajā Gazas joslā tankus un karavīrus.

Gazas mediķi ziņo, ka Izraēlas militārajā operācijā, kas ir plašākā kopš 2006.gada kara Libānā, ir nogalināti vismaz 460 un ievainoti tūkstošiem palestīniešu.

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns sestdien aicināja nekavējoties izbeigt Izraēlas sauszemes ofensīvu Gazas joslā, paziņoja ģenerālsekretāra preses dienests īsi pirms Drošības padomes ārkārtas sēdes šajā jautājumā. Ģenerālsekretārs atkārtoti aicina nekavējoties izbeigt jebkādu vardarbību un mudina reģionālos un starptautiskos partnerus izmantot visu iespējamo ietekmi, lai darītu galu asinsizliešanai un ciešanām.
Francija sestdien nosodīja Izraēlas sauszemes karaspēka iebrukumu Gazas joslā tikai dažas stundas pēc tam, kad Čehija kā Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts paziņoja, ka šai akcijai ir “vairāk defensīvs nekā ofensīvs raksturs”.
Pretrunīgie paziņojumi liek domāt par nevienprātību Eiropas Savienības dalībvalstu vidū pirms Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī un Čehijas ārlietu ministra Karela Švarcenberga vadītās ES delegācijas atsevišķām vizītēm šajā reģionā.

Francija, kura 1.janvārī nodeva ES prezidentūru Čehijai, otrdien aicināja panākt pamieru un rīkoja ES ārlietu ministru apspriedi.
Reuters

00p3z1qq

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *