Vai ir vērts doties uz Īriju, ekonomiskās situācijas pasliktināšanās

 

 

Vai ir vērts, tāds ir jautājums?

Nu labi, visu pēc kārtas.

Ekonomiskā krīze 2009. gadā un Latvijas valdības tuvredzīgā politika ir novedusi pie jauna Latvijas iedzīvotāju aizceļošanas viļņa.

Latvijā nav iespējams atrast darbu.

Tāpēc jau rodas jautājums vai ir vērts doties uz Īriju.

Latvijā nav perspektīvas jaunajiem speciālistiem. Latvijā pazeminās dzīves līmenis. Šādi avīžu virsraksti dominē masu mēdiju izdevumos.

Grūti ir apelēt valdībai pie pilsoņu patriotisma jūtām, ja pati nevar nodrošināt saviem pilsoņiem saistības, kas būtu jāpilda valstij pret saviem pilsoņiem.

Nodrošināt ar darbu, saņemt adekvātu medicīnisko aprūpi, būt aizsargātiem, saņemt pienācīgu izglītību. Visas šīs valsts pamatfunkcijas tiek apgrieztas un samazinātas līdz galīgajam minimumam.

Latvijā ir 122000 darba meklētāji, kas ir reģistrēti, bet cik ir nereģistrēto un bezdarbnieku statusu zaudējušie iedzīvotāji.

Daudzi ir spēruši šo izmisuma soli un devušies prom no Latvijas darba meklējumos.

Vai ir vērts?

Ierastā un līdz šim iecienītākā apmešanās vieta ir bijusi Īrija. Kas tad notiek Īrijā krīzes laikā? Pēc portāla baltic-ireland rakstītā – bēdīgi.

Īrijas Ekonomisko un sociālo pētījumu institūta (Economic and Social Research Institute – ESRI) jaunākajā ziņojumā tiek prognozēts, ka vēl šogad 187300 cilvēku zaudēs darbu, bet 2010. gadā bez darba paliks 102800 cilvēku. Pēc ESRI aprēķiniem 2010. gadā bezdarba līmenis Īrijā sasniegs 16,8%.

ESRI prognozē, ka šī gada beigās un nākamajā gadā iedzīvotāju dzīves līmenis pazemināsies par 15% salīdzinājumā ar 2007. gadu.

Institūta ziņojumā arī teikts, ka valsts šogad zaudēs 1,3 miljardus € nodokļu ieņēmumos, bet ražošana samazināsies par 9,2%.

Lai arī valdība ir veikusi budžeta grozījumus, tai tomēr būs jāaizņemas 22 miljardus € šogad un 20 miljardus € nākošgad, teikts ziņojumā.

Sakarā ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, Īriju tuvākajos divos gados varētu atstāt 60000 iedzīvotāju, paredz ESRI analītiķi.

Šis ir vispesimistiskākais ekonomiskās situācijas novērtējums kāds jebkad ir bijis prognozēts. Secinājums – Īriju sagaida ļoti grūti laiki !

Padomā vai nav jameklē darbiņš cita virzienā. Kādas ir tavas domas par latvietim ieteicamo un iespējamo sapņu zemi.

Vai ir vērts

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Vai ir vērts doties uz Īriju, ekonomiskās situācijas pasliktināšanās”

  1. ki saka:

    latvija!

  2. dusts saka:

    Malaizija!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top