Vai varam uzticēties Skype, mūs noklausās trešās personas
Skype.
Par to, ka Igauņu programmētāju lolojums Skype ir gana labs un populārs runāt nenākas. Viss jau būtu labi ja tikai internetā nesāktu izplatīties baumas par “back door”, esamību šajā programmā.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Precīzāk var teikt, ka šī spraudziņa programmā ļaus noklausīties tavas sarunas, protams, Tevi par to neinformējot .
Skype, kā radās baumas?
Austrālijas augsta ranga iekšējās drošības pārstāvis šogad 25.augustā intervijā izteicās, ka viņu speciālie dienesti viegli var noklausīties sarunas.
Vēl viens arguments, ka viss nav tik labi, kā tiek pasniegts no programmas puses ir tas , ka “proprietary” protokols ir slēgts un kompānija neizpauž tā darbības nianses.
Programma patstāvīgi pārraida datus pat tad kad nav aktīva ( gaidīšanas režīms).
Nav 100% personīgo datu aizsardzība ( Programmai ir atslēgas ar kuru palīdzību var atšifrēt zvanus un sesijas ).
Tika zināms, ka Skype nolasa datus no datora BIOS , lai varētu zināt datora piederību, pēc tam kompānija paziņoja par kļūdu un to it kā izlaboja sākot ar 3.0.0.216. versiju.
Nav dūmu bez uguns.
Tātad izdarām secinājumus katrs priekš sevis. Pats lietoju, neko slepenu un kriminālu nerunāju , bet piekritīsi, patīkami nav.
un?
Kādam dikt interesē kā pa skype tīņi sarunā kērtējo dzeršanu vai sievietes runā par nagu krāsošanu, pagalma skandāliem un krustvārdu mīklu atbildes? Nomierinies.
Skype, Opera, FireFox, GoogleChrome, visi to dara. Gribi būt drošumā – lien alās un nerunā.
nu jā, skype ir viena no aizliegtajām programmiņām uz lietotāju datoriem daudzās jo daudzās organizācijās.