Vai vajadzētu pakļauties reklāmai un vakcinēties ?

 

 

Vakcinēties?

Lai arī plašsaziņas līdzekļi sabiedrības uzmanību patlaban pievērsuši vīrushepatīta A uzliesmojumam.

Par dzelteno kaiti dēvētā infekcija bija pamanījusies iekļūt pat Saeimas gaiteņos – HA,ha!

Tomēr nav šaubu, ka avīžu un portālu sleju galvgaļos drīzumā gozēsies biedinoši virsraksti:

Gripa nāk! Laiks vakcinēties!

Vairākums šo rakstu, gluži tāpat kā iepriekšējos gados, pirmām kārtām aicinās doties uz tuvāko vakcinācijas kabinetu un, samaksājot 6–10 latus, saņemt gripas vakcīnu.
Gripa, protams, ir nopietna infekcijas slimība, ar kuru saslimt neviens nevēlas.

Taču vai vakcinācija ir labākais veids, kā no tās izvairīties?

Vai gripas vakcīna ir tik nekaitīga un droša, kā to apgalvo Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), kuras īstenotajā imunizācijas programmā paredzēts panākt, lai 2010. gadā vakcinācijai tiktu pakļauti 75% no noteiktajām riska grupām.

Bērni no 6 līdz 23 mēnešu vecumam, pieaugušie, kas vecāki par 65 gadiem (pēc jaunākajiem ieteikumiem riska grupā tiek ieskaitīti pieaugušie jau no 50 gadu vecuma), ārstnieciskais personāls un sabiedrisko iestāžu darbinieki, kā arī ar hroniskām saslimšanām sirgstošie ļaudis.

Oficiālais viedoklis

Ja vadāmies pēc Veselības ministrijas, SVA un Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapās iegūstamās informācijas, var secināt, ka gripas vakcīna ir drošs un efektīvs profilakses līdzeklis. “Vakcīna nesatur dzīvu vīrusu, tāpēc vakcinācija nevar izraisīt saslimšanu ar gripu.

Vairāki pretgripas vakcīnas klīniskie pētījumi pierādījuši, ka nopietnus blakusefektus un simptomus, kas raksturīgi gripas infekcijai, mūsdienu vakcīnas neizraisa,” rakstīts šā gada 12. novembrī Veselības ministrijas mājaslapā publicētā rakstā.

Tajā gan nav ievietotas atsauces uz pētījumu rezultātu publikācijām vai informācija par to finansētājiem. Toties kā vienīgā iespējamā pretgripas vakcīnas blakusparādība minēts “neliels apsārtums un pietūkums dūriena vietā”.
Savukārt izvairīties no vakcinēšanās esot ieteicams tikai “cilvēkiem, kuriem ir putnu olbaltumvielu nepanesamība, kā arī cilvēkiem ar kādu akūtu infekciju”.

Izklausās ļoti skaisti un potēties ierosinoši, bet vai tā ir patiesība, kurai vajadzētu uz vārda ticēt?

Viena vakcīna – dažādi apraksti
Un dažādos aprakstus, ja interesē tālāk lapā Veselība

vakcinēties

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *