Vai tiesās ‘PAREX’ afēras organizētājus?

PAREX AFĒRA.

Repše ir nācis pie Tautas ar mazliet novēlotu iniciatīvu. Varētu teikt, kur viņš bija agrāk, kad ‘Parex afēra’ tika organizēta un domnieku paspārnē realizēta?

Vārdi ir izteikti, kādam vienreiz tie bija jāsaka, PAREX AFĒRA!

Atsaucoties uz to, ka publiskajā telpā arvien turpina rasties neskaidrības par nepilnībām a/s “Parex banka” pārņemšanas procesā.

Tas izraisījis lielu sabiedrības neuzticību un šaubas.  Finanšu ministrs Einars Repše (JL) ir nosūtījis ģenerālprokuroram Jānim Maizītim vēstuli ar lūgumu izvērtēt, vai tajā maksimāli tika nodrošinātas valsts intereses un novērstas iespējamās ļaunprātības vai nolaidība, informē Finanšu ministrija.

“Ņemot vērā to, ka a/s “Parex banka” tagad ir valsts īpašumā, nepieciešams gūt skaidrību par šiem un arī citiem publiski izskanējušiem jautājumiem, lai sabiedrība gūtu pārliecību, ka bankas pārņemšanas process notika godīgi un netika pieļautas apzinātas ļaunprātības vai nolaidīga rīcība”, norāda Repše….

PAREX AFĒRA, kāpēc tā ir Latvijā lielāka afēra?

VAI nav aizdomīgs Godmaņa naskums ?

Vienā naktī Godmanis, pārkāpjot Satversmi un uzspļaujot Saeimai, paņēma no valsts kases 200 miljonus un atdeva privātai bankai, noslēdzot slepenas vienošanās.

Tai pašā laikā no Parex bankas sāka aizplūst milzīgi naudas līdzekļi. Nu lūk… iedzīvošanas kāre ir pamats afērai. Rodas jautājums… KĀPĒC neviens neapturēja šo kritienu bezdibenī. Kur Jūs bijāt jaunā laika un pārējie deputāti, kas sevi uzskatāt par godīgiem tautas ievēlētiem deputātiem ?

Kāpēc stāvējāt klusu?

Šaja gadījumā palīgā vajadzētu saukt ārzemju ekspertus no ASV, jo viņiem jau ir pieredze šādās lietās, ne velti tur līdzīgas afēras iniciators jau sēž uz 150 gadiem cietumā!

Par lieta būtību, lai saprastu afēras dziļākās nianses skaidrojums no delfu lasītāja …

PAREX AFĒRA, kapēc bija jāglābj Parex?

Godmanis un TP spice nekad neglābtu kaut kādu privātu banku bez iemesla. Tik altruistiski viņi nav. Pie tam domāju, ka viņiem arī nepatīk Kargins ar savu lielmanīgo izturēšanos, kurš visus politiķus turēja par muļķiem un skatījās no augšas.

Bet tomēr – pat ar tādu cilvēku var sabīdīt shēmas. Tātad atbilde var būt tikai viena – viņi bija ieinteresēti glābt to banku, jo tur kauktas piederēja viņiem pašiem. Tas, “kas” var būt tikai nauda, liela nauda.

No kurienes tāda nauda radīsies?

Ja sāk domāt, tad skaidrs, ka pa šiem visiem gadiem LC/TP grupējums ir ir izveidojis ne vienu vien shēmu, kur radušies savdabīgi “ienākumi”.

Piemēri… Dienvidu Tilta afēra, kur Parex figurēja ļoti nozīmīgā mērā. Tādi “uzvārītā” nauda kaut kur ir jātur. Valsts bankās nevar, Latvijas ārzemju bankās viņiem nav tādas ietekmes. Ārzemēs(Šveicē) atkal nebūtu tik vienkārši visu kontrolēt.
Tāpēc jau tika pieņemts lēmums, ka viss jātur tepat pie degungala privātā bankā un tādejādi Parex pārvērtās par varas mafijas obščaku.

Apmaiņā pret klusēšanu Karginam iedeva iespēju paturēt valsts un pašvaldību naudu, lai šis var to apgrozīt uz %. Lai partiju melno kasi varētu kontrolēt, tika iecelti bijušie politiķi par naudas slepenajiem uzraugiem. LC biedri tur ir sēdējuši biezā slānī(V. Birkavs, A. Bērziņš,, K. Pētersone u.c.) risinot ikdienas shēmas kā labāk uzraudzīt partijas piķi.

PAREX AFĒRA, trūkst vārdu nosodījumam!

Tad kad bankā radās problēmas un Kargins novēloti par to ziņoja, tad Godmanis un co. saprata, ka kaut kas ir jādara, savādāk viss kāposts būs zudis pārmaiņu vējos.

PAREX AFĒRALūk, arī atbilde, kāpēc tas viss notika tik strauji, nelikumīgi (vienpersoniski) un valstij absolūti neizdevīgā veidā. Tikai pēc tam kad partiju kases tika saglābtas un pārvietotas citur, radās otra problēma – valsts kase pati palika tukša…

Tad radās plāns, ka vajag aizņemties.

Ievērojiet, ka pat neilgi pirms tam neviens pat ar pušplēstu vārdu neieminējās, ka valstij vajag aizņemties no SVF. Tas notika uzreiz momentā pēc Parex afēras. Visas sviras bija viņus rokās, finanšu ministra portfelis arī.

Viss te ir elementāri un pat zināmā mērā cilvēciski – bandīti glāba savu sazagto naudu. Finanšu krīze skar visus vienādi, bet tikai Latvijā nezin kāpēc bija jāglābj viena privāta banka.

Ne Lietuvā, ne Igaunijā, ne Polijā, pat ne uz austrumiem nekādas līdzīgas banku glābšanas nav bijušas nepieciešamas. Neglābjot Parex banku vajadzētu tik izmaksāt noguldītājiem kompensācijas līdz 50.000 un viss.
Tauta no tā neciestu, jo cik tad daudz to noguldītāju no tautas virs 50.000. Bet tagad mēs visi par to vēl ilgi maksāsim.

Šodien jau daudzi sapratuši, ka visa Godmaņa valdība ir jātiesā par valsts naudas izšķērdēšanu milzīgos apmēros un viņa valdības partijām jākompensē valstij nodarītie zaudējumi.

Atceramies neseno pagātni.

Jautājums: Kas išķērdēja  90-tajos G24 kredītu un atkāpās, bet pie atbildības netika saukts ?
ATBILDE – GODMANIS UN &

Vēl viens ticams viedoklis, kam ir tiesības dzīvot… Parex valdē sēdēja daudzi Latvijas Ceļa cilvēki. Ja pārlieku ātri iestātos noguldījumu nepieejamības gadījums, krievu bizness atsūtītu killerus, lai  puišus atšautu. (Ne velti  Nila Megaiļa miessargu skaists aizvien ir lielāks nekā valsts prezidentam).

Tāpēc tika zvanīts Godžam un teikts glāb!

Godža piemeklēja argumentus presei un sabiedrībai, izglāba un saņēma procentu. Un maksājam mēs visi, kamēr Godža spēlē tenisu un braukā pa medībām) Rezumējums ir viens, ja ne šoreiz tad kad ….

Citādi mūsu Godža sēdēs tālu prom no kreņķiem Eiropas parlamentā un varēs iecerēt kādu kompozīciju bungām uz Latvijas Valsts rēķina – Tavu un Manu rēķinu….

PAPILDINĀJUMS 16.oktobris

Ģenerālprokuratūrā ir sākts kriminālprocess par iespējamajiem pārkāpumiem, ko izdarījušas amatpersonas, gatavojot lēmumu par valsts atbalsta sniegšanu “Parex” bankai un tās pārņemšanu, portālu “Delfi” informēja prokuratūrā.

Process ir uzsākts pēc virknes fizisku un juridisku personu iesniegumos minētu ziņu resoriskās pārbaudes, kā arī ņemot vērā Valsts kontroles atzinumu.

Ņemot vērā lietas apjomu, prokuratūrā ir izveidota prokuroru grupa, kura izmeklēs notikušo.
Process uzsākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Iesniegumu Ģenerālprokuratūrā ar prasību izvērtēt “Parex” pārņemšanu vērsās finanšu ministrs Einars Repše (JL). Ministrs norādīja, ka ir jābūt skaidrībai, vai pārņemšana notika valsts interesēs un vai nebija pieļautas kādas ļaunprātības.

Repše lūdza izvērtēt gadījumus, kad bankas darbiniekiem bija noteikts iespējami nesamērīgi liels atalgojums, kā arī, vai ir bijis darīts viss iespējamais, lai novērstu faktu, ka “Parex” dibinātāji Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis turpina saņemt ievērojamus ikmēneša maksājumus.

Valsts “Parex” ir ieguldījusi, pēc Valsts kontroles atzinuma, vairāk nekā 670 miljonus latu. Savā atzinumā Kontrole akcentēja, ka nav pārliecības, vai valsts gūs atpakaļ savus ieguldītos līdzekļus.

Šis solis pēcāk ļoti saasināja Latviju jau sasniegušo finanšu krīzi un pēcāk lika aizņemties līdzekļus no starptautiskajiem aizdevējiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Vai tiesās ‘PAREX’ afēras organizētājus?”

  1. laimisk saka:

    Apmaiņā pret klusēšanu Karginam iedeva iespēju paturēt valsts un pašvaldību naudu

  2. Dace saka:

    Biedrība “Grupa A” bija pirmie, kas uzreiz pateica, ka ar Pareksu ir pārkāpta LR SATVERSME un vērsās tiesībsargājošās iestādēs ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu.

    Un vēl aizvien vēršās, jo netaisnība nedrīkst palikt neatklāta un nesodīta!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top