Dzērumā, vai par otro reizi pie stūres PAKĀRS

Dzērumā.

Labu rakstu laikrakstā ielicis Ints Grasis par pārmērībām, ko viens politiķis ar vieglu spalvas vēzienu grib ieviest dzīvē. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers nu kļuvis par visu Latvijas dzērājšoferu Ivanu Bargo.

Piecu tūkstošu latu sods un tiesības nost uz visu mūžu!

Diezin vai kāds kādreiz spēs argumentēti pierādīt, kas ir patiesais piespiedu kārtības mīlestības rūgtais eliksīrs – soda bardzība vai soda nenovēršamība?

Vai autovadītāja apliecības atņemšana uz mūžu, piemēram, atturēs no šoferēšanas tāda tipa braucējus, kas tiesības vadīt automobili jau nodzēruši pēc pašreiz spēkā esošajām soda sankcijām, bet turpina braukt pie stūres šodien un darīs to rīt?

Tādus regulāri pieķer arī mūspusē, bet viņu ir krietni vairāk, īpaši uz lauku ceļiem, kur tiesībsargi parādās vienreiz pusgadā.

Jau tagad par atkārtotu braukšanu reibumā draud kriminālatbildība. Ko tad iesāks ar tiem dzērājšoferiem, kuriem tiesības konfiscētas uz mūžu, bet kurus atkal pieķers, vadot auto?

Dzērumā, vai pakārs?

Neaizstāvu dzērājšoferus, bet katram dzīvē var gadīties smagi kļūdīties. Piemēram, slepkavniekam mūsu valstī neatņem dzīvību, viņam ir iespēja izdarīto pārdomāt, nožēlot un laboties.

Bet Aināra Šlesera ierosinājums atņemt vadītāja apliecību uz mūžu nozīmē liegt iespēju cilvēkam labot savu kļūdu.

Jau pašlaik tiesību liegums par braukšanu dzērumā var būt spēkā vairākus gadus. Tas ir bargs sods, kuru, protams, var padarīt vēl bargāku.

Vai uz mūžu?

Protams, ir cilvēki, kas nekad nespēs laboties – ir slepkavas, kas nogalinās, ir pedofili, kas tvarstīs zēnus, ir šoferi, kas dzers un brauks.

Tādēļ diskvalificēt no šofera vietas uz mūžu varētu tad, ja vainīgais, piemēram, apsēstos pie auto stūres pēc tam, kad par šo pārkāpumu viņam jau iestājusies kriminālatbildība. Tad būtu skaidrs, ka šim indivīdam nekādi noteikumi neeksistē un jēdziens atbildība ir svešs.

Naudassoda apmēru – pieci tūkstoši latu – gan ir grūti komentēt. Kas tad to samaksās? Nelaimīgā ģimene, kurā šoferis dzer, bet māte strādā? Varbūt izpārdot tās īpašumus un nevainīgus bērnus izlikt uz ielas?

Arī galējībām ir robežas.

Vai pareizāk teikt politiķis Šlesers pērk lētu uzmanību. Jo labi saprot, ka runā muļķības. Sacelt un saduļķot vētru ūdens glāzē, jā to veiklais mahinators pieprot.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top