Vai par atkārtotu braukšanu dzērumā NOŠAUS ?

Sodi par dzeršanu pie stūres.

Dzērājšoferiem sola piegriezt skābekli galīgi un vienozīmīgi. CSDD izstrādātie grozījumi normatīvajos aktos paredz, ka maksimālais sods par braukšanu dzērumā būs no 4000 līdz 5000 latu, kā arī tiesību atņemšana uz mūžu.

Dzērājšoferus pie kārtības mēģinās saukt ar neadekvāti lieliem sodiem. CSDD izstrādātie grozījumi normatīvajos aktos paredz, ka soda apmērs būs atkarīgs no pārsniegtā alkohola daudzuma koncentrācijas vadītāja organismā.

Par braukšanu pie stūres 0,2 līdz 0,5 promiļu reibumā (tas attiecas uz personām, kam autovadītāja stāžs nepārsniedz 2 gadus) sods tiks palielināts no 100–200 latiem līdz 300–500 latiem un tiesības atņems uz sešiem mēnešiem.
Par braukšanu pie stūres 0,5 līdz 1 promiles reibumā soda apmēru palielinās līdz 500–1000 latiem pašreizējo 200–300 latu vietā, bet tiesības atņems uz gadu.

Par braukšanu ar 2 līdz 2,5 promilēm autovadītājam jau draud šķiršanās no tiesībām uz mūžu, kā arī 10 līdz 15 dienu arests un 2000 līdz 3000 latu liels sods.

Bet par braukšanu, atrodoties 2,5 promiļu un vairāk ietekmē, naudassods paredzēts no 4000 līdz 5000 latiem, šķiršanās no tiesībām uz mūžu un 15 dienu arests.
Tāds pats sods paredzēts arī par braukšanu narkotisko vielu ietekmē. Šo likumprojektu drīzumā plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē.

Tā ir programmas oficiālā puse un cerams kārtējais valdības stulbums, kuru pēc kāda laika …naudisko daļu samazinās.
Vai autovadītāja apliecības atņemšana uz mūžu, piemēram, atturēs no šoferēšanas tāda tipa braucējus, kas tiesības vadīt automobili jau nodzēruši… pēc pašreiz spēkā esošajām soda sankcijām, bet turpina braukt pie stūres.

Tādus taču regulāri pieķer, bet viņi ir un ir… īpaši uz lauku ceļiem, kur kārtībsargi parādās vienreiz pusgadā.
Jau tagad par atkārtotu braukšanu reibumā draud kriminālatbildība.
Ko tad iesāks ar tiem dzērājšoferiem, kuriem tiesības konfiscētas uz mūžu, bet kurus atkal pieķers, vadot auto?

Vai nošaus turpat pirmajā grāvī ?

Neaizstāvu dzērājšoferus, bet katram dzīvē var gadīties smagi kļūdīties. Slepkavam mūsu valstī neatņem dzīvību, viņam ir iespēja nožēlot un pārdomāt.  Iierosinājums atņemt vadītāja apliecību uz mūžu… nozīmē liegt iespēju cilvēkam labot savu kļūdu.

Jau pašlaik tiesību liegums par braukšanu dzērumā var būt spēkā vairākus gadus. Tas ir bargs sods, kuru, protams, var padarīt vēl bargāku.

Bet vai tad vajadzētu iet ekstrēmāko ceļu un sodīt… uz mūžu?

Protams, ka  ir cilvēki, kas nekad nespēs laboties … ir slepkavas, kas nogalinās, ir pedofili, kas tvarstīs zēnus, ir šoferi, kas dzers un brauks.

Tikai jāatceras, ka sodam jābūt samērojam ar nodarīto ļaunumu.

Naudassoda apmēru … pieci tūkstoši latu,  gan ir grūti komentēt. Kas tad to samaksās?  Varbūt Kalvītis, kad šo pieķers dzērumā .. 🙂

usa_06

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top