Vai nav par maz pieci miljardi

naudinjas

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Ieslēdzu no rīta radio, klausos ziņas, gribas taču dzirdēt cik tad Finanšu ministra Ata Slaktera gudrā galva (Kikas pārliecība) izdomājusi īsti ņemt to naudu, stabilizācijas programmai, trīs vai piecus miljardus eiro.
Varbūt šodien ceineris uzpeldēs ?
Savukārt premjers Ivars Godmanis runā par visu, izņemot par iespējamo aizņēmuma skaitli, sakot vien, ka valdības prioritāte sarunās ar SVF ir lata stabilitātes saglabāšana.

Redzot banku pieaugošo vēlmi iepriecēt pilsoņus ar tiešam augstiem %, tāds mazs jautājums, vai netiek liktas likmes uz lata d……(vardu nedrīkst izrunāt). Tāpat jaunums, ka finanšu un kapitāla tirgus komisija pieņēmusi lēmumu noteikt ierobežojumus AS “Parex banka” . Aizliegts veikt debeta operācijas klientiem juridiskām personām, ja šīs operācijas nav paredzētas saimnieciskās darbības veikšanai.

Savukārt minētajām operācijām saimnieciskās darbības veikšanai juridiskām personām ir noteikti ierobežojumi – 35 000 latu (ar darbinieku skaitu līdz desmit) un 350 000 latu (ar darbinieku skaitu no 11 līdz 250) kalendārajā mēnesī. Turpmāk bankai atļauts veikt debeta operācijas, tostarp ar internetbanku, bankomātiem un skaidrā naudā, bankas klientiem fiziskām personām ne vairāk kā 35 000 latu apmērā kalendārajā mēnesī. Atkal jautājums, kas notiks ar Latvijas Valsti, ja sindicēto kredītu īpašnieki, kurus paņēmusi Parex banka tos atprasa tūlīt un nekavējoties, tie ir apmēram 800. miljoni eiro.

Ko par to domā Atis Slakteris, ja domā….toties Partijas Jaunais laiks (JL) valde pieņēmusi lēmumu iesniegt Saeimā finanšu ministra Ata Slaktera (TP) demisijas pieprasījumu.
JL uzskata, ka Slakteris ir neprofesionāls.
JL uzsver, ka Atis Slakteris radīs problēmas arī nākotnē, nespējot formulēt un pamatot nepieciešamību aizņemties naudu Starptautiskajā Valūtas fondā (SVF). Slakteris rada bažas, ka aizņēmums tiks nesaimnieciski izšķērdēts, jo ministrs līdz šim brīdim nav spējis pamatot, kam nauda tiks novirzīta.

Nu un ko Valdība, kā vienmēr apspriežas, kā samazināt valsts 2009. gada izdevumus par 320 miljoniem latu vai pat vēl vairāk. Tāpat nepopulāra varētu būt papildu nodokļu iekasēšana simts miljonu latu apmērā. Ministru prezidents Ivars Godmanis un finanšu ministrs Atis Slakteris vakar kārtējo reizi izvairījās apbēdināt valsts kalpotājus un pakalpojumu sniedzējus ar konkrētu informāciju par valsts izdevumu samazināšanas un ieņēmumu palielināšanas metodēm.

Atkal skanēja priekšlasījums par šo pasākumu nepieciešamību, kā arī vispārēji apsvērumi, ka papildu ienākumus nodrošināšot nodokļu likmju celšana. Šķiet, ka lauvas tiesu papildieņēmumu valdība cer iegūt no pievienotās vērtības nodokļa likmes celšanas siltumapgādei. I. Godmanis apstiprinoši atbildēja uz jautājumu, vai iespējama valsts kalpotāju pamatalgu samazināšana un iestāžu likvidēšana arī tagadējo ministriju līmenī.

Tātad visu taupām, darbiniekus atlaižam, mazo un vidējo biznesu pasūtam……., bet tomēr, kur liks tos piecus miljardus.

slakteris l

8d77778a 85e1 42e0 9b69 7231d956d70e

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Vai nav par maz pieci miljardi

  • .
    .

    Kabatās saies. Lai tie, kas savārījuši sūdus, varētu aiztīties uz siltu vietiņu aiz okeāna.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *