Vai ārsti un viņu profesija ir tā vērta lai sauktu par humānu

 

 

Izlasīju delfos rakstu, “Visi rajona ārsti atteikuši reģistrēt slimu bērnu”.

Slikta ziņa uz tā fona , ka pavisam nesen ģimenes ārsti sacēla brēku par mazo finansējumu.

Loģisks jautājums, bet kā ar darba kvalitāti.

Varētu attiecināt gadījumu ar lielo aizņemtību Rīgā, bet ārsti Liepāja rīkojas tāpat, šeit frāze no sašutušās māmiņas no portāla liepājniekiem.lv

“Tas ir kaut kāds ārprāts! Nezinu vairs, ko iesākt,”

Draudzenes balss aiz niknuma vai zvēroja.

Izrādās, viņa savu pusotru gadu veco bērnu jau sešus mēnešus cenšas pierakstīt pie acu ārsta. Vēl joprojām nav izdevies.
Veselības aprūpes centrā sistēma tāda – pie speciālista pacients var pierakstīties tikai konkrētā dienā. Taču, kad šajā īpašajā datumā tiek zvanīts uz reģistratūru, klausulē laipni atbild – jau nokavēts.

Visas iespējamās dienas pilnas.

Zvaniet, kad pierakstīsim nākamreiz. Un tā puss gadu…tā nu atmetusi visas cerības jebkad iegūt pierakstu, lai beidzot pārbaudītu bērna redzi, jaunā sieviete izlēma doties uz poliklīniku.

Gan jau daktere pieņems. Sēdējusi ar visu pusaizmigušo bērnu rindā jau no pulksten pusastoņiem. Pēc pāris stundām okuliste, iznākot no kabineta, paziņojusi… pirmkārt bērnus tik agri nepieņem… otrkārt… ja nav pieraksta, tad vispār nav ko te sēdēt. Un neinteresē ārstu, ka pierakstu uz vizīti nevar dabūt.

Tā ir kā deficīta prece.
No otras puses, var arī saprast speciālisti – jebkurš izņēmums nodrošinātu lavīnas efekta sekas. Ja vienu bērnu pieņēma bez pieraksta, kāpēc citus nē ?

Līdzīga situācija bija kādai grūtniecei.

Ginekologs 32.grūtniecības nedēļā lika veikt ultrasonogrāfiju. Taču, zvanot uz slimnīcu, sievietei atbildēts, ka patlaban uz apskati nevar pierakstīt.
Nav vietu.
Lai zvanot pēc trim nedēļām tādā un tādā datumā. Tas nekas, ka dzemdību laiks tad jau klāt un nevar zināt, vai mazais vēl būs puncī. Arī uz konsultāciju pie neirologa “Metalurga” poliklīnikā jāpierakstās pēc tādas pašas shēmas.

Kāpēc nevar pierakstīties jebkurā laikā, kad vien strādā reģistratūra?

Kādēļ nevar pierakstīties uz vizīti kaut pēc diviem gadiem?! “Ja neizdodas, zvaniet man personīgi. Man ir arī privātprakse,” sacīja kāda mediķe, pie kuras uz vizīti arī var pierakstīties pēc iepriekšminētās shēmas.

Un te, šķiet, slēpjas mīklas atminējums.

Dzīvi vajag sarežģīt…. visticamāk, lai lobētu mediķu privātpraksi.

Nezinu vai tā ir sakritība, bet negatīvas atsauksmes par naudas kāro ārstu darbību sāk palikt arvien vairāk….

Nekā personīgi,biznes ir biznes….

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

3 Atziņas “Vai ārsti un viņu profesija ir tā vērta lai sauktu par humānu”

 1. zanda saka:

  DEGUNAM nesaprotu kaapeec jaamelo pie LOR speciaalista var tikt tikai rindas kaartiibaa 1.pol

 2. AAA saka:

  Manupraat, aarsta profesija ir legalizeets rekets uz cilveeka cieshanaam. Kad tevi spiidzina, tev saap, un tu esi gatavs atdot visu, kas tev pieder, lai saapees miteetos. Ar aarstiem ir preciizi taapat! Pat Biibelee jau ir piemeers, kur viena sieviete bija visu savu mantu aarstiem izdevusi, bet dziedinaata netika, iekams piekjeeraas pie Jeezus Kristus apmetnja malas 😀
  Reaali aarstiem ir nospljauties par pacientu saapi, ka tik vinjiem nes naudu un liek mieru.
  Par aarstu profesionaalo liimeni nerunaasim. Kaa teica viens piedzeeries absolvents otram, “kaa padomaaju – kaads no manis sanaacis inženieris, uz polikliiniku bailes iet…”
  Ārstus ilgi maaca, tas taisniiba, bet – kaadi ir medikji absolventi, neviens tik un taa nezina. Redz, Jeekabpilii vienu aarstu piekjeera, kursh ilgus gadus ar viltotu diplomu šancēja – un nekas, straadaaja taapat, kaa visi. Dobelee mazulim aknas noseedinaaja un visopaar piebeidza – nekas, aarsti jau nebija vainiigi…
  Hmm, kuras profesijas visu laiku breec – naudu, naudu? Skolotaaji un medikji 😀

 3. AAA saka:

  Starp citu, visos rajonu centros ir slimniicas, slimniicaas – analiizhu izmekleeshanas nodaljas (algas sanjem!) Tikai visas analiizs privaataarsti suuta uz Riigu, laikam ekonomiski izdeviigaak tas sanaak?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top