Uzveikt vēzi ar kafiju, vai tas ir iespējams, zinātnes atzinumi
Vēzi ar kafiju?
Jā ir iespējams. Ne tikai vēzi, bet arī šo to noregulēt pareizā kārtībā tavā ķermenī. Tomēr, visu pēc kārtas. Citādi raksta virsraksts var vienu otru mulsināt.
Kā tā, vēzi ar kafiju!
Ievadam par mani. Jā, lietoju un man kafija garšo! Starp citu, tāpēc jau arī tapa šāds raksts par kafiju. Viena kolēģe sāka lasīt īso pamācību kursu par kafijas lietošanas kaitīgumu. Pie tam sāka aktīvi aģitēt pārējos kolēģus.
Nedzeriet, nemalkojiet- viņa ir kaitīga!
Lai būtu objektīva ņēmu ļoti gudru cilvēku izdarītos secinājumus, kas ir pamatoti uz klīniskiem pētījumiem.
Vēzi ar kafiju vai tas ir iespējams!
Hārvardas universitātes profesors, Maikls Sitkovskis ir nonācis tuvu, tā sauktā “Helstroma” paradoksa atrisināšanai. Tas, draugi, ir viens no galvenajiem noslēpumiem, kas slēpjas ceļā uzvarai pār vēzi.
Viņaprāt, regulāra kafijas vai tējas lietošana visas dienas garumā dod zināmu profilaktisku pretvēža efektu. Ir zināms, ka cilvēka organismā līdzās pastāv vēža šūnas un tā sauktie “killer” T-limfocīti.
Līdz noteiktam brīdim “killer” šūnas tiek galā ar slimību. Tomēr tas notiek tikai līdz brīdim, kad ļaundabīgās šūnas sasniedz noteiktu kritisko masu.
Audzējs sasniedz savu kritisko masu un kļūst relatīvi liels, tad lūk arī attīstās hipoksija. Hipoksijas dēļ vēža šūnas izdala īpašu vielu - adenozīnu.
Adenozīns, bloķē specifiskos receptorus “killer” šūnās. Tādējādi vēža ārstēšanai nepieciešams samazināt vēža šūnu spēju ražot adenozīnu.
Vēzi ar kafiju, secinājumi!
Pētījumi pierādījuši, ka regulārai kafijas vai tējas lietošanai ir noteikta profilaktiska pretvēža iedarbība. Līdz šim eksperimenti ir veikti ar desmitiem tūkstošu žurku.
Pētījumu gaitā žurkām pazuda dažādi ļaundabīgi audzēji, tostarp melanoma.
Vēl vairāk par kafiju!
Singapūras zinātnieki pētīja kafijas, alkohola, melnās un zaļās tējas, bezalkoholisko dzērienu ietekmi uz mirstības risku no cirozes.
Izrādījās, ka tikai kafija šos riskus pazemināja!
Par aknu cirozi un alkoholu , pavisam īsi. Izdzerot vismaz 20 gramus etanola (spirts) katru dienu, palielinās nāves iespējamība no aknu cirozes vairākkārtīgi.
Pētnieki izmantoja datus no perspektīvā pētījuma, kurā piedalījās vairāk nekā 63 000 cilvēku vecumā no 45 līdz 74 gadiem.
Visi brīvprātīgie sniedza informāciju par savu uzturu, dzīvesveidu un slimības vēsturi, un viņi tika novēroti apmēram 15 gadus.
Rezultāti parādīja, ka cilvēki, kuri katru dienu dzēra divas vai vairāk tases kafijas. Nāves risks no aknu cirozes bija par 66 procentiem mazāks nekā tiem, kuri kafijas dzērienu dzēra reti.
Profilaksei un ne tikai.
Zinātnieki aicināja kafiju iekļaut ikdienas uzturā visiem tiem, kuri sapņo par slaidu augumu un cīnās ar lieko svaru. Džordžijas Universitātē veiktā pētījuma autori konstatēja, ka dienā izdzerot tikai vienu tasi kafijas var efektīvi kontrolēt svaru.
Īpaši pēc diētas, kad parasti tiek atgūti zaudētie kilogrami.
Pierādīts, ka palielinot kofeīna devu var cīnieties ar lieko svaru un iespējams novērst aptaukošanās attīstību. Eksperti, izņēma hlorogēnskābi no kafijas.
Pēc tam to ieviesa laboratorijas peļu uzturā. Peles iepriekš bija pieradušas pie diētas ar augstu tauku saturu. Kā jau noprotat, laboratorijas pelēm bija problēmas ar lieko svaru.
Pēc 15 nedēļu ilgas eksperimenta zinātnieki atklāja, ka grauzēju svars ir manāmi samazinājies. Vienlaikus samazinājās arī viņu nepieciešamība pēc ierastā treknā ēdiena daudzuma.
Peles sāka biežāk atteikties no ēdiena, ko eksperti uztvēra kā izsalkuma samazināšanos. Dzert kafiju ir vēlams no daudziem aspektiem!
Tomēr, ka ar visu šajā grēcīgajā pasaulē, ne ko nevajag pārforsēt. Normāls kafijas patēriņš ir trīs līdz četras tasītes dienā.
Labu Dienu!