Uztura raugs, vai tas ir labs priekš jūsu veselības

Uztura raugs.

Tā ir deaktivizēta rauga versija, ko izmantojat maizes vai alus pagatavošanai. Šiem raugiem ir pikanta garša. Ja kas, tie var palīdzēt pazemināt holesterīna līmeni, uzlabot imunitāti un daudz ko citu.

Uztura raugs ir veselīgs produkts.

Šis pulverveidīgais raugs ieguva savu nosaukumu no angļu valodas “nutritional yeast”, pateicoties tajā esošajām uzturvielām, tostarp olbaltumvielām un plašam vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu klāstam.

Pētījumi liecina, ka uztura raugam ir virkne potenciālu ieguvumu veselībai, sākot no holesterīna līmeņa pazemināšanas līdz aizsardzībai pret šūnu bojājumiem.

Šajā rakstā ir izskaidrots, kas ir uztura raugs, izpētītas tā priekšrocības un ieteikti radoši tā izmantošanas veidi.

Kas ir uztura raugs?

Uztura raugs ir rauga veids, kas pazīstams kā “Saccharomyces cerevisiae” , kas ir tāda paša veida raugs, ko izmanto maizes un alus pagatavošanai.

Tomēr uztura raugs ir deaktivizēta versija, kas nozīmē, ka mēģinot to izmantot maizes vai alus pagatavošanai, tas nedarbosies labi un iespējams būs pārāk rūgts.

Uztura raugs, salīdzinājums ar citiem rauga veidiem.

Trīs galvenie rauga veidi, kas iegūti no “S. cerevisiae”, ir šādi:

Maizes raugs.
Maizes raugu izmanto maizes raudzēšanai. Raugs gatavošanas laikā iet bojā, bet piešķir rauga garšu un aromātu.

Alus raugs.
Alus raugs tiek izmantots alus pagatavošanai. Atmirušās rauga šūnas, kas palikušas pāri brūvēšanas procesā, var lietot kā uztura bagātinātāju, taču tām ir ļoti rūgta garša.

Uztura raugs.
Šis variants ir īpaši audzēts lietošanai kā pārtikas produkts. Ražošanas procesā rauga šūnas mirst, padarot raugu neaktīvu. Tos izmanto kulinārijā vai kā garšvielu, piešķirot pikantu garšu.

Uztura raugs, veidi.

Uztura rauga ražošanai “S. cerevisiae” šūnas vairākas dienas audzē ar cukuru bagātā barotnē, piemēram, melase. Pēc tam raugu termiski apstrādā, novāc, mazgā, žāvē, samaļ un iepako pārdošanai.

Ir divu veidu uztura raugs, nestiprināts un stiprināts:

Nenostiprināts.
Šis veids nesatur nekādus papildu vitamīnus vai minerālvielas. Tas satur tikai tos vitamīnus un minerālvielas, ko dabiski ražo rauga šūnas to augšanas laikā.

Bagātināts.
Šis veids satur sintētiskos vitamīnus, kas pievienoti ražošanas procesā, lai palielinātu uzturvielu saturu. Visi papildu vitamīni ir iekļauti sastāvdaļu sarakstā.

Bagātināts uztura raugs ir visizplatītākais veids un sniedz vislielākās priekšrocības.

Uztura raugu pārdod kā smalkas pārslas, granulas vai pulveri. Jūs varat tos atrast garšvielu sadaļā pārtikas preču veikalos. Tie ir gaiši dzeltenā krāsā, un tie var būt iepakoti maisiņā vai plastmasas traukā.

Uztura raugs

Šī sastāvdaļa ir piemērota gandrīz jebkurai diētai vai ēšanas stilam. Uztura raugs satur zemu nātrija un kaloriju daudzumu, nesatur taukus, cukuru, lipekli un ir piemērots vegāniem.

Kopsavilkums.

Uztura raugs ir vegānisks pārtikas produkts ar garšīgu “umami” garšu. Tie ir gan bagātināti, gan nav bagātināti.

Uztura rauga priekšrocības un uzturvērtības

Uztura raugs ir lielisks augu olbaltumvielu, B vitamīnu un mikroelementu avots. Stiprinātais uztura raugs satur vairāk B vitamīnu nekā nestiprināts raugs, jo ražošanas procesā tiek pievienoti papildu vitamīni.

Tikai 2 tējkarotes (5 grami) stiprinātā uztura rauga satur:

Kalorijas: 20
Olbaltumvielas: 3 grami
Tauki: 0 grami
Ogļhidrāti: 2 grami
Cukurs: 0 grami
Šķiedra: 4% no dienas normas (DN)
Riboflavīns (B2 vitamīns): 246% (DN)
Niacīns (B3 vitamīns): 109% (DN)
B6 vitamīns: 212% (DN)
Folijskābe (B9 vitamīns): 59% (DN)
B12 vitamīns: 313% (DN)
Dzelzs: 2% (DN)
Kālijs: 2% (DN)

Nozīmīgas uzturvielas.

Galvenās uztura rauga priekšrocības ir:

Olbaltumvielas.
Uztura raugs satur visas deviņas neaizvietojamās aminoskābes, kas jums jāsaņem ar pārtiku. Tas ir arī augstas kvalitātes augu olbaltumvielu avots.

B vitamīni.
Uztura raugs ir īpaši bagāts ar B vitamīniem, tostarp tiamīnu (B1), riboflavīnu (B2), niacīnu (B3), kā arī B6 un B12.

Mikroelementi.

Tie ietver cinku, selēnu, mangānu un molibdēnu, kas ir iesaistīti gēnu regulēšanā, vielmaiņā, augšanā un imunitātē.
Precīzās uzturvērtības atšķiras atkarībā no zīmola, tāpēc vienmēr izlasiet etiķetes, lai atrastu savām vajadzībām atbilstošo šķirni.

Iegādājieties stiprinātas versijas, lai iegūtu vislielāko labumu veselībai, it īpaši, ja izmantojat raugu, lai pievienotu diētai papildu vitamīnus un minerālvielas.

Ja uztura raugu izmantojat tikai garšas iegūšanai, jums nevajadzētu rūpēties par to, vai tas ir stiprināts vai nē.
Stiprināts uztura raugs ir vegāniem draudzīgs olbaltumvielu, B vitamīnu un mikroelementu avots, kas atbalsta jūsu veselību.

Uztura raugs satur vitamīnu B12

Viens no lielākajiem uztura izaicinājumiem cilvēkiem, kuri ievēro vegānu diētu, kas izslēdz visus dzīvnieku izcelsmes produktus, ir pietiekami daudz vitamīna B12.

Šis vitamīns ir būtisks veselīgu asins un nervu šūnu uzturēšanai. Tas arī palīdz ražot DNS un novērš megaloblastisko anēmiju, asins stāvokli, kas liek jums justies vājam un nogurušam.

Visuzticamākais konsekventais B12 vitamīna avots vegānu uzturā ir uztura bagātinātāji. Tomēr var palīdzēt arī ar šo vitamīnu bagātinātu pārtikas produktu ēšana, piemēram, uztura raugs.

Jāatzīmē, ka tikai 2 tējkarotes uztura rauga satur 313% no B12 vitamīna dienas devas.

Uztura raugs ir ļoti bagāts B12 vitamīna avots, kas ir svarīga uzturviela, ko jums vajadzētu mēģināt uzņemt pietiekami daudz, it īpaši, ja ievērojat vegānu diētu.

Uztura raugs satur spēcīgus antioksidantus.

Antioksidanti ir savienojumi, kas, lietojot uzturā, cīnās ar nestabilām molekulām, ko sauc par brīvajiem radikāļiem, kas var palielināt slimību risku. Pētījumi liecina, ka uztura raugs satur spēcīgus antioksidantus, glutationu un selenometionīnu.

Šie savienojumi var palīdzēt aizsargāt jūsu šūnas no brīvo radikāļu un smago metālu izraisītiem bojājumiem un palīdzēt organismam atbrīvoties no apkārtējās vides toksīniem.

Ar antioksidantiem bagātu pārtikas produktu, piemēram, uztura rauga, lietošana var arī samazināt hronisku slimību risku, tostarp: sirds slimības, vēzi, mākulas deģenerāciju.

Kas ir mākulas deģenerācija?

Acij skatoties taisni, mākula ir tīklenes centrālais punkts, kurā saliecas caur radzeni un lēcu nākošie gaismas stari. Līdzīgi kā lēcai fotoaparātā, attēls uz tīklenes nonāk caur kameras atvērumam līdzīgo lēcu. Ja mākulā notikušas izmaiņas, zūd attēla centrālā daļa, it kā tā priekšā būtu neskaidrs, saplūdis plankums.

Uzlabo imūno veselību!

Uztura raugs satur divus galvenos ogļhidrātus: alfa-mannānu un beta-glikānu. Pētījumi liecina, ka šiem ogļhidrātiem piemīt antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības, kas var aizsargāt jūsu organismu no infekcijām.

Jo īpaši beta-glikāns var aktivizēt imūnās šūnas un ietekmēt zarnu mikrobiomu, lai atbalstītu imunitāti un vispārējo veselību.

Tas arī būtu galvenais kam jāpievērš uzmanība lietojot raugu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top