Uzrodas jaunas auto apzadzēju bandas

 

Piltenes ielā novietotajai automašīnai izsists labās puses aizmugurējo durvju stikls un norauti aizdedzes vadi, kas rāda, ka ļaundari mašīnu mēģinājuši nozagt.

Tas gan nezināmu iemeslu dēļ nebija izdevies, taču “VW Golf” saimniekam, kurš vēl nav saņēmis kompensāciju par iepriekšējā reizē sabojāto auto, nodarīti nopietni zaudējumi 150 latu apmērā. Jau rakstījām, Kāds iereibis jauns vīrietis toreiz bija izsitis mašīnai vadītāja durvju logu un mēģinājis auto aizbraukt.

Kad tas nebija izdevies, ļaundaris bija aizmidzis šofera sēdeklī. Toreiz mašīnas saimnieks zagli pieķēra nozieguma vietā.
Jau trešā banda Septembrī Liepājā šajā jomā bija teju vai sērga, pirms policijai izdevās aizturēt vairākus jauniešus (daļa bija pat 10 un 11 gadu veci), kas nodarbojās ar transportlīdzekļu bojāšanu.
Ik nedēļas nogali kādam spēkratu bija izsisti logi, kādam citam pārdurtas riepas utt.

Taču, kā izskatās, bez policijas aizturētajiem mūsu pilsētā darbojas vēl citi ļaundari.J.Knīse skaidroja, ka automašīnu bojātāji un zagļi Jaunliepājā izvēlējušies spēkratus, kuri nav aprīkoti ar signalizāciju vai citām pretaizbraukšanas ierīcēm.

Pagaidām reģistrēti četri iesniegumi par nozagtām automašīnām, kuras visas ir atrastas.
Ir arī virkne iesniegumu par sabojātiem spēkratiem. Pašlaik ir izdevies aizturēt piecus 16 līdz 18 gadu vecus jauniešus (tā kopš septembra sākuma ir jau trešā aizturētā autozagļu grupa), kuri tiek turēti aizdomās par liepājnieku automašīnu bojāšanu un aizbraukšanu.

Ierosināti vairāki kriminālprocesi. Policijai ir pamats uzskatīt, ka nav aizturētas visas personas, kas saistītas ar šādas izklaides piekopšanu Liepājā.
Aicina sadarboties
Visticamāk, tie ir jaunieši, kuri grib pavizināties.
Par to liecina tas, ka parasti bojātas un aizbraukt mēģinātas vecas automašīnas, kam nav signalizācijas un kas novietotas tumšās vietās.
Arī Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks iepriekš atzina, ka mūspusē jaunu un vērtīgu auto zādzības pēdējos gados nav reģistrētas – tikai vecu auto, visbiežāk “VW”, “Opel” un “VAZ” aizbraukšanas gadījumi.

Spēkrati drīz vien arī tiek atrasti – pamesti pēc pavizināšanās.Policija aicina spēkratu īpašniekus iespēju robežās nodrošināt savas automašīnas pret garnadžiem, kā arī sadarboties ar policiju, ja automašīnu tuvumā rosās aizdomīgas personas.

Uzziņai

Kopš septembra sākuma
Sabojāti transportlīdzekļi
(apzagti, bojāti)                                22
Uzsākti kriminālprocesi                    13
Nozagti transportlīdzekļi                   15
no tiem atrasti                                  13
Uzsākti kriminālprocesi                    13


Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top