Uzlabosim redzi, pareizāk būtu teikt, atjaunosim mazliet zudušo

Uzlabosim redzi, kā to izdarīt?

Nav noslēpums, ka ar gadiem mūsu redzēšanas spēja zūd. Brilles, kontaktlēcas nav retums. Mūsdienās, patiešām laba redze ir retums.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Tas nav pārsteidzoši, jo mēs tik daudz laika pavadām pie datoru, televizoru un viedtālruņu ekrāniem.

Uzlabosim redzi, tas ir svarīgi.

Mūsdienu dzīves stils atstāj spēcīgu ietekmi uz mūsu acīm.  Redzes problēmu pamatā parasti ir fizisks sasprindzinājums vai emocionāla spriedze, kas liek spēcīgajiem muskuļiem ap aci negribot savilkties un saspiest to.

Ja sasprindzinājuma rezultātā acs muskuļi nevar elastīgi savilkties un arī atslābināties, lai nodrošinātu normālas acs ābola un lēcas formas izmaiņas, redze kļūst neskaidra.

Vienkāršāk sakot – attēls nenonāk fokusā. Sekas ir tuvredzība, tālredzība un citas redzes novirzes.

Nesaudzējot savas acis cilvēks riskē ar redzes pasliktināšanos un redzes diskomforta parādīšanos, kas pēc tam apgrūtina veikt ikdienišķus darbus.

Apmācības kurss, kā uzlabot redzi paša spēkiem.

Uzlabosim redzi ar vingrinājums “Flash”

Dienas laikā atklātā vietā izvēlieties objektu acu vingrinājumam. Izmantojam labi salasāmu objektu, piemēram uzrakstu.

Kad esat izvēlējies objektu, nostājieties tā, lai attēls ar uzrakstu būtu tik daudz izplūdis, lai tas nebūtu salasāms. Tomēr, pēc katras mirkšķināšanas, uz brīdi parādītos.

Pēc tam sāciet mirkšķināt biežāk, skatoties uz objektu un koncentrējot uzmanību uz zibsni, kas parādās pēc katras mirkšķināšanas.

Mēģiniet izlasīt uzrakstu šāda acu zibšņa brīdī. Pēc tam, kad “asās” redzes skatiens ir pazudis un attēls ir kļuvis duļķains, atkal mirkšķiniet un mēģiniet vēlreiz izlasīt uzrakstu.

Vingrinājumu var veikt stundu, vienlaikus mainot objektus- dažādībai. Pirmajā vingrinājuma dienā mirkšķināšana jāveic burtiski katru sekundi. Kad “asās” redzes skatiens ievērojami palielinās, pārejiet pie nākamajiem vingrinājumiem.

Uzlabosim redzi ar acu masāžu.

Ar katras rokas trijiem pirkstiem ļoti maigi piespiediet augšējos acu plakstiņus. Pēc 1-2 sekundēm noņemiet pirkstus no plakstiņiem. Atkārtojiet vingrinājumu 5 – 10 reizes. Šis vingrinājums uzlabo acs iekšējā šķidruma cirkulāciju.

Uzlabosim redzi neaizmirstot acu atpūtināšanu.

Aktīvi paberzē plaukstu pret plaukstu, turot tās tuvu sejai. Tad uzliec siltās plaukstas uz aizvērtām acīm tā, lai acīm nepiekļūtu gaisma.

Plaukstas jātur kausiņu formā – lai nespiestu acis. Šādi atpūtini acis vairākas minūtes, tikmēr klausoties mierīgu, skaistu mūziku vai iedomājoties skaistus dabas skatus. Šo vingrinājumu ieteicams veikt vairākas reizes dienā, īpaši, kad acis ir nogurušas.

Pēc acu atpūtināšanas un citiem acu vingrinājumiem uzmanīgs vērotājs var pamanīt, ka redze uzlabojas, bet pēc tam efekts mazinās.

Tas ir normāls redzes atjaunošanās mehānisms, kas norit viļņveidīgi, tomēr – ar katru reizi rezultāts kļūst labāks.

Galvenie pamatprincipi, kurus būtu jāzina.

1.Ļoti svarīgi katru dienu ir censties skatīties gan tuvumā, gan tālumā, lai acis saglabātu spēju pielāgotos uztvert apkārtējo pasauli dažādos attālumos.

2.Strādājot ilgstošu darbu, kur nepieciešams skatīties tuvumā, acis ik pa laikam jāatpūtina, proti, ik pēc četrdesmit piecām minūtēm darbs uz piecām minūtēm jāpārtrauc.

3.Acu mirkšķināšana palīdz mainīt fokusu, kā arī mitrina aci. Mirkšķināšana palīdz acīm uz īsu brīdi atpūsties, savukārt cieša skatīšanās piepūlē acis.

4.Acu vingrinājumi domāti, lai palīdzētu acīm un to muskuļiem atjaunot koordināciju un pielāgošanās spējas.

5.Ja ikdienā strādā ar datoru vai ilgstoši lasi, ik pēc pusstundas atpūtini acis kaut uz pusminūti – pamirkšķini, pasmaidi, paskaties laukā pa logu, dziļi ieelpo, izstaipies.

Atceries, ka normāla redze iespējama tikai tad, ja acis, prāts un ķermenis ir atslābināti. Tāpēc skaties uz visu pasauli ar viegli atslābinātu skatienu. Bez piepūles, bez cenšanās «par katru cenu» visu saskatīt.

Padariet acu vingrinājumus par ikdienas dzīves sastāvdaļu.

Sāciet ar vienkāršākiem un interesantākiem redzes vingrinājumiem, kuri nav pārāk grūti un sarežģīti.

Veltiet nopietnu uzmanību redzes izvērtēšanai. Kādos brīžos Jums ir grūtāk saskatīt priekšmetus? Kad tas izdodas vieglāk?

Uzlabosim redzi 

Uzlabosim redzi, ūdens.

Divas reizes dienā, no rīta un vakarā, skalojiet acis. No rīta – no sākuma noskalojiet ar siltu ūdeni, pēc tam ar aukstu. Pirms gulēt iešanas viss notiek apgrieztā secībā: noskalojiet ar aukstu, pēc tam ar siltu ūdeni.

Kas der profilaksei, bez medikamentiem.

Mellenes ir bagātas ne tikai ar antioksidantiem, bet arī satur daudz luteīna un zeaksantīna, kas ir noderīgi acīm un asinsvadiem.

Ogas var ēst gan svaigas, gan saldētas, pēdējās saglabājas līdz pat 80 % no noderīgo īpašību. Sakarā ar zemo kaloriju saturu, viena bļodiņa ogu dienā neietekmēs jūsu formu, bet palīdzēs saglabāt redzi.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *