Uldis Sesks par iztērēto naudu klusē.

 

 

 

Liepājniekiem savi varoņi ir jāzin, jo vietējais portāls šo lietu neizgaismo ar pietiekošu Liepājas patriota degsmi. Neizgaismo ir pārak maigi teikts…gribētos skaļi kliegt par Liepājas koncertzāles afēru, ko iespējams īsteno Liepājas dome.

Vismaz man šāda satura atklāsme nav trāpījusies Liepājas masu saziņas līdzekļos…. Tatad pie lietas, raksts ir saīsināts un pilnībā skatāms portālā tvnet.

Iesākumam, kas tad ir taisījis projektu Liepājas koncertzālei…

Liepājas pilsētas koncertzāles projektu izstrādā austriešu arhitektu firma Giencke & Company, un tas domē iesniegts pagājušā gada beigās ar papildinājumiem šā gada 31. janvārī.

Tiek ziņots, ka pat Austrijas arhitekta Folkera Gīnkes Latvijas partneris Juris Poga atzinis – „projekta gatavība ir zaļa”, savukārt projektu uzraugošā SIA Būvkonsultants atzinusi, ka „tehniskais projekts ir jālabo, jāpapildina jautājumos par vides pieejamības, ugunsdrošības, ēkas energoefektivitātes, ekspluatācijas risinājumiem un par atbilstību Latvijas būvnormatīviem un ekonomiskajām un vides prasībām”.

Šie diplomātiskie atzinumi patiesībā nozīmē to, ka iespaidīgu avansu Ulda Seska vadītā Liepājas dome avansā samaksājusi par faktisku makulatūru

Pavisam koncertzāles „priekšdarbiem” ir jau iztērēti gandrīz seši miljoni latu.

Padomājiet…tāda nauda un vēl pat mietiņš nav iedzīts koncertzāles būvlaukumā !

Projekta uzraudzības padomes, kas faktiski tika nodibināta tad, kad arhitekts jau bija saņēmis visu „pieticīgo avansu”, locekļi netika informēti par tehniskā projekta brāķi un citām hroniskām ķibelēm,” situāciju portālam raksturo domes opozīcijas deputāts Ivars Kesenfelds.

Pēc manām domām, ja nebūtu Kesenfelda aktivitātes šajā jautājumā… vispār viss tiktu noklusēts pārpirkts un uzpirkts…

…i’ ne gailis pakaļ Seskim nedziedātu !

Arhitektoniski analfabētisks projekts

Savukārt arhitekts Gundars Vērpe atzīst, ka „projekts izrādījās diletantisks un arhitektoniski analfabētisks.Saskaņā ar Vērpes pārliecību, „iesniegtajā tehniskā projektā katrs arhitektūras daļas rasējums ir pārpilns kļūdām un rupjiem likumdošanas pārkāpumiem.

Piemēram, austriešu izstrādātajā projektā jaunbūvētās mūzikas skolas klasēs nav iespējams nokļūt cilvēkiem ar kustību traucējumiem;  ugunsgrēka gadījumā evakuācijas kāpnes ved uz pagrabu – uz strupceļu; nav iespējams nokļūt uz ēkas jumta un projektā nav pat izstrādāta lielākā daļa kāpņu; mūzikas skolas flīģeļu klasēs nav iespējams ievietot mūzikas instrumentu, u.c. paviršības.

Sesks par iztērēto naudu klusē…

Tikmēr Sesks par iztērēto naudu un iegūto rezultātu pagaidām klusē. Turklāt oficiāli ar projekta ekspertīzes atzinumu nav bijis iespējams iepazīties pat domes opozīcijas deputātiem, – kā norāda Kesenfelds, viņam pēc būtības paziņots, ka „ekspertīzes rezultātus man nedos tik ilgi, līdz tie tomēr kaut kā nebūs kļuvuši pozitīvi”.

Seska vadītā pašvaldība pašlaik gaida projekta labojumus un pilnveidojumus, kuri solīti līdz 16. maijam, taču vēl joprojām nav saņemti.

Man tomēr nav saprotama kontrelējošo organizāciju vienaldzība šajā jautājumā.

Vai tiešām arī Liepājā valda temīdas aisieto acu un ausu sindroms?

Seska Uldis

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Uldis Sesks par iztērēto naudu klusē.

  • .
    .

    Nu neticu es šā kunga centieniem strādāt liepājas labā. Strādāts tiek savai kabatai un savam biznesam.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *