Uguns šovs Skotijā, interesanta un aizraujoša tradīcija

Interesanta tradīcija Skotijā!

Vislielākais uguns šovs vai, pareizāk teikt, pagātnes tradīciju saglabāšana notiek Skotijā. Tomēr lai saprastu, kur skoti svin savus svētkus, maza atkāpe. Skotijā vēsturiski ir notikusi liela pretestība svešzemju varai.

Tas ir izveidojis skotus par sīkstu un lepnu tautu. Skoti ļoti lepojas ar savas tautas tradīcijām un pat mūsdienās oficiālajā apģērbā nēsā kiltus.

Kilts, tradicionāli skotu svārki.

Skotijas krāšņumu veido ne tikai zaļojošās ielejas un mirdzošie ezeri, bet arī tās pilis, viduslaiku vecpilsētas un muižas. Skotija ir viena no četrām Apvienotās Karalistes daļām, kurai ir sauszemes robeža ar Angliju.

Tai pieder apmēram 790 salas un to apskalo Ziemeļjūra (austrumos), Atlantijas okeāns (ziemeļos, rietumos), Ziemeļu šaurums un Īrijas jūra (dienvidaustumos). Platība 8,772 km² un galvaspilsēta ir Edinburga.

Tagad atgriežamies pie Skotu uguns svētkiem Aphelio (Up-Helly-Aa).

Tie pēc tradīcijas notiek Lervikas pilsētā.  Pilsētas iedzīvotāji uztaisa 30 pēdu garu kuģa modeli, kas ir pilnīga kopija vikingu kuģim un neaizmirstot savdabīgā kuģa galveno elementu – drakonu priekšgalā.

Es gan teiktu, ka vairāk kuģa priekšgala skulpturālais veidojums atgādina briesmīgu jūras čūskas galvu.

Saprotams, ka iedzīvotāji pārģērbjas vikingos, kas padara visas svētku darbības saistošas un reālistiskas. Tiek iededzinātas lāpas ar kurām procesija piepilda pilsētas galvenās ielas. Tiek pūsti tradicionālie kara ragi un caur visu pilsētu tiek vilkt vikingu kuģis.

Vairāki tūkstoši krāšņi apģērbtu dalībnieku seko vikingu karadraudzei. Procesija ar dziedāšanu un līksmību pārvietojas līdz vietai, kur notiks uguns šova kulminācija.

Pēc senām mirušo karavīru apbedīšanas paražām sadedzina vikingu kuģa pilnizmēra modeli. Pie tam pēc tradīcijas uz degošo kuģi tiek mestas lāpas vai degoši kūļi.

Tas simbolizē atmiņas rituāla kulmināciju.

 

Skotijā

Mazliet video.

Nu jauki, toties Liepājnieki uztaisa savu šovu, sadedzina tramvaju. Gan pasen, bet it kā bija no tiesas!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top