Ūdenskritumi, daži no tiem par kuriem, domāju, neko nezini

Ūdenskritumi.

Skats uz ūdeni, kas ar troksni krīt no augstām klintīm, ir apburošs un majestātisks skats.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Tāpēc, ūdenskritumi apbur cilvēkus ar savu skaistumu.  Ar pārliecību varu teikt, ka tie ir vieni no tūristu visvairāk apmeklētajām vietām.

Ūdenskritumi, viņu augstums un spēks vienmēr,  kā magnēts piesaista cilvēkus.

Tomēr, ir tādi ūdenskritumi, kas no daudziem ūdenskritumiem  izceļas nevis ar iespaidīgo augstumu un milzīgo platību, bet ar unikālo izskatu.

Ūdenskritumi, kas pārsteidz iztēli tikai ar savu izskatu.

Zemūdens ūdenskritums, Maurīcija

Pie Lemornas Brabanta pussalas krastiem atrodas neparasts zemūdens ūdenskritums. Kādā nesaprotamā veidā ūdens no smilšu krastiem metas taisni okeāna bezdibenī.

Ūdenskritumi

Vaipugijas ūdenskritums, Havaju salas

Pretēji gravitācijas likumiem Vaipugia ūdenskritums vai, kā to sauc arī par “otrādi”, neplūst virzienā, kurā tam vajadzētu plūst.

Ūdenskritumi

Šo dabas parādību patiesībā izraisa spēcīgs vējš, kas paceļ ūdens kolonnas uz augšu. Šis apgrieztais ūdenskritums atrodas Havaju salās, bet līdzīgi ir atrodami Īrijā, Islandē un Apvienotajā Karalistē.

Ugunskritums, Kalifornija

Katru gadu februārī notiek ievērojamas metamorfozes, ūdenim plūstot lejup no augstuma. Saules stari, izgaismojot ūdens straumi noteiktā leņķī, rada dīvainu ilūziju.

Ūdenskritumi

Šķiet, ka karsta lava plūst no 650 metru augstas klints. Ūdenskritumam ir nosaukums “Zirga aste”, ko tas saņēma ūdens strautu neparastās formas dēļ.

Latvijā.

Par neparastu sauktu Daudas ūdenskritumu.

Daudas ūdenskritums pieskaitāms pie Latvijas lielākajiem ūdenskritumiem, kā arī viegli sasniedzams un tūristu iecienīts. Ūdenskritums, kas stiepjas 2,6 metru augstumā, atrodas netālu no Siguldas un uz to ir izvietota norāde.

Ūdenskritumi

Ūdenskritums ir ne tikai viens no augstākajiem, bet arī ainavisks. Pie tā atrodamas neparastas “lodes”, jo ūdenskritums veidojies virs lodīšu smilšakmens kārtas.

Par Ventas Rumbu zina visi, tāpēc par to šoreiz nē. Pieminēšu vēl vienu nezināmu vietu.

Septiņavotu ūdenskritums.

Tautā bieži tiek saukts par Kazu gravu, un tas atrodas Priekuļu novadā. Tas ir iespaidīgs daudzpakāpju ūdenskritums, kas veidojies, ūdenim plūstot pār šūnakmeni.

Šo vietu redzot pirmo reizi, daudzi savas sajūtas raksturo kā sirreālas, jo daudziem šķiet, ka šī ainava nav raksturīga Latvijai. Tā ir vieta, ko vērts apmeklēt jebkurā gada laikā.

Ūdenskritumi

Kazu grava atrodas 130 metrus no Rīgas-Valkas dzelzceļa caurtekas.  Var piebraukt no P20 ceļa (Cēsis-Valmiera) vai no Inkuļu mājām, pa labi iemītu taku, no Priekuļu puses.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *