Ūdens pudelēs, pilns ar bīstamām nano plastmasu daļiņām

Ūdens pudelēs.

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku izvēlas dzert ūdeni no pudelēm, nevis krāna ūdeni, kas pieejams jūsu mājoklī. Jautāsi, kādas pudeles? Runa iet par tām pudelēm, ko jūs nopērkat veikalā.

Tika uzskatīts, ka tas ir drošāks un veselīgāks veids, kā veldzēt slāpes. Tomēr jaunākajā pētījumā zinātnieki atklāja, ka vidējā statistiskā ūdens pudelē ir vairāk nekā 200 tūkstoši bīstamu nano plastmasu daļiņu.

Mikro plastmasa ir plastmasas fragmenti, kuru platums ir mazāks par pieciem milimetriem, savukārt nano plastmasas daļiņu diametrs ir tikai viens mikrometrs. Pētījumi liecina, ka tie var iekļūt cilvēka ķermenī caur muti, degunu un citām atklātām ķermeņa daļām.

Nesen zinātnieki to pat ir atraduši cilvēka sirdī.

Ūdens pudelēs, plastmasa.

Neskatoties uz plašo plastmasas izmantošanu, mikrodaļiņu noteikšana organismā bija ārkārtīgi sarežģīta: tradicionālās metodes varēja noteikt tikai daļiņas, kuru izmērs nepārsniedz vienu mikrometru.

Nesen zinātnieki no Kolumbijas universitātes (ASV) izmantoja stimulētu Ramana mikroskopiju, spēcīgu optiskās attēlveidošanas metodi, lai ātri analizētu nano plastmasu ar nepieredzētu jutīgumu un specifiskumu.

Ūdens pudelēs

Rezultāti tika publicēti žurnālā Proceedings of the National Academy of Sciences .

Zinātniskā darba autori pārbaudīja trīs populārus ūdens pudelēs zīmolus. Pēc tam viņi pētīja pudelēs esošās plastmasas daļiņas, kuru izmērs ir tikai līdz 100 nanometriem.

Ūdens pudelēs, kaitīgums.

Izrādījās, ka vidējā ūdens pudelē ir aptuveni 240 tūkstoši plastmasas daļiņu litrā, salīdzinot ar 5,5 daļiņām litrā krāna ūdenī.

Tas ir 100 reižu vairāk, nekā iepriekš pieņēmuši eksperti. Maksimālā vērtība bija 370 tūkstoši daļiņu uz litru ūdens. Apmēram 90% no atklātajām daļiņām ir nano plastmasa.

Lielākā daļa atrasto bija polietilēntereftalāta (PET) nanodaļiņas. To izmanto pudeļu, sodas un sporta dzērienu, kā arī kečupa un majonēzes ražošanā. Visticamāk, PET tiek izlaists ūdenī, kad tas tiek saspiests vai pakļauts karstumam, izraisot gabalu nolobīšanos.

Zinātnieki arī atrada daudzas poliamīda daļiņas, kas ir neilona veids. Pēc pētījuma autoru domām, tas nokļūst ūdenī plastmasas filtru dēļ, ko izmanto ūdens attīrīšanai pirms iepildīšanas pudelēs.

Turklāt sarakstā ir polistirols, polivinilhlorīds (PVC) un polimetilmetakrilāts (plexiglass). Ja kas, tad zinātnieki pirmo reizi aprakstīja slimību, ko izraisīja plastmasas uzkrāšanās organismā – plastiozi.

Ar šo patoloģiju rodas iekšējo orgānu rētas un rodas gremošanas problēmas. Turklāt pētnieki ir saistījuši autisma spektra traucējumus un ADHD ar plastmasas komponentu.

ATKĀPE NO TEMATA.

Nobeigumā, kaut kas šokējošs, ko nesen noskaidroja zinātne.

Tas mani šokēja! Nesen zinātnieki secināja, ka smadzeņu šūnas paliek aktīvas arī pēc tam, kad cilvēks ir pasludināts par mirušu.

Tas nozīmē, ka pēc elpošanas apstāšanās cilvēks var dzirdēt, kas notiek apkārt, un saprast, ka viņš ir miris. Šis biedējošais zinātniskais atklājums var izskaidrot, kāpēc cilvēki, kuri ir piedzīvojuši klīnisku nāvi, dažkārt stāsta, ko runā ārsti, kad konstatē nāves iestāšanos.

Tātad, smadzenes strādā arī pēc nāves, kas var būt biedējošāks apstāklī, ka vari saprast ka esi miris un tu to sāc apjēgt.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Ūdens pudelēs, pilns ar bīstamām nano plastmasu daļiņām”

  1. Zintuks saka:

    Par ūdeni nezinu, bet alus plastmasa pudelēs ir bīstams, jo pohas ir daudz lielākas no rīta, nekā no stikla pudelē, VOT!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top