Tur izskatās kā ellē (foto)

fire 07

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Ugunsgrēki, kuros jau nodegušas desmitiem ēku, plosās vairāku tūkstošu hektāru platībā un likuši Kalifornijas gubernatoram Arnoldam Švarcenegeram divos štata apgabalos – Losandželosā un Venturā – izsludināt ārkārtas stāvokli.

Abi ugunsgrēku perēkļi atrodas Sanfernando ielejā – tās ziemeļaustrumu un rietumu daļās. Spēcīgais vējš, kas vakar vietām sasniedza 90 km/h, veicina to strauju izplatīšanos.
Vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju uz ziemeļiem no Losandželosas cīnījās ar ugunsgrēku, kas pārņēmis lielas krūmāju platības stipro vēja brāzmu dēļ.
No savām mājām evakuēti vismaz 1200 cilvēku, slēgti vairāki ceļi un skolas. «Mēs esam atkarīgi no vēja žēlastības. Māte Daba pēdējās 15 stundās nav bijusi jauka pret mums,» izteicies Losandželosas mērs Antonio Viljaraigosa. «Kad tu pastaigā pa nopostītajiem rajoniem, tur izskatās kā ellē,» svētdien izteicās Kalifornijas gubernators Arnolds Švarcenegers.

Silmaras apkaimē kalnus ieskauj liesmas un pelēki brūnu dūmu mākoņi. Gaisā redzami kvēpi un jūtama degoša koka smaka. «Tu neko neredzi,» sacīja 77 gadus vecā Džekija Bērnsa, kas kopā ar vīru sestdienas naktī bijusi spiesta atstāt savu mobilo mājokli, kad to sasniedzis ugunsgrēks. «Tas bija tā, it kā tu skatītos melnā caurumā. Man tas atgādināja pasaules galu.»

Vairākās vietās slēgti autoceļi, lai nodrošinātu palīdzības dienestu transporta brīvu pārvietošanos. Iedzīvotāji, atstājot automašīnas vairāku kilometru attālumā, centušies no apdraudētajām mājām iznest kādu iedzīvi. Ne visiem izdevies paspēt kaut ko izglābt. “Man nav nekā, tikai drēbes, kas mugurā,” sarunā ar Reuters sacījusi 69 gadus vecā Rita Jeitsa, kas evakuēta no pārvietojamās mājas īsu brīdi pirms tam, kad to skārušas liesmas.
Pirmo nakti pēc izglābšanas viņa pavadījusi patversmē, kas ierīkota netālās skolas sporta zālē.

fire 01

fire 02

fire 03

fire 04

fire 05

fire 06

fire 071

fire 08

fire 09

fire 10

fire 11

fire 12

fire 13

6

14

18

17

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *