Tulpju un narcišu ziedu izstāde, ko kuplinās bērnu zīmējumi.

 

 

No 1. līdz 4. maijam Liepājas Latviešu biedrības namā notiks tulpju un narcišu ziedu izstāde.

Tā notiks  sadarbībā ar Liepājas Ezerkrasta sākumskolu un tur varēs aplūkot eko skolas skolēnu zīmējumus.

Zīmējumos būs apskatāmi pavasara ziedi visdažādākajās krāsu gammās un siltās emocijās izteikti novēlējumi mūsu zemei.

Šī kopizstāde būs ne vien pavasarīgs iepriecinājums ikvienam apmeklētājam, bet arī īpašs sveiciens Latvijai neatkarības atjaunošanas svētkos.

Pateicoties atsaucīgajam un radošajam Ezerkrasta sākumskolas skolotāju kolektīvam un direktorei Dacei Bunkai, ir izdevies īstenot ideju par Tulpju un narcišu ziedu uzziedēšanu bērnu zīmējumos.

Ezerkrasta sākumskola ir ieguvusi nosaukumu eko skola, skolēni piedalās zaļajās praksēs un veido sev apkārtējo vidi veselīgāku un sakoptāku.

Ik gadu sākoties mācību gadam, tiek pacelts zaļais karogs un bērni par apkārt esošajiem augiem uzzina gan mācību grāmatās, gan audzē zaļumus paši.

Šogad bērnu acīm redzētie dabas brīnumi tiks iemūžināti zīmējumos un izstādīti  Liepājas Latviešu biedrības namā. Tulpju un narcišu ziedu izstādes veidošanā aicināts piedalīties ikviens, kurš savā dārzā ir izaudzējis tulpju vai narcišu ziedus.

Ziedu mīļotāji aicināti dalīties ziedu priekā, nesot uz Liepājas Latviešu biedrības namu visdažādāko šķirņu, krāsu un smaržu ziedus, tiem klāt pievienojot audzētāja mīļāko dzejoli vai dzejas rindas, kuras iedvesmojušas ziedu audzēšanai.

Skaistos pavasara ziedus, no katras šķirnes pa trim, izstādei var nest 30. aprīlī no plkst. 9:00 līdz plkst. 18:00. No 1.-3. maijam izstādē būs sastopama ziedu selekcionētāja, pie kuras jebkurš varēs saņemt konsultāciju par ziedu šķirnēm, padomus sīpolpuķu audzēšanā un iegādāties liliju, gladiolu, ķirzakastes un citu ziedu sīpolus.

izstāde

Liepājas Latviešu biedrības nams jau iepriekš organizējis īrisu, liliju un gladiolu izstādes, kuras kļuvušas iecienītas un populāras ne tikai ziedu mīļotāju vidū, bet piesaista arī tūristu uzmanību.

Ar tulpju un narcišu izstādi aizsākas Liepājas Latviešu biedrības nama organizēto ziedu izstāžu cikls 2014. gadā. Līdz pat septembrim liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas kopskaitā piecas ziedu izstādes.

Tajās tiks izstādīti gan vietējo ziedu audzētāju sarūpētie augi, gan kolekcionāru un selekcionāru izaudzētie ziedi, kuri savu ceļu uz Liepāju mēros no vairākiem Latvijas reģioniem.

Pavasarī visā krāšņumā sākas tulpju un narcišu ziedēšanas laiks. Lai taptu koša un krāsaina ziedu ekspozīcija, ikviens aicināts dāvāt plaukstošos pavasara ziedus izstādei.

Katra ziedu audzētāja lolotais dzejolis vai dzeju rindas ļaus apmeklētājiem ne vien aplūkot skaistos ziedus, bet arī sajust tā audzētāja sirds siltumu un rūpes, kas ieliktas darbu veikšanā. Tā būs arī kā īpašs sveiciens Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētkos, par kura daļu var kļūt ikviens.

Kļūsti par ziedu ekspozīcijas dalībnieku! Vairo savu piederības sajūtu LATVIJAI 4.maija svētkos!

SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top