Sakām, nē “Windows Vista”, man viņa nepatīk

Windows Vista.

Pirms vairāk nekā gada ASV gigants “Microsoft” daudzās pasaules valstīs iepazīstināja ar ilgi gai­dīto operētājsistēmas “Windows” jauno versiju “Vista”.

Satikšanās ar jaunu operētājsistēmu vienmēr ir mazliet satraucoša, raksta portāls www.capital.lv. Atšķirību ir pietiekami daudz, salīdzinot ar iepriekšējām “Microsoft” operē­tājsistēmām, tāpēc neatradīsim dažus savus failus tajās direktorijās, kurās esat pieraduši tās redzēt.

Piemēram, “Microsoft” ir atteicies no jau tik ierastās piederības vietniekvārda My – izmantošanas, tātad vairs nav tādu direktoriju kā…

My Documents, My Pieturēs, My Music, My Videos,

to vietā ir vienkārši – Con-tacts, Desktop, Documents, Downloads, Favorites, Links, Music, Pieturēs, Saved Games, Searches, Videos, arī visi lietotāju dati glabājās direktorijās Users.

Viens no lielākajiem ieguvumiem ir organizētie digitālie mediji – attēli, mūzika un video, kas ļauj datorlietotājam strādāt daudz operatīvāk.

Neskatoties uz fantastiskajām pūlēm, ku­ras “Microsoft” ieguldīja “Vista” operētājsis­tēmas savietojamības nodrošināšanā, tomēr ne visas lietas ir savietojamas, fiksējis www. capital.lv.

Virkne datoru detaļu un perifēriju izstrādātāju tā arī vēl nav paspējuši izlaist jaunajai operētājsistēmai paredzētos draive­rus. Dīvainā kārtā arī ne visas programmas, kuras strādāja “Windows XP” vidē, to turpina darīt “Vista” ietvaros.

Datorlietotāju atsauksmes internetā ir visdažādākās. Piemēram, vieni saka, ka ie­spaidīgs esot “Windows Vista” dizains.

Savu­kārt citiem joprojām traucē operētājsistēmas daudzās nepilnības un kļūdas. Bet par pašu kompānijas “Valve” publicētajā pētījumā, kas balstīts uz “Steam” tiešsaistes servisa lietotā­ju datiem, apstiprina, ka spēlētāji lēni nomaina esošo operētājsistēmu pret jauno – joprojām 82,78 procenti izmanto “Windows XP”.

Tieši tāpēc tiek pieļauta varbūtība, ka šī operētāj­sistēma datorlietotāju mājās nonāks tikai tad, kad tiks veikti vēl papildu uzlabojumi tās darbībā, lai netiktu izmantoti tik daudzi datora atmiņas resursi.

Windows Vista, interesanti.

Interesantu faktu vēsta portāls www. amigo. lv. – patiesībā lietotājiem patīkot “Windows Vista”! Kompānija “Microsoft” vairākām cilvē­ku grupām, ko veidoja “Windows XP” lietotāji, kuri necieš “Windows Vista”.

Windows Vista

Izrādīja operētāj­sistēmu ar slepeno nosaukumu “Mojave”, un vairāk nekā 90 procentu šā eksperimenta dalīb­nieku atzina, ka viņiem ļoti patīkot “Mojave”, un vēlējās uzzināt, kad to būs iespējams iegā­dāties.

Tad “Microsoft” pārstāvji pētījuma dalībniekiem atbildēja, ka tā jau ir nopērkama – eksperimentālās grupas patiesībā nelietoja neko citu kā “Windows Vista”.

Pētījums rosina uzdot jautājumu: cik no “Windows Vista” nīdē­jiem šo produktu necieš tikai tādēļ, ka pārējie par to izsakās negatavi?

Līdz ar to šis pētījums kārtējo reizi parāda bara instinkta lielo ietekmi.

Atgādināsim, ka šogad ASV informāciju tehnoloģiju kompānija “Microsoft” ir pārtrau­kusi datoru operētājsistēmas “Windows XP” piegādes lielākajiem personālo datoru lietotājiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top