Tīrs ūdens, lietot labu dzeramo ūdeni bez tā filtrācijas
Tīrs ūdens.
Parasti ūdens tiek filtrēts dažādos filtros. Tas tiek darīts lai atbrīvotu ūdeni no mehāniskiem piemaisījumiem. Sastopami filtri, kas tīra ūdeni no baktericīdiāliem un ķīmiskiem piemaisījumiem. Protams, ar filtru var samazināt arī ūdens cietību.
Tīrs ūdens un Liepājas ūdensvads.
Lielākoties katrā mājā ir kāds no filtriem, lai aizsargātu jūs no kaitīgām vielām ūdenī. Par to, ka filtrs ir nepieciešams rādu piemēru no Liepājas ūdensvada tīrības pakāpes.
Rupjie filtri (divkārši), tādi viņi izskatās pēc divu mēnešu ekspluatācijas no pilsētas ūdensvada. Redzamas dzels nogulsnes, kas pilnībā pārklāj filtru. Jauns filtrs ir pilnīgi balts.
Ja kas, domāju, ka ir vēl citi piemaisījumi par kuriem varu tikai nojaust. Doma par nolietotām dzels caurulēm tiek atmesta, mana īpašuma teritorijā. Jo tās ir nomanītas ar atbilstošām, nerūsējošām.
Pēc būtības pēc mehāniskās tīrīšanas vajadzētu būt vismaz diviem smalkajiem filtriem. Tie man, protams ir. Taču, skaidrs, ka ideāla ūdens tīrības pakāpe ar to nebūs iegūta. Kā attīrīt ūdeni, ja filtrs ir bojāts vai nav vispār? Šeit ir daži veidi.
Tīrs ūdens, vārīšana.
Skaidrs, ka augsta temperatūra var pilnībā sterilizēt ūdeni un atbrīvot to no lielākās daļas mikroorganismu. Šajā gadījumā ūdeni vajadzētu vārīt vismaz piecas minūtes. Šai metodei ir savi trūkumi.
Smago metālu sāļi joprojām paliek ūdenī. Vārot, iztvaiko liels ūdens daudzums un palielinās sāļu koncentrācija ūdenī. Tie tiek nogulsnēti kaļķu veidā. To mēs labi varam konstatēt savas tējkannas iekšpusē. Ja godīgi, tā ir mana fināla procedūra pirms ūdens lietošanas.
Kā vēl varam attīrīt ūdeni?
Tīrs ūdens, saldēšana
Sasaldēšana palīdz noņemt liekos piemaisījumus no ūdens. Tīrs ūdens sasalst augstāka temperatūrā. Konkrēti, ātrāk nekā ūdens, kas satur piemaisījumus.
Kad ūdens sasalst, starp ledus kristāliem paliek piemaisījumi, tas ir, ūdens un sāļu maisījums. Šos sāļus notecina un tīru ledu izkausē, lai iegūtu attīrītu ūdeni. Protams tas ir piņķerīgi, bet kā metodi der pieminēt.
Tīrs ūdens un sāls.
Uz 2 litriem ūdens ņem ēdamkaroti galda sāls. Pēc sāls izšķīdināšanas ļaujiet ūdenim nostāvēties 15-20 minūtes, kā rezultātā daudzu mikrobu veidi daļēji iet bojā un smago metālu sāļi nogulsnēsies.
Ūdens būs pieņemami tīrs, bet ne garšīgs un liekais sāls nav ieteicams jūsu organismam. Ka ir tāda metode jāpiemin, ja nu noder pārgājienos. Vai nav iespējas iegādāties veikalā pārdoto ūdeni, par kura tīrību vēl var pastrīdēties.
Silīcijs.
Silīcijs kalpo, kā spēcīgs ūdens aktivators. Tam ir baktericīdas īpašības. Ja mājā nav silīcija, kas noteikti tā arī būs, ūdeni var papildināt ar topinambūru.
Tajā ir vislielākais silīcija procentuālais daudzums dārzeņu vidū – 8,1%. Otro vietu silīcija daudzumā ieņem redīsi – 6,5%.
Tīrs ūdens un sudrabs.
Sudrabam piemīt baktericīdas īpašības, un to bieži izmanto medicīnā. Turklāt šis metāls lieliski attīra ūdeni.
Lielā traukā jāsavāc ūdens un apakšā novietojam sudraba priekšmetu, piemēram, sudraba karote. Līdz rītam sudraba joni attīrīs ūdeni.
Tīrs ūdens un aktivētā ogle.
Aktivētā ogle tiek izmantota ūdens filtru ražošanā. Tāds filtrs noņem nepatīkamās smakas no dažādiem piemaisījumiem ūdenī, adsorbē dažādas kaitīgas vielas.
Ja nav tāda filtra, lai attīrītu ūdeni, jāiepako 5 aktīvās ogles tabletes marlē vai vatē un jānovieto ūdens trauka apakšā. Līdz rītam ūdens būs dzidrs un iespējams pat labs dzeršanai.
Tīrs ūdens un etiķis.
Ūdens attīrīšana ar etiķi pieder pie tautas līdzekļiem. Ūdenim jāpievieno nedaudz etiķa.
Uz 1 litru ūdens pievieno vienu vai divas tējkarotes ābolu sidra etiķa. Papildina ūdeni ar medu un 3-5 pilienus 5% joda. Šādā vidē mikrobi mirst gandrīz acumirklī.
Vilna.
Šis ir vēl viens populārs ūdens attīrīšanas veids. Vienu vilnas diega galu iemērc ūdenī, bet otru tukšā traukā. Tukšais trauks atrodas zemāk. Ūdens no pilnas tvertnes pilēs tukšā. Tādā veidā ūdens ir jāattīra vairākas reizes mainot vilnas diegu.
Apmēram tā. Kādus vēl tu zini tīra ūdens iegūšanas veidus?
Labu Dienu!