Tiek pārdots vecākais tvaika auto La Marquise.

Tvaika auto.

Ekipāža.  Vai pareizāk būtu teikt viens no vecākajiem automobiļu prototipiem. Tiks pārdots aukcionā „RMAuctions” , kur cer par šo mākslas un automobiļu būvniecības šedevru nopelnīt divus miljonus dolāru.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Jāpiezīmē, ka ekipāža ir darba kārtībā un var veikt savu tiešo uzdevumu, pārvadāt pasažierus. Braucamrīks tika izgatavots Francijas marķīzam Count De Dion, un to radīja viņam piederošā kompanija De Dion-Bouton et Trepardoux.

Izgatavošanu veica franču inženieri un tāpēc ar pilnām tiesībām to var saukt par Francijas pirmo automobiļu vecvectēvu.

Tvaika auto, vareni!

Vēlāk automobili… eh ! Visu laiku gribu minēt vārdu automobilis, lietpratēji man uzreiz oponēs un labos. Tā ir ar tvaiku darbināma ekipāža vai tvaika- auto.

Nu lietas būtību jau tas nemaina… tātad vēlāk tvaika auto nosauca “La Marquise” (Marķīze) par godu barona mātei.

Ja sīkāk par pašu auto, tad viņš darbojas uz oglēm, malku un papīru, kā tāds noderētu mūsdienās pie lielajām degvielas cenām.

Tvaika auto tika dzīts uz priekšu ar diviem neatkarīgiem pievadiem , kas grieza aizmugurējos riteņus. Tvaika katla tilpums ir 40 litrus liels un lai varētu sākt braukt bija jāpaiet 45 minūtēm.

Līdz uzsildot katlu rodas tvaiks.

Tvaika auto

Tvaika auto 1887.gadā sacensību laikā attīstīja gandrīz 60 km/st . Ar vienu uzpildi (iekurināšanu) auto spēj nobraukt 35 kilometrus.

Nav jau daudz, bet tajos laikos tas bija fenomenāls sasniegums. Ilgajā mūžā tvaika auto ir bijuši četri īpašnieki…vari vēl paspēt līdz 7.oktobrim kļūt par sesto laimīgo tvaika auto īpašnieku.

Turēt šo māksla darbu ieteicams viesistabā ar pievienotu plāksnīti…ar rokām neaiztikt.

Pievienoju video par auto ēras pirmsākumiem un iespēju novērtēt, kā šādi auto pārvietojas un ir iedarbināmi (iekurināmi) 🙂

 

Tvaika auto

Aplūko agregātu ar kuru “La Marquise” tika darbināta…

Tvaika auto

Tvaika auto

Lūk… kapitāla vērtīgs ieguldījums, jo ar laiku “La Marquise” maksās visus četrus un vairāk miljonus dolāru.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *