Tiek pārdots vecākais tvaika auto La Marquise. (video)

 

 

Tvaika ekipāža… vai pareizāk būtu teikt viens no vecākajiem automobiļu prototipiem tiks pārdots  7.oktobrī aukcionā „RMAuctions” , kur cer par šo mākslas un automobiļu būvniecības šedevru nopelnīt divus miljonus dolāru.

Jāpiezīmē, ka ekipāža ir darba kārtībā un var veikt savu tiešo uzdevumu…pārvadāt pasažierus. Braucamrīks tika izgatavots Francijas marķīzam Count De Dion, un to radīja viņam piederošā kompanija De Dion-Bouton et Trepardoux. Izgatavošanu veica franču inženieri un tāpēc ar pilnām tiesībām to var saukt par Francijas pirmo automobiļu vecvectēvu.

Vēlāk automobili… eh ! Visu laiku gribu minēt vārdu automobilis, lietpratēji man uzreiz oponēs un labos…tā ir ar tvaiku darbināma ekipāža vai tvaika auto.

Nu lietas būtību jau tas nemaina… tātad vēlāk tvaika auto nosauca “La Marquise” (Marķīze) par godu barona mātei.

Ja sīkāk par pašu  tvaika auto, tad viņš darbojas uz oglēm, malku un papīru… kā tāds noderētu mūsdienās pie lielajām degvielas cenām.

Tvaika auto tika dzīts uz priekšu ar diviem neatkarīgiem pievadiem , kas grieza aizmugurējos riteņus. Tvaika katla tilpums ir 40 litrus liels un lai varētu sākt braukt bija jāpaiet 45 minūtēm… līdz uzsildot katlu rodas tvaiks.

Tvaika auto 1887.gadā sacensību laikā attīstīja gandrīz 60 km/st . Ar vienu uzpildi (iekurināšanu) tvaika auto spēj nobraukt 35 kilometrus.

Nav jau daudz, bet tajos laikos tas bija fenomenāls sasniegums. Ilgajā mūžā tvaika auto ir bijuši četri īpašnieki…vari vēl paspēt līdz 7.oktobrim kļūt par sesto laimīgo tvaika auto īpašnieku.

Turēt šo māksla darbu ieteicams viesistabā ar pievienotu plāksnīti…ar rokām neaiztikt.

Pievienoju video par auto ēras pirmsākumiem un iespēju novērtēt, kā šādi auto pārvietojas un ir iedarbināmi (iekurināmi) 🙂

Aplūko tvaika agregātu ar kuru “La Marquise” tika darbināta…

Lūk… kapitāla vērtīgs ieguldījums, jo ar laiku “La Marquise” maksās visus četrus un vairāk miljonus dolāru.

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *