Tetovēšana ir māksla, radikālākie tetovēšanas paraugi

 

 

Tetovēšana visā pasaulē pazīstama jau no senatnes.

Tetovēšanas rezultātā veidojas tetovējums, kas pēc savas būtības ir zīmējums uz cilvēka ādas.

Pats interesantākais, ka tetovējumu var izvietot  visdažādākajās ķermeņa vietās.

Tetovēšana.

Tas ir viens no populārākajiem ķermeņa izdaiļošanas veidiem, kas ir izplatīts dažādos sociālajos slāņos. Tetovēšana ir internacionāla… ar to saprotam, ka tetovēti cilvēki sastopami visās pasaules malās.

Tetovējums nozīmē dažādu nokrāsu pigmenta ievadīšanu vienu milimetru zem ādas ar speciālu, tam paredzētu ierīci. Tetovēšana ir māksla, kas pastāv gan primitīvā, gan profesionālā līmenī.

Tetovēšana ir savdabīga māksla un tai ir sena vēsture, to izmantoja jau pirmatnējo cilvēku kopienas. Tādā veidā apliecinot savu piederību ciltij vai gluži pretēji apzīmējot savu īpašo lomu un statusu apkārtējo vidū.

Senatnē tetovēšanās bija izplatīta daudzu tautu kultūrās.

Dienvidāzijas klejotāj-tautas šo ādas izdaiļošanas prasmi atklāja arī aizjūras zemju, piemēram, Japānas iedzīvotājiem.

Ja agrāk tetovējumi bija saistīti ar maģiskiem un reliģiskiem rituāliem, tad japāņi tetovēšanas mākslu pārvērta par ornamentālās glezniecības veidu, mazinot tās maģisko nozīmi.

Jāpiemin, ka mūsdienās japāņu kriminālās aprindas (jakudza) savus ķermeņus tetovē ar nozīmi… piederība klanam un ieņemamais stāvoklis klanā.

Nebūšu oriģināla un pieminēšu, ka mūsdienu Eiropas cietumos tetovēšana ir ļoti izplatīta un tetovējumiem ir sava nozīme.

Senatnē,  Eiropas teritorijā ar tetovēšanu  nodarbojās seno ģermāņu un ķeltu ciltis, kas tetovēja ļoti plašu ķermeņa daļu…par to ir rakstījis Jūlijs Cēzars savās piezīmēs.

Mūsdienās tetovēšana ir pielīdzināma avangarda mākslai, kur mākslinieks izpaužas ar visdažādākajiem zīmējumiem un simboliem… dažiem tie apliecina piederību kādai konkrētai domubiedru grupai.

Apskatīsim visspilgtākās idejas no tetovēšanas mākslas.

TATTOO, TATO, TAT2…














Izabella Varlei …Oficiālā titula īpašniece, kā visvairāk tetovētā sieviete pasaulē.








Labu Dienu!

 

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *