Telefons un krāpnieciskas lietojumprogrammas, to saraksts

Telefons.

Avast ir atklājis vairāk nekā 150 krāpniecisku lietojumprogrammu. Tās izplatītas, izmantojot kampaņu UltimaSMS. Netiek smādēts šajā kampaņā izmantot TikTok, Instagram un Facebook.

Telefons un kibernoziegumi.

Nebūt nav jaunums, ka  tiek aktīvi reklamētas kibernoziedznieku izveidotās programmas, lai to lietotājs abonētu maksas programmatūru.

Vairāk nekā 80 no šīm lietotnēm ( UltimaSMS) pagājušajā nedēļā tika noņemtas no pakalpojuma Google Play.

Tas notika pateicoties antivīrusa speciālistu Avast darbībām, kas par tām ziņoja Google drošības dienestam. Protams, Google “speciālisti” visu šo birumu bija palaiduši garām drošības “modrajai acij”.

Ļaunprogrammatūra tika slēpta, kā trešās puses tastatūra, QR kodu skeneri, fotoattēlu un video redaktori, surogātpasta zvanu bloķētāji, kameru un spēļu filtri.

Telefons nav krātuve visam ko redzat Google Play.

Kad šīs lietotnes ir instalētas, tās pārbauda lietotāja ierīces atrašanās vietu, IMEI un tālruņa numuru, lai noteiktu, kurā valodā rādīt saturu.

Telefons

Pēc lietojumprogrammas atvēršanas lietotājam jāievada tālruņa numurs un dažreiz arī e-pasta adrese.

Citādi jūs nevarēsiet piekļūt programmas funkcijām, kas kā saprotat ir izspiedēj programmas. Pēc programmas atvēršanas un “reģistrācijas” lietotājs saņems pieeju it kā “premium” programmas izmantošanas iespējām.

Izspiedēj programmas noteikumos, dažos gadījumos, ir skaidrojumi sīkā drukā par neko. Toties skaidri redzams  “aicinājums uz darbību”.

Taču, ak vai!  Pēc datu ievadīšanas solītās funkcijas paliek nepieejamas.  Ierīces ekrānā parādās papildu iespējas abonēt “premium” programmu, vai arī aplikācija vienkārši pārstāj darboties.

Pilns UltimaSMS lietojumprogrammu saraksts: PĀRBAUDI.

Avast eksperti konstatēja, ka šo programmu uzstādīšana upuriem var izmaksāt vairāk nekā €35 mēnesī. Atkarībā no atrašanās vietas un mobilā operatora. Starp citu,  zaudētos līdzekļus nevarēsi dabūt atpakaļ.

Skaidrojums vienkāršs, ja atvēri, tātad izmantoji. Naudiņu tev noņems tavs operators par maksas pakalpojuma izmantošanu.

Pārbaudi savu telefonu no sniegtā saraksta!

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top